התינוק בלע בורג והילדה בלעה סוללה – מומחי 'טרם איכילוב' נתנו מענה רפואי מקצועי

מומחי המרכז לרפואה דחופה 'טרם איכילוב' נתקלו באחרונה במספר מקרים של בליעת חפצים זרים בידי ילדים, ומבקשים מההורים לפקוח על ילדיהם ביתר שאת בימי החופשה

במרכז לרפואה דחופה 'טרם איכילוב' מזהירים את ההורים לפקוח בשבע עיניים על ילדיהם בימי החופשה, על מנת למנוע מהם בליעת חפצים זרים, וזאת לאור ריבוי מקרים בהם נתקלו מומחי המרכז במקרים מסוג זה לאחרונה.

למרכז לרפואה דחופה 'טרם איכילוב' בבני ברק הגיע תינוק כבן שנתיים כשהוא מלווה בהוריו. לטענת האב, הבחינה אם התינוק כי משהו נוצץ בתוך פיו של העולל. מייד כשהבחינה האם בחפץ מנצנץ בפיו של התינוק, היא ניסתה להוציאו, אולם הילד בלע אותו ועתה ביקשו ההורים המודאגים לערוך בדיקות מקיפות על מנת לגלות מהו החפץ הזר שבלע התינוק ועד כמה הוא מסוכן.

לתינוק נערכו במרכז לרפואה דחופה 'טרם איכילוב' בדיקות מקיפות ע"י ד"ר כיתאני וכחלק מהבדיקות בוצע לתינוק צילום ובקיבתו נתגלה בורג אותו הוא בלע.

היות והתינוק לא סבל ממצוקה נשימתית, שמאפיינת מקרים מסוג זה, שוחרר הילד לביתו בהמלצת הרופאים ונתבקש לחזור למעקב ביממה הקרובה, על מנת לגלות האם הבורג יצא בדרך טבעית.

בתום יממה חזרו הוריו של התינוק עם עוללם לבדיקות, ובצילום שנערך הופיע הבורג עדיין בקיבתו של התינוק. מנהל המרכז הד"ר דוד זלוטניק, מומחה ברפואה דחופה בדק את המקרה והכריע כי אין לערוך התערבות רפואית ויש להמשיך במעקב ולהמתין ליציאה טבעית של הבורג.

בתוך כך נתקלו הרופאים ב'טרם איכילוב' במקרה דומה כאשר ילדה כבת 4 בלעה סוללה, ולאחר הבדיקות והצילומים שנערכו במרכז הכריעו הרופאים כי יש להמתין גם במקרה זה ליציאה של הסוללה בדרך טבעית. 30 דקות לאחר שפקדה הילדה את שערי 'טרם איכילוב' היא שוחררה לביתה בהמלצת הרופאים, כשהוריה רגועים לאחר הבדיקות שערכו הרופאים וחוות הדעת המקצועית שניתנה להם.

המרכז לרפואה דחופה 'טרם איכילוב' פתח את שעריו השנה, ומאז טופלו במרכז אלפי מטופלים שחסכו את ההגעה למיון. 'טרם איכילוב' ממוקם ברח' ז'בוטינסקי 160, על גבול בני ברק ורמת גן. המרכז משרת את תושבי האזור שנזקקים לרפואה דחופה במהירות המקסימאלית מבלי לפגוע במקצועיות הטיפול ובמקרים מסוימים אף מעניק מענה רפואי במקרים שמצריכים אשפוז.

'טרם איכילוב' פועל בשיתוף פעולה עם בית החולים 'איכילוב'. מטופלי המרכז לרפואה דחופה נהנים משילוב בין מומחי 'טרם' לרפואה דחופה לבין בכירי הרופאים המקצועיים מבית החולים 'איכילוב'.

למרכז 'טרם איכילוב' הסדרים עם רוב קופות החולים ומגיעים אליה כל הנזקקים לטיפולים דחופים שמבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי וללא זמני המתנה ארוכים המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים.

את 'טרם' פוקדים בכל שנה מעל 300 אלף איש שמטופלים על ידי הצוות הרפואי במקצועיות עם מיטב הציוד הרפואי.

לאתר טרם איכילוב.

 

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן