ברוך דיין האמת – נפטר הרב עובדיה יוסף זצ"ל

מנהיגה הרוחני של ש"ס, מפוסקי ההלכה החשובים בדורות האחרונים, נפטר בבית החולים הדסה. הרב עובדיה יוסף, מי שכיהן כ"ראשון לציון", היה "פוסק הדור" הספרדי, זכה בפרס ישראל לספרות תורנית – ונחשב לפוסק הלכה נועז. מאות-אלפים צפויים להשתתף בהלווייתו, שתועבר בשידור חי באתר YNET.

בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים הלך היום (ב') לעולמו הרב עובדיה יוסף והוא בן 93.
ליד מיטתו שהו, מאז שעות הבוקר המוקדמות, בני משפחת ומקורביו: ילדיו, חתניו ונכדיו הרבים, ועמם בכירי ש"ס, ובכיות רמות נשמעו מחדרו. בדקות האחרונות לחייו הם קראו את פרקי התפילה שנהוג לומר ליד מיטתו של אדם עם יציאת הנשמה, ובהם אמירת "שמע ישראל", פרקי סליחות, י"ג מידות וקבלת עול מלכות שמים.
הרב אושפז בפעם האחרונה לפני כשבועיים, אז גם הוחלט להשתיל בגופו קוצב לב. בימים האחרונים מערכות גופו נחלשו בזו אחר זו – כליות, ריאות ולב. בשל מצבו הקשה הוא הורדם והונשם. לפני מספר ימים הוא חזר להכרה ואף הצליח לנשום בכוחות עצמו, אלא שאמש נמצאו זיהומים נוספים בדמו ונרשמה הידרדרות מכריעה במצבו.
ברחבי הארץ פרצו תלמידיו בבכי וקרעו את בגדים כסימן לאבלות. חלקם מסרבים להאמין או מציינים כי "זה לא ייתכן".
הרב עובדיה יוסף נודע כאישיות תורנית והלכתית יוצאת דופן, הוכר כ"גדול הדור" וכ"מרן" – וזכה להערכה רבה בציבור הישראלי כולו. בשנת 1970 אף היה לחתן פרס ישראל לספרות תורנית. ועם זאת, דמותו הפוליטית הייתה שנויה במחלוקת – בעיקר בגלל התבטאויותיו בשיעורי התורה השבועיים שמסר, וסגנון הדיבור התקיף שאימץ נגד יריביו.
ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על פטירתו של הרב עובדיה יוסף ואמר: "שמעתי ביגון כבד על לכתו של הרב הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, מגדולי הפוסקים בדורנו. הרב עובדיה היה ענק בתורה ובהלכה ומורה דרך לרבבות. הוא פעל רבות להאדרת המורשת ישראלית, ובה בעת פסיקותיו התחשבו בתמורות הזמן ובמציאות החיים המתחדשת במדינת ישראל. הוא היה חדור באהבת התורה והעם. הערכתי מאוד את אישיותו הלבבית ואת דרכו הישירה. בפגישותיי עמו תמיד החכמתי ולמדתי. עם ישראל איבד את אחד מחכמי דור. אני שולח את תנחומי למשפחתו, לתלמידיו ולמוקירי דרכו הרבים".
הלוויתו צפויה להיערך לקראת השעה 18:00 ביציאה מישיבת פורת יוסף בשכונת גאולה לבית העלמין סנהדריה שם קבורה רעייתו.
האתר הקהילתי משתתף באבל על מותו של הרב יוסף זצ"ל יהי זכרו ברוך.

באדיבות YNET - צילום : AFP

תמונת ומידע באדיבות אתרי תנועת ש"ס , YNET , NRG.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן