לאור ההצלחה, עיריית תל אביב-יפו מרחיבה את פרויקט התל-אופן

8.3 מיליון שקלים יושקעו בהקמת 20 תחנות חדשות לתל-אופן. 8 תחנות קיימות יורחבו * 200 זוגות אופניים יתווספו * יוצבו 480 עמודי עגינה.

עיריית תל אביב-יפו מרחיבה את פרויקט תל אופן להשכרת אופניים בהשקעה של 8.3 מיליון ש"ח, זאת לאור הגידול בביקוש לשימוש באופניים הירוקים. ההרחבה מתבצעת במסגרת מדיניות עירונית כוללת לעידוד השימוש באופניים ככלי תחבורה אלטרנטיבי לרכב הפרטי באופן יום-יומי.

נכון להיום יש לתל אופן למעלה מ- 18,000 מנויים שנתיים, כ-85,000 מנויים יומיים וכ-2,000 מנויים שבועיים. בשנה האחרונה התבצעו למעלה ממיליון השכרות אופניים, כאשר בחודש אפריל האחרון אף נשבר שיא ההשכרות, עם 219,171 השכרות בחודש.

לאור הצלחת הפרויקט ובשל ביקוש רב מצד המשתמשים, הוחלט על הרחבת המערך, כאשר בשלב הראשון יוקמו 20 תחנות חדשות ויורחבו 8 תחנות קיימות- סה"כ 480 עמודי עגינה ו- 200 זוגות אופניים נוספים. בשלב השני יוקמו תחנות חדשות נוספות.

נזכיר כי המערך הקיים כולל 1,500 זוגות אופניים ב-150 תחנות עגינה עם 3,000 עמדות אופניים. התחנות החדשות תוקמנה באזורים עם ביקושים מוגברים לשירות, ובהם טיילת חוף הים, תחנות הרכבת, אזורי התעסוקה, והשדרות הראשיות בעיר.

לצד ההחלטה על הרחבת מערך התל אופן, משקיעה העירייה כל העת בשיפור השירות למשתמשים ובשדרוג מערכות התקשורת, באופן שיאפשר שימוש קל, מהיר ותקין. אנו מודעים לתקלות הקיימות ופועלים יחד עם הזכיין המפעיל של תל אופן, חברת F.S.M, לפתור אותן בהקדם. בימים אלה נערכות על ידי הזכיין עבודות לשדרוג מערכות התקשורת, התוכנה והנעילה של הפרויקט, במטרה לתת מענה לתקלות בהם נתקלים מנויים. כמו כן, בימים הקרובים ישודרגו המנעולים של אופני התל אופן, באופן שאמור לפתור חלק נכבד מהתקלות.

ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי בירך על ההחלטה ואמר כי פרויקט תל אופן הפך תוך שנה בלבד לחלק בלתי נפרד מתל אביב-יפו וכיום ניתן לראות את האופניים הירוקים בכל פינה בעיר.

חולדאי: "אני גאה על כך שהעיר תל אביב-יפו הפכה בשנים האחרונות לעיר אופניים, הן בשל פרויקט התל אופן והן בשל רשת שבילי האופניים המקיפה ביותר בישראל, הכוללת מעל 120 קילומטר. העובדה שלמעלה מ-40% מתושבי העיר רוכבים על אופניים רק מעידה על כך שהאופניים הפכו לכלי תחבורה לגיטימי, אשר המהווה אלטרנטיבה לרכב הפרטי בתוך העיר".

ההחלטה אושרה בועדת הכספים העירונית ביום שני, 21 במאי 2012, וטעונה אישור מועצת העיר.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן