שוטרי מחוז תל-אביב מאמצים את שורדי השואה

השנה מחוז תל אביב בשיתוף הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל אימץ אל חיקו את שורדי השואה. מדובר בפרויקט יחודי שיזם מפקד המחוז ניצב בנצי סאו ובו כל מרחב נותן חסותו למספר שורדי שואה ומסייע להם בחיי היום יום.

מפקד המחוז שלח את ברכתו אליהם מאדמת פולין, כמי שהוביל את המשלחת של שוטרי משטרת ישראל במצעד החיים שהתקיים היום.  7 שורדים שעברו את התופת והצליחו באופן ניסי ומפתיע להיות חלק מהבנייה והתקומה של העם היהודי בארץ ישראל, כל אלה כיבדו היום את מחוז תל אביב בנוכחותם בטקס שנערך לזכר יום השואה.

אחת השורדות, אילנה מרטון בת ה-82 שנולדה ברומניה, הגיעה לטקס בהתרגשות מרובה. ערב קודם, התקיים במתנ"ס העירייה בשכונת שפירא טקס יום הזיכרון ליום השואה, בו נכח רס"מ צביקה ונדר השוטר הקהילתי של השכונה. רס"מ צביקה הבחין באילנה חומקת מהטקס ודמעות בעיניה. את אילנה מכיר צביקה משיתוף הפעולה עם מועדון הקשישים  "היימס" בשכונת שפירא, שם הוא מעביר הרצאות כחלק מפרויקט יד לקשיש המובל על ידי מפקד השוטרים הקהילתיים של תחת שרת פקד בן ציון חזן. רס"מ צביקה מבלי לחשוב פעמיים יצא אחריה והציע לה לבוא ולהיות אורחת מכובדת בטקס המשטרתי שנערך היום במטה מחוז תל אביב לזכר יום השואה. אילנה שוחחה בתום הטקס עם סגן מפקד המחוז תת ניצב מוטי כהן, אשר הקשיב לה בתשומת לב מרובה כאשר סיפרה כמה שמחה שהוזמנה.

אילנה מרטון עם רס"מ צביקה ונדר ורס"מ שגיב קורן

בתמונה ליד אילנה עומד רס"מ צביקה, ומצידה השני עומד רס"מ שגיב קורן השוטר הקהילתי של התחנה המרכזית החדשה. רס"מ שגיב ביקר במהלך היומיים האחרונים 4 שורדי שואה, עימם הוא נמצא בקשר רציף בשנה האחרונה, מיוזמתו האישית. שגיב מכיר את סיפורם האישי של השורדים עד פרטי פרטים, סיפורים מזעזעים ומצמררים. רס"מ שגיב פועל במשך כל השנה על מנת לסייע בכל מה שניתן לאותם שורדים, שעברו את הנורא מכל, ואפשרו את קיומנו בארץ ישראל.

"כעם שחווה את זוועת השואה מחוייבים אנו לשאת את הציווי "לזכור ולא לשכוח"- עלינו לקדש את אלו החיים בקרבנו, אותם אנשים ששרדו את השנים הנוראיות הללו ומספרם הולך וקטן עם השנים." כך אמר סגן מפקד המחוז תת ניצב מוטי כהן בטקס היום, וכך פועלים שוטרינו לאורך כל השנה.

מפקד מרחב איילון נצ"מ נתן בוזנה לוחץ ידו של אחד השורדים, דוד וגנר, אשר מאומץ על ידי מרחב דן.
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן