'לכל שאלה תשובה' מאת שפי פז…

שפי פז תושבת שכונת שפירא בדרום תל-אביב וממובילות מאבק התושבים בבעיית המסתננים, במאמר תמציתי אותו היא מכנה "תשובות לטיעונים מעצבנים" מפריחה בקלות את טיעוני סייעני המסתננים. שווה קריאה ומוגש כחומר למחשבה.

לשמור ולהשתמש. תשובות לטיעונים מעצבנים:

1. החיים בדרום תל אביב היו גיהנום גם לפני שהמסתננים הגיעו.

אז זהו, שלא. החיים היו קשים וההזנחה היתה רבה, אבל היתה פה קהילה עם זהות וכבוד משלה. היתה פה אהבה וסובלנות וקבלה של זרים מהסוג שבצפון המנוכר לא היתה ולא תהיה לעולם. והיתה עשייה ותקווה לעתיד.

יתר על כן, זה באמת טיעון שפל, כי הוא בא לומר שהתעוררנו רק כשהתחלנו לראות שחור בעיניים. אז זהו, שלא.

התעוררנו כשהתחיל להיות פה צפוף יותר מידי וכשהתרבות שלנו נרמסה ברגליים גסות של תרבות שהביאה איתה יותר מידי נורמות התנהגות של עולם שלישי מקרן אפריקה.

2א. זו לא אשמתם שהמדינה שלחה אותם באוטובוסים לדרום תל אביב.

תתעוררו. מאז עברו כמה שנים. הם עובדים ומשתכרים לא רע. יש הנחיה של היועמ״ש שמאפשרת לבעלי ויזות לעבוד. יש להם חברים שנדדו לשכונות מצוקה בערים אחרות. הם אנשים בעלי יוזמה שיודעים לעקוף את החוק.

מה, לעזאזל, מפריע לכל אחד מהם לקנות כרטיס אוטובוס ולפזר את עצמו?

2ב. למה לא לתת להם רישיונות עבודה ואז הם יתפזרו בכל הארץ.

כי הם עובדים גם בלי רישיונות ועובדה שהם לא מתפזרים. כי עד כה כל מי שעזב את תל אביב נחת בשכונת מצוקה אחרת בעיר אחרת. כי הם לא באמת רוצים להתפזר, כולם אוהבים לגור ולעבוד בתל אביב.

3. גם ישראלים אונסים.

בחברה מערבית נורמלית יש יחס די קבוע של נשים וגברים. יש גם יחס די קבוע של גילאים. וכתוצאה, יש סטטיסטיקה די קבועה של מקרי אונס. עכשיו בואו נשנה את היחס בין גברים ונשים בעוטף תחנה מרכזית מ-50/50 בערך ל-70/30. הכפלנו את הסיכוי שלי להיאנס.

בואו נוסיף על זה את העובדה שרוב הגברים האלה הם צעירים רווקים הרחוקים מהבית (והם לא מתפלגים מגיל 0 עד 80). שוב הכפלנו. עד עכשיו עוד לא דיברנו ב״גזענות״.

אבל בואו נוסיף למשוואה את התרבות שממנה הם באו, ולא יעזור כלום כי זו לא תרבות פמיניסטית. זו תרבות המחפיצה נשים. אז מה הסיכוי שלי כעת להיאנס?

ולא, לא כולם אנסים. אבל כשאני הולכת לבד ברחוב בשעת לילה הסיכוי שלי להיפגע גדול לפחות פי שישה מהסיכוי של כל אישה שהולכת לבד בלילה ברעננה.

4. השלטון בידי הימין, אז למה אתם מאשימים את השמאל.

המערכת המשפטית, התקשורת, האקדמיה והעמותות הן כוח חזק מאוד שעומד מול הממשלה. בכוח הזה שולט השמאל, ולא השמאל המתון אלא הרדיקלי יותר. מי שפתח את השערים היה אולמרט, האתרוג של השמאל. מי שסגר אותם היה ביבי, שנוא נפשו של השמאל. מי שמנסה פעם אחר פעם למצוא דרכים לגרש את המסתננים היא ממשלת הימין (ע״ע החזרה חמה, נוהל חדרה-גדרה, התיקון לחוק ההסתננות הראשון, השני והשלישי, מתקן חולות, מענק ליציאה מרצון, גירוש למדינה שלישית).

מי שקופץ פעם אחר פעם ומגיש עתירות וערעורים ובקשות לצווי ביניים הם העמותות והארגונים.

מי שמנסה להביא לידיעת הציבור את האמת על המתרחש בשכונות הכבושות הם פעילי השטח שרובם אנשי ימין.

מי שמנהל נגדנו תעמולה שקרית ומציף את המדיה בסיפורי כזבים זה השמאל.

וכמובן, מי שדורש מאיתנו לבוא בטענות לממשלה זה השמאל. מי שמבקר אותנו כשאנחנו דורשים תשובות מהממשלה זה גם השמאל.

לגזור ולשמור.

מאבק ארוך ומתמשך. שפי וחברותיה מול בית הנשיא (תמונות מדף הפייסבוק של שפי פז)
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן