עיריית תל אביב עיקלה חשבון בנק של בת 95 המתגוררת בשכונת התקווה

אורה ג'רופי משכונת התקווה אשר חייבת 1.3 מיליון שקל בגין אי תשלום ארנונה, חוששת שעיריית ת"א עומדת לפנותה מביתה. משפחתה מציעה לעירייה להמתין עד שהבית יתפנה באופן טבעי ואז ימכרו אותו ויכסו את החובות. 

עיריית תל אביב עיקלה את חשבון הבנק של קשישה בת 95 המתגוררת בשכונת התקווה בגלל הצטברות חובות ארנונה ומים בסך 1.3 מיליון שקל. לטענת הקשישה היא כלל לא הייתה מודעת לקיומם של החובות והיא מפחדת שהעירייה תגרש אותה מהבית. לדבריה היא ובעלה עבדו קשה כל חייהם, כאשר בעלה עבד בעירייה ואילו היא עבדה בניקיון של בתים.

בנה גדעון טוען כי החוב החריג נוצר בשל תמימותה של אמו. מאחר שהבעל עבד בעירייה, ירדו תשלומי הארנונה ממשכורתו ובהמשך מקצבת הפנסיה שקיבל מהעירייה. מאוחר יותר, כאשר הוא נפטר פסקה הפנסיה ועימה פסקו התשלומים לעירייה, אולם אימו לא ידעה זאת.

מדובר בבניין של ארבע קומות והוא נקנה על ידי האב אשר נפטר לפני שלוש שנים וחצי, מסביר הבן. דיירי הבניין משלמים לאמו דמי מפתח של פחות ממאה שקל בחודש, והחיובים ככל הנראה הצטברו כי הם לא שילמו לעירייה את תשלומי הארנונה והמים שלהם.

לדבריו, אימו בגילה המתקדם לא מסוגלת לדרוש כסף מאנשים חסרי כל ובמקום שהעירייה תפעל ישירות נגד הדיירים, נוח לה לדרוש את הכסף מאישה בת 95 כי על פי הרישומים היא בעלת הנכס.

עוד מסתבר כי לפני מספר שבועות עיקלה העירייה את חשבון הבנק של הקשישה וכעת חושש בנה כי היא תפונה מביתה. לטענתו העירייה מתנהגת בחוסר רגישות משווע ובאכזריות לשמה. לאחרונה אף הגיעו לבית מעקלים מההוצאה לפועל ורשמו את מוצרי החשמל והריהוט לפני עיקולים, ובמקביל התייצבו בבית הקשישה שני שוטרים לעצרה משום שלא התייצבה לדיון משפטי בעניינה.

גם האם וגם בנה מבקשים מהעירייה להניח לקשישה לסיים את חייה בכבוד בביתה, ולאחר מכן שתמכור העירייה את הבית המעוקל ותשלים את החובות (שלטענתם כלל לא של האם).

מהעירייה נמסר: "הטענה שגברת ג'רופי תפונה מביתה אינה נכונה ויש לה הזכות להישאר בדירת המגורים עד סוף ימיה. כונס הנכסים פעל ופועל כדין למכירת הנכס בגין חובו של יוסף ג'רופי ז"ל".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן