השר לביטחון הפנים התייחס לאירועים האחרונים סביב המאבק בפשיעה החמורה

"התקופה האחרונה הייתה רוויה באירועים קשים. הפרקליט שמכוניתו התפוצצה בתל אביב מהווה חלק מכוח המשימה שמטפל בארגוני הפשיעה. הקמנו כוחות משימה וכל כוח מטפל בארגון שונה, כאשר המטרה היא למוטט את ארגוני הפשיעה מבחינה כלכלית".

במסגרת הפאנל "צווי איסור פרסום וצנזורה – איך זה נגמר? בסוף כולם יודעים", בכנס אילת לעיתונות, השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס לאירועים האחרונים ואמר: "התקופה האחרונה הייתה רוויה באירועים קשים. הפרקליט שמכוניתו התפוצצה בתל אביב מהווה חלק מכוח המשימה שמטפל בארגוני הפשיעה.
"מדובר בתהליך שהחל לפני שנים אחדות. הקמנו כוחות משימה וכל כוח מטפל בארגון שונה, כאשר המטרה היא למוטט את ארגוני הפשיעה מבחינה כלכלית. הארגונים הללו נרדפים על-ידנו באופן מתמיד ולא מהיום. אלו ארגוני טרור לכל דבר ועניין. אני דורש לקבל את היכולות הטכנולוגיות להן זקוקה המשטרה להם במאבקה בפשיעה".
בנוסף, התייחס השר לכמה נושאים אחרים, לדוגמא בעיית המסתננים: "יש בעיה אמיתית בתל אביב, ובעיקר באזור התחנה המרכזית הישנה. אני מודע לכך ומגיע לאזור לעיתים קרובות, התושבים רוצים שקט וביטחון והם צודקים. מאז שהבעיה התעוררה, תגברנו את התחנות באזור ואת הנוכחות המשטרתית. בשנים האחרונות נוספו 2,000 שוטרים למערך המשטרתי כדי להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים, אבל עדיין יש מקרי אלימות וכולם צריכים להירתם למאבק, כולל המערכת המשפטית. זו מלחמה שאנו מנהלים במשך שנים, ומדובר במערכות שלמות שעובדות זו לצד זו. לא קל לגבש ראיות ומי שטוען אחרת לא מבין על מה הוא מדבר.
"המשטרה עושה עבודת קודש ומתעסקת במכלול עצום של אירועים. לא מדובר רק במערכת שאני מופקד עליה כי אם גם במערכת המשפטית, היועמ"ש לממשלה ועוד. אנו נמשיך תמיד לשאוף להצלחה של מאה אחוז."
עוד אמר השר: "במקביל אנו פועלים להקמת מוקד אחד משותף לכלל גופי החירום. מד"א חייב לעבור מבחינה מקצועית למשרד לביטחון הפנים. יש עדיין מה לעשות וראש הממשלה נדרש לסייע".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן