פתיחת פרויקט מיל”ה בדרום תל אביב

אמש (ראשון) נערך בבית ספר תיכון “שבח מופת” שבדרום ת”א טקס פתיחה של פרויקט מיל”ה (מובילים יחד למען הנוער), במעמד מפקד תחנת שרת סנ”צ ניסן מנשי, השוטרים שיובילו את הפרויקט, נציגי משטרה, מנהל בית הספר מר מקס סיון, הצוות החינוכי וגורמי הרווחה.

הפרויקט מיועד לבני נוער בסיכון בגילאים 13-17, ומטרתו לחנך, לעזור, לתמוך ולכוון את בני הנוער לאימוץ דרך חיים נורמטיבית והרחקתם מפעילות עבריינית.

התכנית בנויה מ-32 מפגשים המתקיימים פעמיים בשבוע, אשר מובלים על ידי אנשי משטרה ותיקים. במהלך הקורס מקבלים הנערים הדרכות בנושאי הסכנות הכרוכות בשימוש בסמים ואלכוהול, זהירות בדרכים ועוד.

הנערים מתוודעים לצדדים שלא הכירו במשטרה, משתתפים בסיורים מרובים ולומדים על מגוון רחב של תחומים. בנוסף משתתפים בני הנוער בפעילויות התורמות רבות לקהילה, כגון חלוקת מזון לנזקקים, ביקור בבתי אבות ועוד. במהלך המפגשים מנסים השוטרים להראות לנערים מסלול חלופי, להטמין בהם ערכים, ובכך מונעים מהם לפנות לפעילות עבריינית.

הפרויקט הינו תכנית שיקומית חסרת תקדים בהיקפה, שסייעה לאלפי נערים ברחבי הארץ לצאת ממעגל הפשיעה. רק בשנה החולפת, סייע פרויקט מיל”ה ליותר מ-2,000 נערים.

החזרת בני נוער בסיכון לדרך חיים נכונה תתרום משמעותית לחוסנה של החברה הישראלית.

בתכנית המדוברת צפויים להשתתף כ-20 בני נוער, בנים ובנות, מכיתות ז’-ח’. זוהי הפעם הראשונה שתלמידי בית הספר נוטלים חלק בפרויקט. מנהל בית הספר פתח את הטקס באומרו לשוטרים “אני חושב שאתם יכולים לתרום הרבה מאוד לילדים. אני שמח שמשטרת ישראל משתתפת בפרויקט מחנך. אני מאוד מעריך את העבודה שלכם. ולכם הילדים, יש צוות מצוין שיוביל אתכם לשיאים.”

מפקד תחנת שרת הציג את השוטרים הנוכחים- קצין האג”מ של התחנה רון קוניו, ק’ השיטור הקהילתי של התחנה פקד בן ציון חזן, רס”מ שגיב קורן ורס”מ צביקה וונדר-הקצינים והשוטרים המובילים את התכנית הנוכחית.

בנוסף, לפעילות הראשונה עם הנערים הגיעו נציגים של כוח יס”מ ושוטרי מג”ב. מפקד התחנה עודד את התלמידים על שבחרו להשתתף בפרויקט ואמר כי “אין לי ספק שכל נער רוצה להצליח והגשמת חלומות מתחילה בגיל הזה. אני מאחל לכולנו שהפרויקט יהיה מהנה ומלמד.”

נציגת התלמידים אמרה בפני כל הנוכחים כי “בשם כל התלמידים אני יכולה להגיד שאנחנו מאוד מתרגשים. זו הפעם הראשונה שאנחנו מצפים ומחכים לראות שוטרים. אתם מסמלים את המקומות הטובים אליהם אנחנו רוצים להגיע, ונעשה כל מה שנדרש על מנת להגיע למקומות אלו יחדיו.”

בתום הטקס הוענקו חולצות עם סמל התחנה לתלמידים, ולצוות שילווה אותם במהלך הפרויקט.

משטרת ישראל מקיימת את הפרויקט המדובר בבית הספר על מנת למנוע מנוער בסיכון לסטות מדרך הישר.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.