מוצ”ש 10/6 – חוק הפקדון (למסתננים) – שלב ההפגנות

חוק הפקדון (למסתננים) שאישרה כנסת ישראל קובע כי ממשכורתו של כל מסתנן יש להפקיד כ-20% בקרן מיוחד שתעמוד לרשותו מיד עם עזיבתו את ישראל. במוצ”ש הקרובה 10/6 יערכו במתחם הבימה בת”א שתי הפגנות. האחת של סעייני המסתננים אשר מתנגדים לחוק והשניה מנגד של תושבי דרום ת”א ותומכי מאבקם כנגד תופעת ההסתננות והשלכותיה על מדינת ישראל.

מהו החוק?

החוק הינו תיקון לחוק למניעת הסתננות, הקובע כי מסתננים אפריקאים יחויבו להפריש  20% ממשכורתם לקרן פיקדון, ויוכלו לקבל את הסכום המצטבר רק בצאתם מישראל. המעסיקים יחויבו להפריש לקרן עוד 16% מגובה המשכורת של המסתנן, וניתן יהיה לחלט חלק ניכר מהסכום אם לא יעזבו את הארץ במועד שייקבע להם.

מטרת החוק הינה להמריץ את המסתננים לצאת מישראל כך שברגע שיאושר בבג״ץ נוהל ההרחקה למדינה שלישית, יועמד כל מסתנן שלא הגיש בקשת מקלט או שבקשתו נדחתה בפני האופציה לקחת את המענק של המדינה + הכסף שהצטבר בקרן הפיקדון ולעזוב למדינה שלישית או ללכת לכלא לזמן בלתי מוגבל ולאבד חלק מדמי הפיקדון.

כנגד החוק עתרו ארגוני שמאל וסייעני המסתננים לבית המשפט, אולם בסופו של יום החוק עבר וחייב להיות מיושם.

ב-“מרכז למדיניות הגירה” שהיו מיוזמי ומציעי החוק אמרו היום:

“בצעד ציני שלא נראה כמותו הרבה זמן, עשרות מסעדנים מתכננים להפגין במוצאי שבת יחד עם ארגונים רדיקליים, כדי לבטל את “חוק הפקדון” של כספי מסתננים אותו קידמנו.

המסעדנים רוצים לקדם את האינטרסים הצרים שלהם בדמות עבודה זולה, על חשבון תושבי דרום תל אביב, השכבות החלשות של החברה הישראלית ועתידה של מדינת ישראל כולה. כחלק מהקמפיין הזה, הם מנסים לשכנע אותנו שמעולם לא היה מי שיעבוד במסעדות לפני המסתננים, ושמדובר בפליטים שאין להם לא לחזור.

שתי הטענות הללו הן שקר וחוק הפקדון הוא כלי מידתי ביותר שיכול לגרום לחזרתם של לא מעט ממהגרי העבודה הללו. לא רק שהוא מידתי, אלא שיש להגדיל את אחוז הפקדון שעל המסתננים להפקיד!

במוצ”ש, תושבי דרום תל אביב ייצאו להפגין מולם!

חשוב להגיע ולהראות שהחברה הישראלית לא קונה את השקר הזה!”

כאמור, במוצאי שבת מתוכננת הפגנה כנגד החוק בה יטלו חלק מסתננים וסעייניהם ומנגד תערך הפגנת מחאה של תומכי החוק אשר מגבים את ממשלת ישראל ואת נוהל המדינה השלישית.

כך נכתב בדף הארוע של הפגנת תושבי דרום ת”א ותומכי המאבק “לא נהיה רובע העבדים של העיר הלבנה!”:

“במוצאי שבת ה-10.6 בשעה 21.00 כולנו באים להפגין בעד חוק הפיקדון. בעד יציאה מרצון. בעד החזרתם של המסתננים ומהגרי העבודה לארצם. בעד חופש וצדק לדרום תל אביב.

במוצאי שבת ה-10.6 בשעה 21.00 כולנו באים להפגין נגד יפי הרפש ורפי הנפש, נגד בעלי האינטרסים, נגד מדינת כל מהגריה ומסתנניה, נגד המוסריון העליון, נגד קבלני רובע העבדים של חולדאי, נגד כל מי שמוכן למכור את האוכלוסייה הרמוסה של דרום תל אביב בעבור אספרסו קצר.

באותה שעה יתקיים בשדרות רוטשילד בואכה כיכר הבימה אחד המחזות היותר הזויים שתזכו לראות. באתר הכי בורגני והכי לבן בתל אביב תתקיים תהלוכה והפגנה שבה הלטפנים והבליינים, כת מתנגדי המשטר ואיגוד המסעדנים, שונאי הממסד ובעלי ההון, הקומוניסטים והקפיטליסטים, פעילי הסיוע ומעסיקי העבדים, שכירי הקרן החדשה והלקוחות מסודן ואריתראה, המנצלים והמנוצלים, חוברים יחד למאבק נגד חוק הפיקדון ובעד העבדות השחורה.

ההפגנה שלנו היא הפגנת נגד. הפגנה לעומתית. הפגנה שבאה לקרוע את המסיכה מעל פניהם של אוהבי המסתננים. הפגנה שבאה לומר: ״שכונות דרום תל אביב לא ישלמו יותר את מחיר האספרסו והלאטה!״ הפגנה כמו שכולנו אוהבים.

• למה המסעדנים נגד החוק?
כי הם מבינים כמונו שהולכים לקחת להם את העבדים.

• למה הלטפנים נגדו?
כי הם מבינים כמונו שהולכים לקחת להם את הצעצוע התורן.

תסמנו השתתפות, תסגרו את התאריך, שתפו, ספרו למשפחה ולחברים, ובואו. זה צו 8.

* מתאספים בכיכר הבימה.
* ההפגנה ברישיון.
* יש הסעה מדרום תל אביב”

לכניסה לדף הארוע – לחצו כאן.

ההזמנה להפגנה מטעם תומכי החוק

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.