המועמד שמאחורי המועמד – כתבת היכרות על מספרי שניים ברשימות המתחרות על קולות תושבי הדרום

לא פחות משש סיעות הציבו בראשן מועמדים מדרום העיר ומתחרות על הטיקט להכניס נציגיהן בבחירות הקרבות למועצת העיר תוך שהן מנסות לשאוב את עיקר כוחן ממצביעי שכונות דרום תל אביב יפו. כולנו זכינו להכיר בצורה זו או אחרת את ראשי הסיעות הממוקמים מן הסתם בראש הרשימה, אולם לא כולנו מכירים את האנשים הלא פחות חשובים אשר עומדים אחריהם ברשימה במקום השני והריאלי בדרך כלל.

לקראת הבחירות החלטנו באתר הקהילתי לעשות כתבה מעט שונה ולספק לציבור הגולשים מעט מידע אינפורמטיבי דווקא על האנשים שחלקם באופן תיאורטי עשויים להיות נציגי התושבים במועצת העיר הקרובה ולפעול במסגרתה לצידם של ראשי הסיעות השונות.

בסופו של דבר הבחירה בפתק ההצבעה הלבן איננו רק לעומד בראשות הסיעה כי אם גם באופן ברור למספרי שניים (לפחות) ונשאלת השאלה מי מתוכם עשוי וראוי לייצג נאמנה את תושבי דרום העיר גם ביום שלאחר הבחירות.

סיעת דרום העיר

סיעת דרום העיר בראשותו של חיים גורן חבר הגרעין התורני 'שקמים' משכונת שפירא בחרה בסוזי כהן תושבת קריית שלום כמועמדת השנייה ברשימתה. כהן בת ה-40, נשואה ואם ל-3, נולדה וגרה כיום בשכונה הינה פעילת שכונות ותיקה וממובילת המאבקים החברתיים של שכונות הדרום. במסגרת פעילותה הציבורית כיהנה כהן כיושבת ראש ועד הורים בבתי הספר נופים ועירוני ה' ובין היתר כיום היא מרכזת פרוייקטים למען משפחות במצוקה.

סוזי כהן - דרום העיר

לפני כשנה וחצי הקימה כהן יחד עם פעילי שכונות נוספים את "המטה להצלת דרום תל אביב". בתמצית הגדרת המטה נכתב כי: "המטה להצלת דרום תל-אביב הינו מטה מאוחד של תושבי שכונות דרום העיר שהוקם במטרה לשפר את המצב בשכונות ולהביא לפתרון לבעיית המסתננים המציפים את דרום העיר. מבלי לגרוע ולו במאומה מאחריות ממשלות ישראל לדורותיהן למחדל השוהים הבלתי חוקיים והמסתננים, המטה רואה בראש עיריית ת"א ובעירייה כאחראים ישירים למצב הקשה בשכונות דרום העיר והם אלו שחייבים לספק את הפתרונות ואל להם לגלגל אחריותם המוניצפלית לממשלת ישראל".

חברי המטה שראו כאמור בחולדאי ובעיריית תל-אביב אחראים עיקריים למצב, ערכו מספר הפגנות ושיירות רכבים ובהם קראו להם לקחת אחריות על הנעשה בשכונות הדרום ולהקים מיידית מנהלת חירום אשר תאגד תחתה אנשי מקצוע, בכירי עירייה ואנשי מפתח מקרב תושבי השכונות ואשר תכין ותוציא לפועל, תוך מעקב צמוד מספר תוכניות אופרטיביות למיגור תופעת כיבוש שכונות הדרום ע"י המסתננים ולחיזוק השכונות לשנים הבאות.

סוזי כהן בהפגנת התושבים ביד-אליהו, ערב אונס בת 12 מהשכונה בידי מסתנן

סיעת הליכוד ביתנו

לפני מספר חודשים פורסם בכלי התקשורת כי ארנון גלעדי המשנה לראש העיר, חבר הקואליציה והעומד בראשות הסיעה, מעוניין לצרף כמספר שניים שלו את שחקן העבר אבי נימני. למרות הניסיון בסופו של דבר המהלך לא צלח, אולם גלעדי אכן מצא לבסוף שחקן עבר אחר לאייש את התפקיד. בפריימריז שנערכו בסיעה זכה להתברג במקום השני ידיד אחר של גלעדי שחקן העבר ניר סביליה.

סביליה החל את קריירת המשחק במחלקת הנוער של מכבי תל אביב. הוא עלה לשחק בקבוצת הבוגרים כבר ב-1993, כשמלאו לו 17. מאמן הנבחרת הצעירה דאז, יצחק שום, זימן אותו לנבחרת, אליה השתייך משך שלוש שנים. בסך הכל ערך 34 הופעות במדי הנבחרת הצעירה, וכבש 12 שערים.

סביליה בן ה-39 שעד לא מכבר ניהל בבעלותו רשת מכוני כושר והיה אף מועמד לנהל את קבוצת בית"ר ירושלים, ניאות לקריאתו של גלעדי וחבר אליו לצורך הבחירות הקרבות למועצת העיר. כיום סביליה הינו מנהל השיווק של ערוץ הטלויזיה צ'רלטון ואחת המטרות אותן הציב לעצמו במידה ויבחר הינה קידום מתקני הספורט בעיר והקמתו של איצטדיון כדורגל חדש ומודרני.

ריצה משותפת - סביליה וארנון גלעדי (מדף הפייסבוק של הסיעה)

סיעת עיר לכולנו

עיר לכולנו של חבר מועצת העיר אהרון מדואל מציבה במקום השני את חברת מועצת העיר יעל בן יפת. בן יפת בת הכ-40, נשואה ואם, תושבת קריית שלום, הינה פעילה בתנועת התחברות-תראבוט וחברת מזכירות מפלגת חד"ש בראשותו של חבר הכנסת מוחמד בראכה בתוך כך היא אף ניסתה להתמודד בבחירות המקדימות של המפלגה, אך לא הצליחה להתברג לרשימתה לכנסת. בן יפת מוזכרת כמי שעשתה לראש העיר חולדאי חיים קשים בקדנציה האחרונה בין היתר במאבקה יחד עם מדואל כנגד התוכנית המתגבשת לפינוי מתחם הדולפינריום ועסקת הנדל"ן שעומדת במרכזה.

בעברה בן יפת אף הספיקה לכהן כמנכ"לית (והיום מכהנת כדירקטורית) בתנועת 'הקשת הדמוקרטית המזרחית' אשר מוגדרת כארגון נתמך של 'הקרן החדשה לישראל'. במסגרת פעילותה הביעה בעבר תנועת 'הקשת הדמוקרטית המזרחית' תמיכה במרגל האטום מרדכי ואנונו וטענה שהוא "לוחם אמיץ למען התרחבות השיח הדמוקרטי במדינת ישראל".‏ ב-2010 הייתה התנועה ממארגני ההפגנה במלאת שנה למבצע עופרת יצוקה שבה קראו המשתתפים ל"להסרה מיידית של המצור על עזה ולהעמדה לדין של האחראים לביצוע פשעי מלחמה".

בן יפת בישיבת מועצת העיר (התמונה מאתר עיר לכולנו)

סיעת צדק חברתי

סיעת צדק חברתי בראשותה של חברת המועצה כרמלה עוזרי מיקמה במקום השני ברשימתה את איש העסקים שמעון מורי (נוני) בן ה-47. מורי תושב שכונת כרם התימנים נשוי אב לבת, בן וסב לשלושה נכדים הינו בעליו של מועדון הגלישה הישראלי, אשר במסגרת פעילותו מהווה מוקד מפגש לגולשים, שרבים מהם בין לקוחותיו. בנוסף מפעיל המועדון עשרות מדריכי גלישה לקייטנות וחוגי גלישה מגוונים,לאלפי ילדים ונוער מדי שנה, ביניהם ילדים למשפחות מעוטי יכולת וילדים בעלי מוגבלויות.

מורי החל בפעילות חברתית בשכונת כרם התימנים, שם היה פעיל בולט כחבר בוועד השכונה. במסגרת פעילותו, דאג להקים מרכז קהילתי עצמאי לשיעורי העשרה לילדים נוער ומבוגרים כאחד והוביל את פרויקט ההתחדשות של אזור כרם התימנים הנמצא בלב תל אביב יפו. במסגרת העירונית, מורי משמש כחבר בוועדה לתווית מדיניות רישוי עסקים בעיר ובעבר כיהן כדירקטור פעיל בחברות עירוניות כגון "עזרא וביצרון" ו"אחוזות החוף".

שמעון מורי (מאתר צדק חברתי)

סיעת שגב

שמואל גפן (מאתר העירייה)

הסיעה המאוחדת של הסיעות הדתיות אשר בראשותה עומד נתן אלנתן, הציבה מכורח הנסיבות במסגרת שיתוף הפעולה את חבר מועצת העיר מזה שנים רבות, שמואל גפן בן ה-73 המתגורר בצפון הישן של תל אביב. גפן, תל אביבי מוכר ופעיל ותיק עוד מימי המפד"ל, ניצח בבחירות שנערכו בסניף הבית היהודי בהפרש זעום את המתמודד הצעיר איתי גרנק, מנכ"ל 'זהות'- איגוד המרכזים לזהות יהודית.

סיעת תל אביב בטוחה

תל אביב בטוחה של חבר מועצת העיר והקואליציה שלמה מסלאוי בחרה להציב במקום השני ברשימתה את הבדרן העירקאי קובי פשה. פשה בן ה-58, יליד יפו, תושב שכונת בבלי שבצפון תל אביב היה מיועד בתחילה לאייש את המקום השלישי ברשימה. עינת שרוף שהיתה אמורה להתמקם במקום השני החליטה לבסוף שאין ברצונה לעשות כן, ופינתה את המקום אליו התברג פשה.

בראיון שנערך עימו ציין פשה העוסק שנים ארוכות כשחקן המעלה מופעים בעיראקית כי 'נשאב לפוליטיקה' על מנת לעזור בתחום התרבות ובעיקר לחבריו האמנים הוותיקים, שמגייסים להם תרומות בשל מצבם. כפי שצוטט בראיון באתר MYNET הוא אמר כי "אני מעוניין למצוא תעסוקה לאמנים מבוגרים בתל אביב שבשל גילם נפגעה הכנסתם. מעבר לכך, יש לי גם חלום לעשות בית פולקלור, בית של קיבוץ גלויות, שבו יופיעו אמנים מכל העדות".

פשה ומסלאוי בסיור בחירות (מדף הפייסבוק של הסיעה)

ראוי לציין כי סידור רשימת הסיעות בוצע בסדר אלפביתי והאתר הקהילתי מאחל לכל המתמודדים הצלחה ועשייה מרובה למען ציבור בוחריהם. סיעתה של מאי גולן "העיר העברית" לא נרשמה לבסוף, לא תתמודד בבחירות ולכן לא נכללה בכתבה. תמונת הנושא הינה מתוך שיירת הרכבים שהוציא "המטה להצלת דרום תל אביב".

השתתפו עכשיו בסקר האתר

מה הציון שמגיע לראש העיר חולדאי בכל הקשור לטיפול במצב שכונות דרום ת"א?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן