עיריית תל אביב-יפו תחנוך בספטמבר הקרוב בתי ספר ע"ש שושנה דמארי ויפה ירקוני

עיריית תל אביב-יפו תחנוך בספטמבר הקרוב בתי ספר ע"ש שושנה דמארי ויפה ירקוני

עיריית תל אביב-יפו תפתח בספטמבר הקרוב (2021) בית ספר יסודי מכיל ע"ש יפה ירקוני ז"ל ובית ספר יסודי לחינוך מיוחד ע"ש שושנה דמארי ז"ל * בתי הספר יוקמו בהשקעה עירונית של כ- 40 מיליון ₪ כל אחד.

 

שושנה ויפה חוזרות לבית הספר! הגברת הראשונה של הזמר העברי וזמרת המלחמות הלאומית הספיקו לשיר יחד, לזכות בפרס ישראל (כל אחת בנפרד) ועכשיו הן נפגשות במערכת החינוך של תל אביב- יפו, שתחנוך השנה בתי הספר על שמן. שתיהן מעמודי התווך של הזמר הישראלי וחתומות על אלפי שירים שהיו לקלאסיקות ונכסי צאן ברזל ובהם "הרעות", "האמיני יום יבוא", "כלניות" ו"הן אפשר". דמארי הלכה לעולמה בשנת 2006 בגיל 83 וירקוני הלכה לעולמה בשנת 2012 בגיל 87.

 

בעיריית תל אביב-יפו בישרו השבוע למשפחות ירקוני ודמארי על ההחלטה המרגשת. בית הספר יפה ירקוני ייפתח בשכונת צמרות איילון ובית הספר שושנה דמארי בשכונת עמישב בדרום מזרח העיר. הנצחתן היא חלק ממהלך עירוני לשוויון מגדרי בהנצחה במרחב העירוני.

  • בית הספר ע"ש יפה ירקוני יהיה בית ספר יסודי צומח, אשר ייפתח בשלב הראשון עם כיתה אחת עבור 33 תלמידים. בית הספר עתיד להיות בית ספר מכיל שבו ילמדו תלמידים ותלמידות עם ובלי צרכים מיוחדים, יחד על פי תפיסת החינוך המכיל.
  • בית הספר ע"ש שושנה דמארי הוא בית ספר יסודי על אזורי עבור ילדים על הרצף האוטיסטי, והוא יכלול 5 כיתות עבור תלמידים בכיתות א'-ג'. בשנה הראשונה בית הספר יפעל במבנה זמני בבית בסרביה, ויעבור למשכן הקבע שלו ברחוב עמישב בשנה הבאה.

 

עיריית תל אביב- יפו השקיעה בהקמת כל בית ספר כ-40 מיליון ₪.

בשנה הקרובה ייפתחו בתל אביב-יפו 4 בתי ספר חדשים; 2 תיכונים ו-2 יסודיים, זאת כמענה לגידול המבורך במספר התלמידים בעיר.

 

מ"מ ראש העירייה והממונה על החינוך היסודי חברת המועצה אופירה יוחנן וולק- "קריאת בתי הספר החדשים בתל אביב על שמן של יפה ירקוני ושושנה דמארי מצטרפת לקריאת רחוב בעיר על שמה של אשת החינוך ד״ר ויקי שירן לפני כשבוע בהנכחת מנהיגות נשית במרחב הציבורי. הצבת מודלים נשיים לחיקוי בפני ילדות ובנות נוער ברחבי העיר תאפשר להן לשאוף להצלחה, לחלום ולהגשים, ולזכור ששום תקרה אינה גבוהה מדי, ותמחיש לילדים ולבני הנוער שהשגיו ויכולותיו של אדם אינם מושפעים ממגדרו."

 

תמונת הנושא: הדמיית בית הספר יפה ירקוני.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן