רשות המיסים סיימה פעילות ביקורת רחבת היקף בת”א שהתמקדה בענף מוסכי הרכב

בעל עסק לתיווך מוניות שלא רשם את הכספים ששולמו לו החביא אותם ברכבו הפרטי

מונית הכסף: בביקורת שנערכה ע”י מבקרי מס הכנסה בתל אביב נתפס בעל עסק לתיווך במוניות שהחביא ברכבו הפרטי כסף במזומן בסך 96,000 ₪ במטבע ישראלי ומט”ח וכן צ’קים בסך 62,000 ₪, אותם לא רשם בספרי העסק. לדבריו, הדולרים והאירו שנתפסו הם שלו בעוד הכסף בשקלים שולם לו מאז תחילת השנה וטרם הספיק להפקידו בבנק, באשר לצ’קים הוא טען שהם לפיקדון בלבד. בעל העסק זומן לחקירה.

משרד מס הכנסה תל אביב 3 ייחד את מבצע הביקורות שלו בענף מוסכי הרכב ושירותים נלווים, כגון: תיווך רכב ואביזרי רכב. עם בוקר יצאו צוותי ביקורת לשטח וערכו 171 ביקורות בעסקים ברחבי העיר תל אביב, ב- 10 עסקים שנבדקו נמצא כי בעלי העסק לא רשמו הכנסות.

בעל חברה לניהול מוסך, אשר לא רשם שוברי אשראי בסך של כ- 141,000 ₪ טען כי כרטיסי האשראי משמשים גיבוי לצ’קים, אם הצ’ק מכובד, הוא משמיד את השובר. בעל עסק למכירת אופנועים וקטנועים שלא רשם בשלשת החודשים האחרונים כ-24,000 ₪ ששולמו לו בגין מכירות הבטיח להוציא קבלות “בזמנו החופשי”, בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב – כשאין לחץ. לדרישת המבקרים, בעל העסק הוציא מיד קבלות.

בעל עסק לשטיפת רכבים נס על נפשו כאשר המבקרים הזדהו כאנשי מס הכנסה. העובדה שבמקום המתינו חמישה כלי רכב לשטיפה, לא מנעה ממנו לברוח. הטיפול ב”נמלט” הועבר לחקירות מס הכנסה תל אביב. ובעל עסק למכירת אופניים הפועל מזה שלושה חודשים ללא פתיחת תיק ברשות וללא ניהול ספרי עסק סיפר מכר רק 3 זוגות אופניים בסך כולל של 9,600 ₪, שכמובן לא נרשמו. הוא הוסיף ואמר שבכוונתו לפתוח בקרוב תיק במס הכנסה.

מבצעי הביקורות נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיה למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע”י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.