15.5 מיליון ₪ נגבו במבצע שערכה רשות המסים בתל-אביב

במסגרת מבצע ביקורות וגבייה שנערכה בשבוע שעבר על ידי משרדי מס הכנסה בתל-אביב, בעסקים במגוון תחומים כמו גם בעלי מקצועות חופשיים ובתחום הנדל"ן, נגבו מחייבים למעלה מ-15,500,000 ₪, מרביתם על ידי היחידה הארצית לאכיפת הגבייה ברשות המסים. לעומת מבצעים קודמים שנערכו בעיר, נרשמה ירידה באי ציות לחוק וכך, רק בכ-8% מבתי העסק שנבדקו נמצא כי לא נרשמו הכנסות.

בחנות צילום נמצאו תשלומים שלא נרשמו בסך 12,000 ₪ שניתנו על ידי לקוחות ששילמו עבור צילום בחתונה ובבר מצווה. כשנשאל לגבי כך, טען בעל המקום שהיה בחו"ל ואינו יודע מדוע אשתו לא רשמה את התשלום הראשון אך התעקש כי התשלום השני לא הועבר. כשצילצלו המבקרים ללקוח שנתן את התשלום, התברר כי בעל העסק לא אמר אמת.

במקרה אחר הגיעו המבקרים למספרה ברח' בן-יהודה בת"א. על מנת להתחיל את הביקורות ביקשו מבעל המקום להזדהות באמצעות תעודת זהות, ואז נפל מארנקו צ'ק שניתן עבור העסק. כשביקשו המבקרים לראות את רישומו של הצ'ק וכזה לא היה בנמצא, הסביר בעל העסק טען כי הצ'ק ניתן לו לבטחון בלבד עד שהלקוחה תחליפו במזומן…

המבקרים נתקלו לא רק במעלימי הכנסות, אלא גם בבעלי עסקים שפשוט לא טרחו לברר את חובתם החוקית. מספר נבדקים שלא רשמו צ'קים דחויים או לפרעון מיידי ולא נתנו קבלות עבורם, טענו כי לא ידעו שחובה לבצע זאת מיד עם קבלת הצ'ק והם מבצעים זאת רק עם פרעונם. במקרה אחר, בעל חנות למכירת ממתקים ביפו פתח תיק במע"מ אך לא במס הכנסה – דבר האומר שהוא יכול לנפק חשבוניות כעסק לגיטימי איך אינו מדווח על הכנסותיו כלל. חברו של בעל העסק הסביר כי הוא לא ידע שיש הבדל בין מע"מ למס הכנסה ושמספיק לפתוח תיק באחד מהם.

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן