עיריית תל-אביב-יפו תאכוף פתיחת עסקים בשבת * אמש חולקו התראות לבעלי עסקים הפועלים בשבת

עיריית תל-אביב-יפו חילקה אמש התראות לסגירת עסקים הפועלים בשבת, לאור החלטת שר הפנים לפסול את התיקון לחוק העזר שאמור היה לאפשר פתיחת מרכולים בשבת במספר רחובות בעיר, כפי שהחליטה מועצת העיר.

בעקבות הליכים משפטיים שננקטו כנגד מדיניות האכיפה של עיריית תל אביב-יפו בנוגע לאיסור פתיחת עסקים בשבת, נדרשה העירייה על ידי בית המשפט העליון להפעיל אמצעי אכיפה נוספים על מתן קנסות, ובכלל זאת הגשת בקשות לבית המשפט למתן צווי איסור פתיחה כנגד עסקים הפתוחים בימי שבת ומועדי ישראל בניגוד לחוק העזר.

לאור זאת, נאלצת העירייה לנקוט באופן מידי באמצעי אכיפה, ועל כן הגישה הבוקר בקשות לצווי איסור פתיחה בימי שבת ומועדי ישראל כנגד עסקים שימשיכו לפעול בניגוד לחוק העזר. ההתראות חולקו לכל העסקים טעוני הרישוי, תחת ההגדרה "מרכלים"- כל עסק לממכר מזון שלא לצריכה במקום (מכולות, פיצוציות וכיו"ב).

ההתראות חולקו ל-311 בתי עסק, מתוכם 186 חנויות קטנות, קיוסקים ופיצוציות, ול-125 מינימרקטים, ובכלל זאת 37 סניפים של הרשתות הגדולות- am:pm, טיב טעם וסופר יודה.

מצ"ב נוסח המסמך שנמסר לבעלי העסקים הרלוונטיים.

הנדון: חוק העזר החדש- פתיחת וסגירתן של חנויות בימי שבת וחג

בעל עסק נכבד,

חוק עזר לתל אביב -יפו (פתיחתן וסגירתן של חנויות),  התש"ם -1980  (להלן: "חוק העזר") אוסר לפתוח עסקים, לרבות בתי מסחר, בימי  שבת ומועדי ישראל.

בעקבות הליכים משפטיים שננקטו כנגד מדיניות האכיפה של עיריית תל אביב-יפו בנוגע לאיסור הנ"ל נדרשה העירייה על ידי בית המשפט העליון להפעיל אמצעי אכיפה נוספים על מתן קנסות ובכלל זה הגשת בקשות לבית המשפט למתן צווי איסור פתיחה כנגד עסקים הפתוחים בימי שבת ומועדי ישראל בניגוד לחוק העזר.

בנוסף לאמור, שר הפנים פסל את התיקון לחוק העזר ביחס לעסקים מסוג "מרכולים", עליו החליטה מועצת העירייה,  שאמור היה לאפשר את פתיחתם במספר רחובות בעיר ובכמות מוגבלת בכל רחוב. יובהר כי "מרכול" הינו כל עסק למימכר מזון שלא לצריכה במקום (מכולות, פיצוציות וכיו"ב).

בנסיבות אלו העירייה מחויבת לפעול כמצוות בית המשפט ולנקוט באופן מיידי באמצעי אכיפה, לרבות הגשת בקשות לצווי איסור פתיחה בימי שבת ומועדי ישראל  כנגד עסקים שלא יענו להתראות וימשיכו לפעול בניגוד לחוק העזר.

על מנת להימנע מהליכי אכיפה כאמור הנך נדרש להקפיד על הוראות חוק העזר ולדאוג כי עסקך לא יהיה פתוח בימי שבת ומועדי ישראל כל עוד אין בידך היתר להפעיל את העסק בימים אלה.

                                                                                                                            בכבוד רב

                                                                                                    אלחנן משי

                                                                                                    מנהל אגף לרישוי עסקים ורשות הרישוי

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן