"צבע הכסף": בעל חנות למכירת אופניים לא רשם מקדמה, ששולמה להבטחת צבע האופניים

בביקורת בחנות למכירת אופניים בתל אביב, התברר כי בעל העסק לא רשם את המקדמה ששולמה לו. לדברי בעל החנות, המקדמה נועדה להבטיח את צבע האופניים שהוזמנו, והוא התכוון להוציא קבלה לאחר שהרוכש ישלם את יתרת התשלום. 

במבצע ביקורות שערך השבוע משרד מס הכנסה תל אביב 3 בוקרו 145 עסקים בדרום תל אביב, תוך התמקדות בעסקים מתחום הסיטונאות והקמעונאות, עם זיקה לפתיחת שנת הלימודים והחגים הקרבים. הביקורות התמקדו בדרום העיר באזורים בהם תנועת המסחר ערה במיוחד כדוגמת: שוק לוינסקי, נחלת בנימין, דרך יפו, הר ציון והעלייה. מבצע הביקורות נועד לשמר את יכולת ההרתעה, לאכוף את הוראות ניהול ספרים ואת רישום ההכנסות כחוק.

בחנות למכירת מצעים לא רשמו שתי מכירות בסך 9,250 ובעל החנות התקשה לתת הסבר המניח את הדעת. בביקורת באחת מחנויות ההלבשה נמצא כי לא רשמו 6,000 ₪ ובחנות הלבשה נוספת לא רשמו 3,570 ₪, שם טען בעל החנות כי מפאת הלחץ לא הספיק לרשום. גם בסלון כלות, בה נערכה ביקורת, ונמצא כי לא נרשמה מקדמה, נטען כי לא הספיקו להוציא קבלה בגלל הלחץ. עוד התברר כי קניות ביקורת שנערכו בחנות להלבשת נשים, לכלי בית ולאביזרי הלבשה, לא נרשמו בספרים. מממצאי המבצע עולה כי ב- 8% מהביקורות לא נרשמו הכנסות בספרי העסק.

המבצעים נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן