נחנך בית הספר להייטק ואמנויות ע”ש שמעון פרס בשכונת נווה-עופר בתל-אביב-יפו

טקס חנוכת בית הספר להייטק ולאמנויות ע”ש שמעון פרס התקיים השבוע (ג’) בשכונת נווה-עופר בדרום תל-אביב במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו – רון חולדאי, שירלי רימון ברכה – מנהלת מנהל החינוך, ילדיו של הנשיא המנוח – פרופ’ צביה ולדן, ד”ר יוני פרס ומנכלית רשת עמ”ל עו”ד רוית דום עיני. 

עיריית תל-אביב-יפו השקיעה בבנייתו של בית הספר סכום חסר תקדים של 120 מיליון שקלים והוא מסמל את התהליך המעודד שעובר על דרום תל אביב בשנים האחרונות – משפחות צעירות בוחרות לגור באזור, השכונות מתפתחות ומתחזקות ומספר התלמידים גדל. העירייה החליטה להקים את בית הספר דווקא בנווה עופר, וזאת על מנת ליצור מסגרת חינוכית איכותית שתמשיך את תהליך חיזוק השכונה. 

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: “עיניכם הרואות את ההשקעה הגדולה של עיריית תל אביב-יפו בתכנון ובבניית בית הספר החדשני הזה. ניסינו- ואני מקווה שגם הצלחנו- לשלב כאן בין הרמה הגבוהה ביותר של תכנון אדריכלי ומרחבי לבין הסביבה הטובה ביותר בחינוך ובפדגוגיה. שמעון פרס האמין בדמוקרטיזציה של החינוך, ובכך שעל מערכת החינוך הישראלית להיות שוויונית. וזה בדיוק מה שעשינו כאן – בית ספר איכותי, הממוקם בדרום העיר, בהשקעה ציבורית גדולה, ואשר פותח את שעריו לתלמידים ממגוון אוכלוסיות”.

חנוכת בית הספר הוא מעמד מרגש עבורי, אמרה פרופ’ ולדן, אבי היה מבין גדול בחדשנות וטכנולוגיה, תודה שבחרתם לקרוא למקום מרחיב הדעת, מכבד התלמידים משרה למידה מלא אור ואוויר שנבנה כאן לאזרחי העתיד של מדינת ישראל על שם שמעון פרס, הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. אבי היה אזרח מחויב לעולם טוב יותר ומאוהב במדינת ישראל.

המקום הזה ישא את השם של אבא שלנו ואנחנו מקווים שתישאו אותו בגאווה ,את זרעי המורשת, האהבה האמונה, התקווה של ארץ ישראל אוהבת ורודפת שלום.

מנכלית רשת עמל, עו”ד רוית דום עיני: “זהו יום של הגשמת חלום, פה נמצאת ספינת הדגל של רשת עמל, ניתן לראות את התפיסה החינוכית בה דוגלת הרשת מתכתבת עם המרחב החדש, והאדריכלות המדהימה. אני רוצה להודות לכולם על האמון בחזון של הרשת במשך השנים, שדוגלת בעשייה חברתית  וחינוכית למען עתיד טוב יותר.”

צילום תמונות: גיא יחיאלי ונועה גוטמן

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.