מהיום: חופים נגישים עד קו המים בתל-אביב יפו

עיריית ת"א יפו הודיעה על הנגשת כלל החופים המוכרזים בעיר וסלילת שבילי הנגשה לכיסאות גלגלים עד לקו המים, בכל אחד מ-13 החופים העירוניים.

שבילי ההנגשה החדשים שנסללו עד קו המים מצטרפים לשורת פעולות שבוצעו לטובת הנגשת החופים באופן מלא לבעלי מוגבלויות; חניית נכים מוסדרת, שבילי גישה, מקלחות וברזיות מותאמות לנכים, סככות צל מרוצפות, דרכים נגישות לשירותים ומלתחות, כיסאות אמפיביים המיועדים לטבילה במים ואפליקציה חדשנית לעזרה והכוונה של לקויי ראייה.

שבילי ההנגשה החדשים מאפשרים לנכים העושים שימוש בכיסא גלגלים להגיע עד לקו המים באופן עצמאי, ללא תלות באדם נוסף. כמו כן, שבילים אלה יקלו על הורים המגיעים לחוף עם עגלות תינוק. כל חוף עירוני צויד לטובת הנושא בשילוט הנחיות, הכוונה וסימון לנוחיותם של ציבור הרוחצים בעלי המוגבלויות.

חופי הים המוכרזים בעיר תל אביב-יפו מציעים נגישות לבעלי מוגבלויות וכוללים:

1. כיסאות אמפיביים – המיועדים לנסיעה על החול וצפים במים, לנוחות בעלי המוגבלות. השאלת הכיסאות מותנית בשעות פעילות של שירותי ההצלה ובמלווה צמוד למשתמש. בכל אחד מהחופים המוכרזים בעיר ישנם שני כיסאות השאלה.

2. הנגשת הדרך והשבילים מהחניה עד לסככות הצל המרוצפות והנגישות.

3. דרך נגישה למסעדות ובתי הקפה.

4. שבילים נגישים לשירותים ולמלתחות שגם בהם יש תאים מונגשים.

5. מערכת חדשנית לעזרה והכוונה של לקויי ראייה – בכל חופי הרחצה מותקנת מערכת חדשנית בשם STEP HEAR לעזרה ולהכוונה של לקויי ראייה. המערכת ניתנת להפעלה על ידי הטלפון הנייד, באמצעות אפליקציה חינמית או על ידי שלט שניתן בחינם לאנשים לקויי ראייה במרכז לעיוור. המערכת מאפשרת התמצאות במרחב בהתאם למיקום המשתמש, חיוג מקוצר לקבלת שירות במרחב בו הוא נמצא וקבלת דף אינטרנט נגיש על המקום בו הוא נמצא.

להורדת האפליקציה לחצו כאן

6. בחוף הילטון הותקנה מקלחת ייעודית לאנשים עם מוגבלויות המופעלת באמצעות לחצנים, עם שלושה מצבי גובה שונים (לרגליים, לישיבה ולעמידה). המקלחת מהווה פיילוט ראשוני שיותקן בהמשך בשאר חופי העיר.

13 חופי תל אביב-יפו המוכרזים: צוק צפון, צוק דרום,  תל ברוך, מציצים, הילטון, החוף הנפרד, גורדון, פרישמן, בוגרשוב, ירושלים, אביב, צ'ארלס קלור, גבעת עליה.

כיום מופעלים רק 11 חופים בשל אילוצים תקציביים בצל הקורונה.

במרחב הציבורי של תל אביב-יפו הנגישה העירייה עד כה יותר מ-1,100 מקטעי רחובות ותחנות אוטובוס; לאחרונה הוחל פיילוט ברחוב אבן גבירול לטובת אוכלוסיית לקויי הראיה – הוספת מערכת הכוונה קולית המופעלת באמצעות אפליקציה. בנוסף, בימים אלה מתגבשת תכנית להנגשת המרחב הציבורי סביב מוסדות קהילתיים ופרויקט הנגשת הגנים הציבוריים בשיאו.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן