"כאן לא יוקם מחנה פליטים" תושבי דרום תל אביב בהפגנת חירום מחר 19/12 – 18:00 בגינת לוינסקי

עיריית תל אביב פרסמה הערב כי בכוונתה להקים בגינת לוינסקי אוהל ענק שיכלול בתוכו מיטות ומזון לטובת המסתננים הרבים הלנים בגינה. תושבי שכונות דרום תל אביב ששמעו על המהלך מתכוונים להגיע מחר להפגנת מחאה על מנת למנוע את הקמת האוהלים במתחם גינת לוינסקי.

כך פורסם הערב בדף הפייסבוק של עיריית ת"א:

"לא ניתן לחולדאי להקים לנו מחנה פליטים מתחת לבית" כך אמרו הערב נציגי וועד שכונת קריית שלום ושפירא בעקבות הידיעה. "אם העירייה מתעקשת להקים כאן בדרום תל אביב עיר אוהלים אנחנו לא נעבור על כך בשתיקה וכל האופציות כשרות מבחינתנו. חיינו הפקר כבר תקופה ארוכה, שכונותינו מוצפות באלפי מסתננים ועכשיו העירייה עוד מקימה להם מקום לינה בלב השכונה?! אם חולדאי כל כך דואג להם שיקים את האוהלים בכיכר המדינה או בכיכר רבין! מחר בערב נגיע לגינת לוינסקי ונערוך במקום הפגנת חירום כנגד מעשה הנבלה הזה".

אוהלי מחסה למסתננים שהוקמו בעבר

בתוך כך הועלתה הערב יוזמה של איש עסקים אשר מוכן לממן מכספו הקמת האוהלים בכיכר המדינה.

במקביל ייתכן כי בשעות הקרובות תוגש עתירה על מנת להוציא צו עצירת הליכים שימנע מהעירייה לבצע את כוונתה.

מיותר לציין כי עיריית תל אביב אינה מאפשרת כלל הקמה של אוהלים במרחב הציבורי ברחבי העיר ולפני מספר חודשים היא עלתה לכותרות בעקבות אלימות קשה של פקחיה כנגד צעירי מחאה חברתית ובראשם דפני ליף בעת שניסו להקים אוהלים בשדרות רוטשילד (לחצו כאן למאמר שנכתב בנושא).

כמו כן, חשוב להזכיר כי מדינת ישראל כבר הקימה בנגב עיר אוהלים שיכולה להכיל אלפי בני אדם בתנאי מחיה טובים והיא איננה מאוכלסת כלל.

אם כן, מחר (19/12) בשעה 18:00 צפויים להגיע לגינת לוינסקי תושבי שכונות דרום תל אביב בגיבוי וועדי הפעילים ווועד הפעולה של שכונות הדרום להפגנת מחאה ולמנוע את הקמת האוהלים (לחצו כאן לדף הארוע ברשת החברתית) (לחצו כאן לדף הארוע המקביל של מפלגת עוצמה לישראל).

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן