עיריות גבעתיים ותל אביב-יפו: הלילה יסומן נתיב תחבורה ציבורית חדש בדרך השלום

עיריות גבעתיים ותל אביב-יפו: הלילה יסומן נתיב תחבורה ציבורית חדש בדרך השלום

שיפור מהירות הגעה וייעול השירות * חיבור בין מזרח למערב * שיתוף פעולה פורה בין רשויות מקומיות

 

בשיתוף פעולה בין עיריית תל אביב-יפו לבין עיריית גבעתיים, ייצא השבוע לדרך שלב נוסף בשיפור שירות התחבורה הציבורית בגוש דן, כחלק ממדיניות ענפה של הערים לתעדוף תחבורה ציבורית, רוכבי אופניים והולכי הרגל על פני נסיעה ברכב פרטי.

 

הלילה (א') יסומן נתיב בלעדי לתחבורה הציבורית בדרך השלום באורך של כקילומטר וחצי, אשר יקצר משמעותית את זמן הנסיעה למשתמשים וייצר אמינות בזמני הגעה. הנת"צ יחל לפעול ביום שלישי, 11.1.

זהו נת"צ טקטי המבוצע כפרויקט מקדים לפרויקט "מהיר לעיר" שמקדם משרד התחבורה בציר שמיועד להיות מבוצע במהלך 2022.

הנת"צ יפעל בימים א'-ה' בשעות 19:00-07:00 וביום שישי בשעות 17:00-07:00 (בהתאם לתקנות התעבורה). לצדו יישארו שני נתיבים לרכב הפרטי לכיוון מערב.

 

הנת"צ החדש יסומן לאורך דרך השלום, מרחוב עודד על גבול רמת גן ועד לרחוב יגאל אלון שבתל אביב-יפו לכיוון מערב, והוא חלק מציר העדפה מלא החוצה את לב המטרופולין מתל השומר במזרח, דרך דרך שלום, ומשם יתחבר לנת"צ המשכי שיבנה בקרוב בגבעת התחמושת כחלק מפרויקט אגן האיילון השלום, המשכו בנת"צ קפלן, דרך דיזנגוף ועד נמל תל אביב -מסוף רדינג.

 

כזכור, נת"צ קפלן, שנחנך ב-2020, קיצר בשגרה את זמן הנסיעה של האוטובוסים ב-15 דקות בשעות השיא- מ20 דקות בממוצע ל-5 דקות בלבד!

 

דרך השלום הוא אחד מצירי התנועה הראשיים שמובילים לתוך תל אביב -יפו והוא משרת תושבים רבים מהערים הסמוכות, עבורם ההתניידות באוטובוסים תהיה הרבה יותר מהירה עם פתיחת הנת"צ, אשר בשעות השיא עוברים בו 30-40 אוטובוסים בשעה. בחודשים הקרובים משרד התחבורה התחייב להגביר את השירות, כאשר לאורך הנת"צ יותקנו גם מצלמות אכיפה.

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "הבטחנו ואנחנו מקיימים. שיתוף פעולה תחבורתי מבורך נוסף בין גבעתיים לתל אביב-יפו. אני מודה לרון חולדאי, ראש עיריית תל אביב יפו על הובלת המהלך החשוב, שיסייע להזרמת התנועה בציר מזרח – מערב המשמעותי מאד לרבים מתושבי מרכז הארץ"

 

סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי: "דרך השלום היא מהעמוסות ביותר במטרופולין, ומתן עדיפות לנוסעי התחבורה הציבורית ברחוב זה הוא ללא ספק מתבקש, כחלק מהחזון העירוני שלנו לייצר אלטרנטיבות התניידות לרכב הפרטי. בעולם התחבורה, שהוא חוצה גבולות וערים, אני מברכת על עוד שיתוף פעולה חשוב בין שתי הרשויות, שמוכיחות פעם נוספת שעבודה משותפת בנושאי תחבורה היא מכפיל כוח ביצירת פתרונות תחבורתיים לטובת תושבי שתי הערים ואף מעבר להן".

 

שנת 2022 תוקדש בעיריית תל אביב- יפו לשיפור משמעותי של שירות התחבורה הציבורית, גם עבור התושבים בקווים בעירוניים וגם עבור היוממים הרבים שנכנסים אליה מדי יום בקווים הבינעירוניים. התכנית  תתייחס בין היתר לשידרוג מרחב התחנות, שיפור המידע לנוסע, שיפור קישוריות, תוספות שירות ותוספת של נתיבים ייעודים לתחבורה בציבורית שיתנו קדימות לאוטובוסים על פני הרכב הפרטי. כל זאת כדי לייצר מוצר תחרותי לרכב הפרטי שהוא מהיר, יעיל ואמין.

 

ברחבי תל אביב -יפו יש כיום כ-60 ק"מ של תחבורה ציבורית, יותר מכל עיר אחרת במדינת ישראל,  והשנה יבוצעו מעל ל 10 קילומטרים נוספים בצירים החשובים ביותר, בהם עוברים מרבית האוטובוסים, וזאת על פי לרוב על חשבון נתיבים לרכב הפרטי.

 

קרדיט תמונת הנושא: דוברות העירייה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן