אושר תקציב עיריית תל אביב-יפו לשנת 2018

התקציב העירוני הכולל עומד על 6.17 מיליארד ₪  *  46% מתקציב העירייה הרגיל מיועד לתחומי חינוך, רווחה וקהילה

בתכנון לשנת 2018: המשך הוזלת עלות הקיום לתושבים * הרחבת מערך שיתוף הרכבים אוטותל* חיזוק שכונות דרום העיר * הפעלת יום לימודים ארוך בדרום העיר ותכנית לימודי דמוקרטיה * אכלוס פרויקטים חדשים לדיור בר השגה* שיווק מכרז לדיור שיתופי ראשון בארץ * השכרת מתקני חוף מסובסדים * השלמת רצף הטיילות * הנמכת כיכר דיזנגוף * חנוכת שביל העצמאות * הקמה של 5 בתי ספר וכ-44 כיתות גן חדשות * העלאת רמת הניקיון בעיר

מועצת העירייה אישרה אמש (ב') את הצעת התקציב של עיריית תל אביב-יפו לשנת 2018. הצעת התקציב הרגיל מסתכמת לסך של 4.97 מיליארד ₪ (גידול של 255 מיליון בהשוואה לתקציב 2017), באמצעותם תמשיך העירייה להעצים את השירותים הניתנים לתושבי העיר בכל תחומי החיים, בדגש על תחומי החינוך, הרווחה, ואיכות החיים והסביבה. הצעת תקציב הפיתוח לשנת 2018, המסתכמת ב- 1.2 מיליארד ₪ (לעומת תקציב של כ-1.05 מיליון ב-2017), נגזרת מתכנית חמש שנתית מעודכנת הכוללת הקמת מבני ציבור, תרבות, חינוך וספורט.

בתקציב העירייה לשנה הקרובה ניתן דגש על קידום הפעילות והמרחבים הקהילתיים ומרכזיותו של התושב בעיצוב פני העיר, הוזלת עלות הקיום לתושב, ביטול התלות ברכב פרטי, פיתוח עירייה דיגיטלית ושיפור השירות לתושב, קידום פרויקטים של דיור בר השגה, חיזוק שכונות דרום העיר והגברת תחושת הביטחון האישי של תושבי העיר.

נושאי איכות החיים והסביבה ימשיכו להיות חלק מרכזי ומהותי בתכנית הפיתוח ויקבלו השנה דגש מיוחד בפרויקטים השונים, כמו גם המשך סלילת רשת שבילי אופניים, סיום חידוש רצף הטיילות וחנוכת כיכר דיזנגוף המונמכת. כמו כן תורחב פעילות מערך הרכב השיתופי העירוני "אוטו-תל". העירייה תמשיך להשקיע בהפחתת זיהום האוויר וביישום התכנית האסטרטגית שהוכנה לשם כך.

כבכל שנה יושם דגש מיוחד על הטיפול הכולל ביפו. על חיזוק הפרויקטים החינוכיים בכל בתי הספר הממלכתיים ביפו, וטיפול בקליטת הקהילה האתיופית, כולל חנוכת מועדון קהילתי. בתחום השירות לתושב תמשיך העירייה בפרויקט דיגיתל שבמסגרתו יושם דגש על הנגשת שירותים ומידע לתושבים באמצעות האינטרנט. זאת בין היתר באמצעות דיגיתל לחיילים, דיגידוג לבעלי כלבים וכרטיס דיגיטף המיועד להורים לקטנטנים בגילאי לידה עד 3.

ביסוס מצבה הכלכלי של העירייה הינו כלי שנועד לאפשר לעירייה להרחיב את השירותים הניתנים לתושבי העיר ולהעלות את איכותם. העירייה יכולה להשקיע משאבים רבים יותר על מנת להעניק לתושבי העיר- עם דגש מיוחד על יפו והדרום- מערכת חינוך איכותית יותר, שירותי רווחה מתקדמים ומקיפים יותר, היצע תרבותי עשיר ומגוון כיאה למטרופולין ולעיר עולם ושיפור משמעותי באיכות החיים ואיכות הסביבה שהופכת נקיה וירוקה יותר.

  • תקציב מינהל החינוך- 1.14 מיליארד ₪ (גידול של כ-126 מיליון ₪)
  • תקציב מינהל שירותים חברתיים- 579 מיליון ₪ (גידול של כ-21 מיליון ₪)
  • תקציב מינהל קהילה- כ-350 מיליון ₪ (גידול של כ-28 מיליון ₪)
  • תקציב חטיבת התפעול, איכות החיים והסביבה- 1.04 מיליארד ₪ (גידול של כ-22 מיליון ₪)

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן