ראשוני: סיעות 'דרום העיר' ו-'רוב העיר' חתמו על הסכם קואליציוני משותף

ההסכם הקואליציוני הראשון של מועצת העיר ה-20 יצא הערב לדרך. יו"ר סיעת 'דרום העיר' חיים גורן ויושב ראש סיעת 'רוב העיר' חתמו לפני שעה קלה על ההסכם הקואליציוני הראשון למועצת העיר ה-20 של ת"א והוא בא כשבועיים לאחר בחירות 2013 למועצת העיר תל אביב.

'רוב העיר' סיעת "הצעירים" של תל אביב מונה כיום 4 חברי מועצה אחרי שהגדילה את כוחה מ-3 המושבים שהיו לה במועצה היוצאת, סיעת 'דרום העיר' לעומתה היא סיעה חדשה שבאה לייצג את תושבי ושכונות דרום תל-אביב יפו והיא הצליחה לגרוף בבחירות האחרונות למעלה מ-4500 קולות בוחרים ברחבי העיר, דבר שהקנה לה מושב בודד במועצת העיר הקרובה.

המגעים בין הסיעות (שבראשם יושבי ראש צעירים), החלו כבר למחרת יום הבחירות עם היוודע התוצאות הראשוניות, והיה זה חבר המועצה היוצאת יו"ר סיעת רוב העיר, אסף זמיר שהחל את המגעים בין הסיעות והגיע לביקור בית אצל חיים גורן.

במסגרת ההסכם שנחתם הערב בין הסיעות ומהווה הסכם מקדים לחתימת הסכם משלים עם סיעתו של ראש העיר חולדאי, סיעת תל-אביב 1, הוכנס לבקשת סיעת 'דרום העיר' חלק נפרד וייחודי העוסק בנושאים הבוערים הרלוונטים באופן ישיר לחלקה הדרומי של תל אביב.

בסעיף "דרום העיר" ניתן למצוא נקודות שעוסקות בין היתר בהקמתו של גוף עירוני יחודי שיעסוק בקידום שכונות דרום תל אביב יפו תוך תיאום וקישור בין כלל הגורמים העירוניים הרלוונטיים לסוגיית המצוקה בשכונות הדרום.

הגוף יקדם גיבוש חזון ותהליך ארוך טווח לשיקום השכונות והתחדשותן, תוך דגש על תוכנית מקיפה לשכונת נווה שאנן שיכלול עדיפויות למהלך של התחדשות עירונית וקידום הביטחון האישי בשכונות.

גם הדרישה להקמתו של תיכון עיוני בדרומה של תל אביב מצאה את מקומה בסעיף החינוך שבהסכם, כמו כן מיקוד פעילות הסיירת העירונית ו/או השיטור העירוני בשכונות הדרום להשבת הסדר הציבורי ואכיפת חוקי העירייה כנדרש בחוק.

דגש נוסף בהסכם נוגע להקצאת המשאבים הנדרשים לשיפור חזות השכונות, שיקום התשתיות והגברת הניקיון.

חבר המועצה אסף זמיר, יו"ר סיעת 'רוב העיר' פרסם הערב את ההודעה הבאה:

"יום אחרי הבחירות, נסענו לבקר את חיים גורן, חבר המועצה החדש של סיעת ״דרום העיר״, בביתו בשכונת שפירא. זו הפגישה הפוליטית היחידה שקיימנו אחרי הבחירות. מאז שתי התנועות שלנו, רוב העיר ודרום העיר, בקשר הדוק. הערב, אני שמח לבשר לכולכם שחתמנו על הסכם לשיתוף פעולה בין הסיעות והליכה משותפת למו״מ הקואליציוני ולעבודה משותפת ב5 השנים הקרובות! החיבור בין התנועות אולי לא נשמע טריוויאלי, אבל הוא מביא לידי ביטוי, בצורה הכי אמיתית, את סדרי העדיפויות העירוניים כפי שאנחנו רואים אותם. סיעת דרום העיר, בדומה לרוב העיר מלפני 5 שנים, היא תנועה על מפלגתית שהוקמה על ידי פעילי שכונות שיש להם רצון אמיתי לשנות את העיר שלנו לטובה ומבחינה זו החיבור מתאים מאד. ובכלל, אנחנו אנשים של חיבורים. עדיף האיחוד על פני הפיצול, בטח בעיר שיש בה כל כך הרבה אתגרים. אז לפעילי ותומכי דרום העיר אני יכול לומר, זו זכות גדולה להתחבר ולקדם יחד את הנושאים שאנחנו מאמינים בהם עם אנשים נהדרים כמוכם. ולפעילי ותומכי רוב העיר, אנחנו על המפה, הדרום על המפה וקדימה לעבודה. לילה מצוין!"

מסיעת 'דרום העיר' נמסר הערב:

"לפני כחצי שנה יצאנו למסע הבחירות בקריאה "מחזירים את הדרום לתל אביב". ב-22 באוקטובר עשינו את הצעד הראשון. הערב עשינו את הצעד השני. אחרי שבועיים של פגישות ושיחות ארוכות חתמנו על הסכם לשיתוף פעולה והליכה משותפת למו"מ קואליציוני עם סיעת רוב העיר. ביחד אנחנו חמישה חברי מועצה, פעילים תל אביבים על-מפלגתיים, שכל עניינם הוא לפעול ולעשות ולקדם. למען תל אביב כולה, ובעיקר למען דרום תל אביב. למען העתיד של כולנו. מבחינתנו זה הצעד הנכון והטבעי ביותר. מהיום אנחנו לא עוד סיעה קטנה אחת מהדרום שנלחמת להשמיע את קולה, אלא גוש גדול עם ניסיון מונציפאלי וכוח ביצועי. ועכשיו לעבודה."
הסכם ראשון לאחר בחירות 2013 (תמונה מדף הפייסבוק של אסף זמיר)
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן