הערכות עיריית תל אביב-יפו לשעת חירום

50 חניוני ענק תת-קרקעיים בשטח של 800 אלף מ"ר ישמשו מחסות לשעת חירום ברחבי העיר

במסגרת הכנת המרחב הציבורי לפעילות בשעת חירום יוקצו 50 חניוני ענק תת-קרקעיים ברחבי העיר כמחסה לשעת חירום.

על מנת לגשר על הפער הקיים במקלטים הציבוריים המצויים ברחבי העיר, הנחה ראש העירייה רון חולדאי על הכנת תכנית מיגון רשותית, הכוללת את הפעלת השירותים העירוניים החיוניים, תוך מיצוי פוטנציאל השטחים המוגנים ברחבי העיר. במסגרת זו מופו כל השטחים המוגנים, החניונים התת-קרקעיים, הפרטיים והציבוריים העומדים לרשות הציבור כמחסה לשעת חירום.

בכנס שערכה אתמול העירייה (יום א', 24.6.12), יחד עם נציגי פיקוד העורף, הוצגה בפני מנהלי החניונים תכנית המיגון הרשותית. מדובר במפגש ראשון מסוגו בישראל, אשר מטרתו לשתף את בעלי החניונים ומנהליהם בהערכות העירונית לשעת חירום, בדגש על ירי טילים ולרתום אותם להקצאת החניונים. זאת על מנת לאפשר לכלל התושבים בעיר למצוא מחסה קצר מועד, בסמוך למקום מגוריהם או עבודתם.

בכנס השתתפו נציגים של למעלה מ-50 חניוני ענק תת-קרקעיים המצויים בעיר, בשטח כולל של למעלה מ-800 אלף מ"ר, אשר מופו לאחרונה ועומדים בתקן פיקוד העורף לשמש כמיגון לשעת חירום. מדובר על חניונים רחבי שטח, כאשר הבולטים בהיקפם הם חניוני התחנה המרכזית החדשה, הבימה/ התרבות, מגדלי אביב ומגדלי העיר (שד' מנחם בגין), מגדלי טויוטה, דיזנגוף סנטר, גן העיר, מגדל המוזאון, חניון גולדה, מגדלי תל אביב, מגדל סונול (מנחם בגין), עתידים, מגדל רובינשטיין, האופרה, בית הרכב (אחד העם) ועוד.

בעלי החניונים ונציגיהם ברכו על היוזמה והפגינו הבנה ונכונות להרתם לנושא ולשתף פעולה עם העירייה.

לאחר סיום הליך המיפוי של חניונים נוספים המצויים בתכנית זו, העירייה תעדכן את התושבים בדבר החניונים הסמוכים למקום מגוריהם ותביא לידיעת הציבור את האפשרות של השימוש בהם לשעת חירום. כמו כן, בשעת חירום יוצבו בהם שלטי הכוונה וסימון.

ראש עיריית תל־אביב יפו, רון חולדאי: "כחלק מהערכות העירייה לנושאי חירום בתוך תכנית העבודה המתמשכת ובהמשך לשיפוץ המקלטים הציבוריים, החליטה עיריית תל־אביב-יפו להוסיף נדבך נוסף ע"י איתור מרחבים תת- קרקעיים בעיר כחלק מאופציות מיגון נוספות. במסגרת זו נכלל גם חניון הבימה

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן