מודה ! הצלחת לעצבן אותי מגד ! תתבייש לך, דמגוג בגרוש !

כתושב דרום ת”א ומנוי גלובס (כן יש שילוב שכזה) לא יכולתי להתעלם מהמאמר השפל שנכתב ע”י איל מגד (אין לי אפילו את הרצון להוסיף את המילה “סופר” לפני שמו) ופורסם השבוע בעיתון גלובס. החלטתי לא לשתוק ולהביע גם את זעקת תושבי שכונות דרום ת”א במכתב תגובה גלוי.

במאמר רווי שקרים, צרוף בסילופי עובדות ודמגוגיה זולה הוא קורא לממשלת ישראל (שאותה הוא מכנה “ממשלה לאומנית, גזענית וחסרת רחמים”) לקלוט את עשרות אלפי המסתננים בארצנו ולא להחזירם לארצם.

כתושב דרום תל-אביב שחיי, חיי משפחתי וחיי שכניי הפכו להפקר ובלהות, אני מרגיש חובה לצטט מספר שורות מהמאמר. כאלה שפשוט לא ניתן להתעלם מהן:

“הציד נמשך בתל-אביב, בערד, באילת. בכל גטאות המסתננים, הפליטים ומהגרי העבודה מאפריקה. ציד האדם הזה, ציד הילדים, ציד המשפחות השוהות כאן באופן בלתי חוקי, הם פעולות שנעשות בשם ממשלה לאומנית, גזענית וחסרת רחמים, ובתמיכת רוב הציבור, ששכח מה פירוש המילה “סולידריות” – סולידריות אנושית, הומנית, לא רק יהודית. מוציאים בכוח משפחות מבתיהן ומובילים אותן למחנות, ומשם לרעב, לרדיפות נוספות, ולמוות. לא הורגים אותם, אלא נפטרים מהם כדי שמישהו אחר יהרוג. דמם לא על ידינו, אבל הוא בראשינו.”

“ראש הציידים, זה הנושא בתפקיד שר הפנים, הוא איש בור, שאינו מסוגל להבין את זה.”

“….. זהו אבסורד מוחלט, והוא מתווסף לשערורייה הבלתי נסבלת, שלעם של פליטים ובני פליטים כמונו יש החוצפה לגרש פליטים מתחומו. ולא די בכך, אלא להמשיך ולשחק את הקורבן.”

ראשית,

נמאס לי שמשתמשים במכבסת המילים, כל פעם שרוצים לנגן לנו על הרגשות, מספיק להגיד “פליטים” צריך לומר “מסתנני עבודה” !  מדובר בצעירים, רובם בריאים אשר משלמים אלפי דולרים כדי שיאספו אותם מהגבול הסודני והאריתראי ויובילו אותם בצורה מאורגנת לגבול ישראל, האמריקה של המזרח התיכון, שיש בה המון נאיבים ורחמנים כמו מר מגד שמוכנים לקלוט אותם על חשבון המסכנים של עמו.

להלן הגדרת פליט באמנת האו”ם: “הנמצא מחוץ לארץ אזרחותו בגלל פחד מבוסס להיות נרדף מטעמי גזע, דת, אזרחות, השתייכות לקיבוץ חברתי או להשקפה מדינית ואיננו יכול להיזקק להגנתה של אותה ארץ או אינו רוצה בכך בגלל הפחד האמור; או הנמצא עקב המאורעות האמורים מחוץ לארץ שבה היה קודם לכן מקום מגוריו הקבוע, והוא חסר אזרחות, ואינו יכול לחזור לאותה ארץ או אינו רוצה בכך בגלל הפחד האמור;” באיזה משבצת בדיוק אתה מכניס את אלפי הצעירים שמסתובבים ברחובותינו ?

הרי ברור הוא שאם הם בורחים על חייהם היה צפוי שישתקעו במצרים או ביתר מדינות אפריקה ואין צורך שיחצו מדינות כדי לנוס על נפשם. ולמה להם לבוא דווקא למדינת היהודים ? זה גם נוגד קצת את הסיפור של ישראל האוייבת של האיסלם… מה גם שנבדק ונמצא כי מתוך 5000 מסתננים שנבדקו רק 6 נחשבים לפליטים !

ואתה מוסיף חטא על פשע וכותב במאמרך: “חלק מהאריתראים והדרום-סודנים חזרו הביתה, שם הם רעבים וקודחים ממלריה”. על סמך איזה נתונים אתה כותב זאת ? האם יצאת לביקור חשאי באריתראה או דרום סודן שאני לא שמעתי עליו כדי לבדוק את מצבם של המסתננים שהושבו למולדתם ? אני בטוח שלא.

אגב, מה כל הבולשיט הזה שמגדירים אותנו “עם של פליטים” ?

אני חייב להבין אם יש היגיון אחרי הביטוי הזה. מה הופך אותנו לעם של פליטים ? האם המשפחה של אימי שעלתה לארץ מעיראק היא פליטה לטעמך ? האם היא היתה אמורה להישאר בעיראק מר מגד ? או לחילופין אלו יהודי אירופה שעלו לארץ ? האם הם היו אמורים להישאר באירופה ? או בעצם פליטים הם הישראלים שעוזבים את הארץ להשתקע במדינות אחרות ? אולי אתה בכלל מדבר על גלות בבל או גירוש ספרד ?

כשיש לך מדינה, אתה אמור להיות תושב במדינה שלך. אם אתה עוזב אותה בגלל שאתה רוצה לשפר את איכות החיים שלך או בגלל שאתה לא רוצה לשרת בצבא, אז אתה לא פליט ! קפיש מגד ?!

שנית,

יצא לך מר מגד להגיע לביקור קצר באיכילוב לאחרונה ? משום מה יש לי הרגשה שלא.

אם תבקר שם תוכל לראות בית חולים קורס מוצף במסתננים עם מחלות חשוכות שמזמן לא ידענו בארץ. בית חולים שרק בשנה שעברה הוציא (על חשבון משלם המיסים הישראלי שגם ככה מצבו בכי רע) 27 מיליון שקל על טיפול במסתננים !!! אתה קולט מגד ? 27 מיליון רק ב-2011 !

האם ידעת מר מגד שמדי שנה יש שם כ-2000 לידות של מסתננות ?! האם הפחד מהמצב הקשה בארצם גרם להם לעשות סקס עם כל דכפי ? או שמא זו האמונה שתינוק יעשה את העבודה וישאיר אותם “בארץ הרחמנים של מר מגד” ?

שם ממקום מושבך במגדל השן אתה מעז לדבר על גיטאות ?! על איזה גטאות אתה בדיוק מדבר ?!

אולי אתה מתכוון לגטאות שיצרו המסתננים בדרום ת”א. אנחנו תושבי דרום ת”א חיים בגטאות לא הם ! ילדינו לא מורשים לטייל בגנים הציבוריים שנכבשו ע”י אלפי המסתננים, נשותינו פוחדות ויראות מלהסתובב בשכונה בערב בבטחה, בנותינו צריכות להסתובב עם בקבוקון גז מדמיע בידיהן בדרכן לחברותיהן, קשישי השכונה הם אלה שמהווים מטרה לפשעי המסתננים, חצרות בתינו הם שמוצפים בצואת המסתננים ובחולדות ענק.

טול קורה מבין עינך ומהר, בוא לביקור לילי בשכונת נווה שאנן ונראה מה תגיד אחר כך !

אתה מדבר על סולידריות מר מגד. איפה הסולידריות עם מצוקות תושבי דרום תל-אביב ?

האם אתה מודע לכך שמשאבים כספיים עתירים (כנראה גם המשכורת של בנך) שאמורים ללכת לרווחתם של מסכני עירך נשחקים על הטיפול במסתננים !  מתי פעם דאגת לתושבי השכונה ?!

אם כבר בסולידריות עסקינן בוא תציע תוכנית אופרטיבית.

הייתי שמח לשמוע שאתה קורא לבעלי ממון (שכמוך) לאמץ לביתם משפחה של מסתננים. הייתי שמח לשמוע אותך מקים קרן סיוע למסתננים שתגייס כסף להקמת עיר אוהלים בפארק הירקון לצורך פינוי אלפי מסתננים משכונות דרום תל-אביב והקלה על תושבי השכונות, ולא יושב לך תחת המזגן אחרי המקלדת ומטיף לכולם מוסר שכולו צביעות.

באמת שעצבנת אותי מר מגד. כתבת מאמר שפל ודוחה שלא מכבד לא את כותבו ולא את העיתון בו הוא נכתב והיה ראוי שייגרס ולא יעלה על הכתב.

מי שמך להטיף מוסר ? יושב לך שם בשכונת שמנת, לא יודע מהי מצוקה, לא יודע מהו עוני.

בוא תגור בדרום תל אביב, בוא אמץ משפחת מסתננים לביתך ואח״כ תטיף לנו.

מחנות, ציד, מה אתה מנסה באמצעות טרמינולוגיה זו לרמוז ? זה לא מחנות ריכוז וזה לא ציד ראשים, זה פינוי מערים, משכונות נחשלות, זה מוסרי זה צודק וזה נכון !

ואולי זה בעצם מה שרצית… לעצבן קצת, כדי שלא תיעלם מהתודעה כי בטח ספרך כבר לא עושים את העבודה.

בחוסר כבוד וללא כל הערכה,

תושב שכונת שפירא הכבושה

(בטח את הטרמינולוגיה הזו אתה אוהב)

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.