אימה בנווה-שאנן: מסתנן דקר ופצע 6 עוברי אורח ; צעירות הותקפו ונשדדו באלימות

האלימות המשתוללת בדרום תל אביב של סוף השבוע האחרון אינה פוסקת. מקרי הירי בשישי והדקירות בשבת מצטרפים הבוקר לאירוע קשה של דקירת עוברי אורח.

מסתנן מסודן דקר היום (ראשון) מסיבה לא ברורה, שישה עוברי אורח ברחוב בני ברק בתל אביב.

בן 67 נפצע באורח קשה וחמישה גברים בשנות ה-40 לחייהם נפצעו קל.

החשוד בביצוע המעשה נעצר הועבר להמשך חקירה. הפצוע קשה נפגע בצווארו ובחזה. המשטרה מוסיפה לחקור את נסיבות המקרה.

שלושה מהנדקרים הם אזרחים ישראלים ושניים אזרחים זרים. הם פונו לבתי החולים איכילוב בתל אביב וולפסון בחולון. החשוד הועבר לתחנת מרחב יפתח להמשך חקירה. הפצוע קשה סובל מדקירות בצווארו ובחזה, הפצועים קל נפגעו בעיקר בידיהם.

כך סיפרו ל-YNET עדי הראייה שהיו במקום:

"זו חוויה מטורפת שאתה קם בבוקר, פותח את העסק שלך ורואה בן אדם שרץ בריצת אמוק עם סכין באורך 40 ס"מ ומתחיל לדקור כל עובר אורח שבמקרה אחד מהם הוא אחי. השכנים פה ניסו לעצור את הדוקר בכל הכוח והוא פשוט לא עצר, הוא היה באמוק מטורף".

דני, עובד בחנות נעליים ברחוב, סיפר כי "סגרתי את המשרד והתחלתי לרוץ אחרי החשוד, אבל תפסו אותו לפניי. כל הרחוב היה על הרגליים. התחושות הן קשות מאוד. יש כאן דקירות, נרקומנים אבל האירוע היום הוא חציית קו אדום".

בני משפחתו של הישראלי שנפצע קשה הגיעו לבית החולים איכילוב והעלו טענות קשות כלפי העובדים הזרים. אחד מבני המשפחה אמר כי "הוא רצה לפתוח את החנות שלו והותקף. לא היה לו קשר ביומיום עם הסודנים והאריתריאים, נמאס מהם כבר, צריך להעיף אותם מפה".

כך דווח המקרה הבוקר באתר משטרת ישראל: "נתין זר דקר שלושה עוברי אורח, סמוך לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. הדוקר נעצר על ידי שוטרי תחנת שרת. הפצועים מקבלים טיפול רפואי במקום מצוותי מד"א." בהמשך התווסף באתר העדכון הבא: "6 עוברי אורח פונו לביה"ח. בהמשך לאירוע הדקירה בסמוך לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, מהמקום פונו שישה פצועים, אחד במצב קשה וחמישה במצב קל."

חבר הכנסת ושר הפנים לשעבר אלי ישי צוטט כמי שאומר: "דרום ת"א הפכה למערב הפרוע של ישראל. האירוע דקירה היום בדרום ת"א, בו פצע מסתנן 6 בני אדם, הוא כואב. רוב האירועים הפלילים בהם מעורבים המסתננים לא זוכים לפומבי ומספרם נמצא בעלייה מתמדת בכל מקום בו הם מתרכזים והפחד המבוסס מצד האזרחים להמצא באותם אזורים, עולה במקביל. אבדנו כבר את הזכות והיכולת להסתובב בדרום ת"א בכל שעות היום ואנו בדרכנו לאבד עוד חלקי ארץ רבים מסיבה זו. צר לי להרים המסך מעל עיניהם של יפי הנפש וארגוני זכויות האדם, אך לבעיה זו פתרון אחד- החזרת המסתננים לארצם או הוצאתם למדינה שלישית ועד למימוש פעולה זו, לאכלסם במתקני השהייה. חוק המסתננים ובניית הגדר אותם קידמתי בתפקידי כשר הפנים, מחייבים לצידם שימוש במתקני השהייה, ע"מ כי בעיה זו תגיע לכדי סיום."

הדיווחים בתקשורת שיקרים ומגמתיים – טוענים תושבי דרום תל אביב

תושבי דרום תל אביב מטילים ספק בדיווחי המשטרה כפי שמצטיירים בכלי התקשורת שהישראלי הנדקר נפגע בגלל שניסה להפריד בין הניצים. לטענת מי ששוחחנו עימו בקרב התושבים מעולם לא התערבו תושבים מקומיים בקטטות אלימות בין מסתננים וכי גם הפעם אין זה המצב. לדבריהם מדובר באירוע טרור לכל דבר והנפגעים כלל לא היו מעורבים ולא ניסו להפריד בין הניצים אלא הותקפו על לא עוול בכפם כי פשוט היו באותו המקום באותו הזמן. לדבריהם כל ניסיון לתאר סיפור אחר נועד להרגיע את הרוחות ותו לא.

לאתר הקהילתי נודע הבוקר על מקרה תקיפה נוסף של תושבי השכונה אשר ארע במהלך השבוע האחרון בו הותקפו ונשדדו מספר בנות שרות המתגוררות בדרום תל אביב.

כך כתבה לאתר מנהלת מועדונית "מקום בלב" בשדרות חכמי ישראל בשכונת שפירא:

"ביום שלשי בערב בת שרות לאומי ושלוש חברותיה חזרו מבילו בשעה 23 ובדרך שבין תחנה מרכזית לבית הספר שורשים תקפו אותם מסתננים. הם קרעו לאחת את השרשרת מהצואר ולקחו גם את התיק .הבנות נפלו וצעקו ואף אחד לא עזר להם. הבנות בטראומה ונשלחו הביתה עד יום ראשון. פתחו תיק במשטרה. עד מתי ימשך המצב ונחייה בפחד ודאגה למשפחה ולסביבה ?"

ראוי לציין שלמרות שהוגשה תלונה במשטרה ונמסרו עדויות המותקפות המקרה לא זכה לכל איזכור בכלי התקשורת או באתר משטרת ישראל.

אגב באותו מקום בלבד הותקף לפני מספר חודשים חבר בוועד שכונת שפירא שעה שצילם עבור העירייה פאב לא חוקי של מסתננים הצמוד לבית ספר וגן ילדים !

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן