“סיעת דרום תל-אביב יפו” יוצאת לדרך: “נחזיר את התקווה לתושבי דרום העיר !”

נביא שינוי לשכונות הדרום * נחזיר את הבטחון לתושבים * נפסיק את ההזנחה והאפליה של השכונות – אלו רק חלק מהמסרים אותם בכוונת מקימי הסיעה החדשה להעביר לציבור הבוחרים

עיתון ידיעות אחרונות פרסם הבוקר כתבת חשיפה בה הוצגה לציבור התארגנות פעילי וועדי שכונות דרום תל-אביב יפו לסיעה שתרוץ בבחירות הקרובות למועצת העיר.

הכתבה בידיעות אחרונות

בעבר כבר דווחנו באתר על הכוונה והרצון של תושבי השכונות לראות בבחירות הקרובות גוף מאוחד שיורכב מנציגי השכונות וייצג אותם במועצת העיר והיום נחשפה ההתארגנות וחבריה באופן רשמי והועברו באמצעות הכתבה המסרים המרכזיים אותם מתכוונים נציגי הסיעה להעביר לציבור הבוחרים.

חברי ההתארגנות שנחשפו מייצגים קשת רחבה של דעות פוליטיות ומגזרים אולם מאוחדים במטרה לשמה הם התכנסו והיא “הצלת דרום תל-אביב” כפי שהם מציגים אותה.

בין הפעילים המרכזים אשר נחשפו הבוקר בכתבה ניתן למנות את חיים גורן ושפי פז משכונת שפירא, ספי סמג’ה מיפו, דן פאר מנווה-שאנן, סוזי כהן מקריית-שלום, עובדיה ראובן מנווה-עופר, דרור קהלני משכונת התקווה, את דני כץ מיד-אליהו ואביגיל גולן ממרכז העיר.

לדבריהם פעילים נוספים גם משכונות נווה-צדק, פלורנטין, כפר שלם ואף ממרכז וצפון העיר כבר הביעו תמיכה במהלך ומוכנים לסייע להצלחתו.

בראיון לעיתון צוטט דן פאר באומרו כי ההחלטה להתגבש יחד לסיעה אחת שתרוץ למועצת העיר קרמה עור וגידים במהלך החודשים האחרונים כחלק מההיכרות של חבריה בהפגנות כנגד בעיית הזרים בדרום העיר ופגישות עם נציגי העירייה. לדבריו, ההתעלמות מצד העירייה ורשויות המדינה מהמתרחש בדרום העיר הביאה אותם למחשבה כי כוח פוליטי שיורכב כמקשה אחת מכלל השכונות ויסחוף אחריו תושבים עשוי לקדם את הנדרש על מנת לשקם את מצב שכונות דרום העיר. הגטו האפריקאי שיצרה עיריית תל-אביב בחלוקתה את העיר לצפון ודרום צריך להתפרק ויפה שעה אחת קודם. הרשימה הינה א-פוליטית, כאשר המטרה העיקרית היא להביא שינוי במדיניות העירייה בטיפול בבעיית המסתננים אשר הפכה בשנים האחרונות לסיוט של תושבי דרום העיר.

במרכז המצע של הסיעה החדשה עומדת כמובן בעיית הביטחון האישי של תושבי דרום העיר כחלק מתופעת המסתננים, ולצידה גיבשו חברי הסיעה גם נקודות חשובות נוספות לטיפול כגון צמצום הפערים בחינוך בין חלקי העיר, טיפול מיידי במפגע התחנה המרכזית החדשה, שיפור התשתיות וקידום נדלנ”י של פרויקטים לטובת כלל ציבור תושבי השכונות.

נציגי "סיעת דרום תל-אביב יפו" בצילום בגינת לוינסקי

בתוך כך, ראוי לציין כי גם חבר מועצת העיר מטעם הליכוד מר שלמה מסלוואי אותת על כוונתו לרוץ ברשימה נפרדת למועצת העיר ואף לראשותה.

מקורביו חשפו לאחרונה כי כחלק מפעילותו בנושא בעיית המסתננים הוא שוקל לפרוש מרשימת הליכוד למועצה ולהקים סיעה עצמאית שתשים את הטיפול בבעיה בראש מעייניה אולם למרות החשיפה על כוונתו של מסלוואי עד כה לא פורסמה הודעה רשמית ולא ברור אם הדבר ייצא לבסוף לפועל.

פעילת שכונות נוספת ששמה הוזכר כמתלבטת השוקלת ריצה למועצת העיר וידועה במאבקה העיקש בבעיית המסתננים בדרום העיר, הינה מאי גולן תושבת שכונת נווה-שאנן. בעבר עלה שמה כמי שעשויה לרוץ ברשימה אותה יקדם חבר הכנסת לשעבר ד”ר מיכאל בן-ארי אולם עד כה לא ברור אם אכן היא תעשה זאת ואו תצטרף לאחת הרשימות הקיימות או החדשות המתמודדת.

עוד נספר כי אמש נערכו בבית היהודי פריימריז לבחירת נציגי הסיעה שיתמודדו בבחירות למועצת העיר ובאותה נשימה נדווח כי מנהל מטה הבחירות של ניצן הורביץ החליט לפרוש מתפקידו ולא ימשיך לשרת את חבר הכנסת הורביץ בריצתו לראשות העיר.

נראה כי מערכת הבחירות המנומנמת משהו תתעורר בקרוב ואולי דווקא בזכותם של תושבי דרום העיר.

לדף הפייסבוק של הסיעה החדשה, בו ניתן למצוא גם את מצעה – לחצו כאן.

כתבת וידאו מערוץ החדשות המקומי:

מבין הסיעות הרשומות מטה, מי לדעתך תייצג נאמנה את צרכי תושבי דרום העיר תל אביב יפו?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.