6,600 מועמדים נרשמו להגרלת דיור בר השגה בתל אביב-יפו שהתקיימה עבור רווקים/ות וזוגות ללא ילדים

50 דירות המיועדות לדיור בר השגה בפרויקט החשמונאים בשוק הסיטונאי – גינדי TLV 

6,600 תושבים נרשמו להגרלה

הגיל הממוצע של הנרשמים להגרלה – 32

69% רווקים, 31% זוגות ללא ילדים

עיריית תל אביב-יפו וחברת “עזרה ובצרון” קיימו אמש (שלישי) את הגרלת הדיור בר השגה השישית במספר, שלראשונה הוגדרה לרווקים ולזוגות ללא ילדים בלבד. במסגרת זו הוגרלו 50 יחידות המיועדות לדיור בר השגה, בין  6,600 נרשמים שביצעו 7,631 הרשמות.

מספרי המועמדים לזכייה יפורסמו בימים הקרובים  באתר של דיור בר השגה בכתובת www.tlv4less.co.il, והודעות יישלחו למועמדים לזכייה. במקביל יחל הליך בדיקת זכאות למועמדים והתקדמות עם הזכאים לבחירת הדירה לפי סדר עלייתם בהגרלה.

על פי נתוני חברת “עזרה ובצרון”, האמונה על ניהול הפרויקט, הגיל הממוצע של הנרשמים עומד על 32,  69% מהנרשמים רווקים ו31% זוגות ללא ילדים.

ההגרלה כוללת דירות להשכרה במחירים מוזלים, עם חוזי שכירות יציבים לחמש שנים בפרויקט החשמונאים בשוק הסיטונאי – גינדי TLV. כלל הזכיות כפופות בעמידת המתמודדים בקריטריונים לזכאות שקבעה מועצת העירייה ובחתימת המתמודדים על חוזה שכירות מול היזם.  אכלוס מחצית מהדירות צפוי לרבעון האחרון של 2019 ואכלוס 25 הדירות הנוספות ייערך במהלך הרבעון הראשון של 2020.

השוק הסיטונאי הינו פרויקט עירוני חדש בפינת הרחובות השוקקת של קרליבך/החשמונאים (החשמונאים 96), במרכזה הוקם קניון  TLV. לפרויקט הדיור בר השגה הוקצו 50 דירות בנות 2 חדרים בשטח של כ- 52 מ”ר + מרפסת בגודל 6 מ”ר. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ- 4,200 ₪ .

עיריית תל אביב-יפו ממשיכה להוביל את תחום דיור בר ההשגה בישראל. העירייה לקחה על עצמה, כבר לפני כעשור, לייצר בפעם הראשונה במדינת ישראל את המודל לדיור בר השגה, וזאת מתוך הבנה שצריך לאפשר לבני מעמד הביניים להישאר לגור במרכזי הערים, במיוחד על רקע עליית מחירי הדיור. העירייה העמידה לצורך העניין קרקעות עירוניות ומקדמת אישורים לכ-2,600 יחידות דיור בהן, משלבת דיור בר השגה בתב”עות המובאות לאישור הועדה המקומית. על אף שמאגר דיור בר ההשגה אינו פותר את בעיית הדיור, הדבר מהווה סמן עבור ממשלת ישראל ומודל שהמדינה ורשויות נוספות יכולים לאמץ ולייצר כמות ומלאי דירות אשר ישפיעו על שוק הדיור בארץ.

מנכ”ל עזרה ובצרון, אלי גינזברג: “בכל הגרלה אנחנו רואים עלייה נוספת בביקושים לדיור בר השגה, והפעם הגענו למספר שיא של נרשמים. המספרים מעידים כי הפניה לקהל הרווקים והזוגות ללא ילדים בהחלט הייתה נכונה והכרחית. אנו מקבלים כל העת משובים מהתושבים ומתאימים עצמנו כמיטב יכולתנו לצרכיהם ולבקשותיהם, ואנו שמחים לראות כי מאמצים אלה מביאים כל שנה עוד ועוד תושבים ליהנות מדיור איכותי בלב המדינה, במחירים ברי השגה”.

תנאי הזכאות: הקריטריונים לקביעת הזכאות הומלצו על ידי הוועדה לדיור בר השגה של העירייה, והינם פועל יוצא של שיקולי מדיניות ובראשם הגדרת צעירים ממעמד הביניים כקהל היעד המרכזי.

לאור הביקוש, בשנה שעברה הורחבו הקריטריונים וכעת תנאי הסף כוללים שישה קריטריונים, בהם: היעדר בעלות על דירה, תושבות בתל אביב יפו (במשך שלוש השנים האחרונות לפחות או במשך ארבע שנים לפחות מתוך עשר השנים האחרונות שקדמו למועד הקובע), גיל שאינו עולה על 45. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי הכנסה המדורגת בעשירונים ראשון עד שביעי (עם אפשרות לסטייה של עד 10 אחוזים מעל הסכום הקבוע ברף העליון של העשירון השביעי בהתאם לפרסומי הלמ”ס).

מעבר להרחבת הקריטריונים, על מנת להקל על התושבים, המתמודדים לא נדרשו להמציא את כל המסמכים בשלב הרישום, אלא רק לצרף צילום תעודת זהות ולחתום על הצהרה שהם קראו על הפרויקט, מעוניינים בו, קראו את הקריטריונים ועומדים בהם. רק נרשמים שעלו בהגרלה יידרשו להמציא את המסמכים לעזרה ובצרון.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.