מכבי: עמדת בדיקה חדשנית וראשונה מסוגה לביצוע בדיקות קורונה מאפשרת לקיחת דגימות ללא צורך בציוד מגן

העמדה תוכננה כך שהדגימות נלקחות בהפרדה מוחלטת בין הנבדק לדוגם, ללא מעבר אוויר, והיא מחוטאת בין בדיקה לבדיקה. משרד הביטחון הביע עניין בייצור עמדות מסוג זה בקנה מידה רחב. מנכ”ל מכבי רן סער: “נשמח לשתף את תכניות הבנייה עם כל ארגון שירצה, כחלק מהמאבק הגלובלי המשותף בקורונה”

מכבי שירותי בריאות השיקה עמדה חדשנית ראשונה מסוגה ללקיחת דגימות קורונה. העמדה הוצבה במרפאת מכבי ביפו ומאפשרת תהליך נטילת דגימה סטרילי מרגע הזיהוי של הנבדק ועד העברת הדגימה למעבדה המרכזית של מכבי. במהלך הבדיקה, הדוגם שוהה בתא מבודד לחלוטין ללא מגע עם הנבדק ובהפרדה מוחלטת עם הסביבה החיצונית. כך אין צורך בלבישת ציוד מיגון על ידי הדוגם. בסיום לקיחת הדגימה מתבצע חיטוי של הציוד המחובר לעמדה באופן מידי ואוטומטי ובכך מתאפשר מעבר מהיר לביצוע בדיקה של הנבדק הבא.

את העמדה יזם ותכנן המהנדס איתמר פדה, מנהל הנכסים והלוגיסטיקה במחוז מרכז של מכבי, תוך ליווי מקצועי של ד”ר דניאל קון המנהל הרפואי של מרחב יפו במכבי. בתהליך מהיר שארך כשבוע בלבד, פותחה העמדה במפעל “אי אם שגב תעשיות” בשיתוף עם התאחדות התעשיינים.

משרד הביטחון הביע עניין בבחינת האפשרות לייצר עמדות מסוג זה בקנה מידה רחב ונמצא במגעים עם צוות התכנון של העמדה.

בנוסף, העמדה מעוררת עניין בינלאומי נרחב, וכלי תקשורת מאנגליה, צרפת, איטליה וסין הגיעו לצלם אותה בפעולה.

ראש מחוז המרכז במכבי, דבורה חסיד: “העמדה היא מענה מהיר ויעיל לצורך שניצב לפנינו לבצע כמה שיותר בדיקות קורונה, בצורה יעילה, זריזה ובטוחה ביותר. זהו פיתוח פורץ דרך שיסייע במלחמה בנגיף”

מנכ”ל מכבי, רן סער: “המתקן החדש מוכיח את עצמו כבטוח ויעיל ואנו נשמח לשתף את תכניות הבנייה שלו עם כל ארגון בריאות בארץ ובעולם שירצה בכך, כחלק מהמאבק הגלובלי המשותף בנגיף הקורונה”

נשיא התאחדות התעשיינים, ד”ר רון תומר: “התעשייה הישראלית גאה בהיותה יוזמת ושותפה בפרויקטים רבים למלחמה בקורונה. כך למשל במכשירי הנשמה, ציוד מיגון וגם בפרויקט המשותף עם מכבי. נמשיך להתגייס לטובת הציבור במאמץ הלאומי”

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.