מדינה בסערה – ירושלים נצורה, המשטרה, מד"א וחברת החשמל במתכונת חירום

בעקבות מזג האוויר הסוער, הנחה מפכ״ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, להעלות את רמת פעילות המשטרה לרמה ג' והורה לגייס את כל מתנדבי המשטרה והעוסקים בחילוץ והצלה.

״המשימה המרכזית של משטרת ישראל, בה עוסקים שוטרים ומתנדבים מאז תחילת הסערה, הנה הצלת חיים ומניעת פגיעה בנפש", אמר.
בנוסף הנחה רנ"צ דנינו להמשיך בסריקות, בשיתוף צה״ל וגורמי הצלה נוספים, בצירי התנועה החסומים, ובדגש על הכניסות לירושלים, במטרה לוודא שלא נותרו אזרחים שנתקעו בכלי הרכב.
במשטרת ישראל חוזרים ומבקשים מהציבור שלא להגיע לצירים החסומים – במספר רב של צירים ברחבי הארץ ישנה סכנת החלקה בעקבות קרח שהצטבר על הכביש. כלל הנהגים נקראים להימנע מנסיעות מיותרות, ובוודאי שלא להתקרב לצירים החסומים.
ירושלים נצורה
עד שעה זו פונו למעלה מאלפיים בני אדם מרכבים שנתקעו בדרכי הגישה לירושלים. בכביש מספר 1 פינו כוחות המשטרה את כל הנוסעים, למעט אנשים אשר סרבו להתפנות. בכביש 443 חולצו בהצלחה למעלה מ-600 לכודים לבסיס מג"ב בבית חורון, שם קיבלו שתייה חמה, מזון וטיפול רפואי. בזמן הקרוב תחל העברתם למודיעין, ומשם יוכלו לחזור לבתיהם.
במוקד 100 של המשטרה בירושלים בלבד התקבלו עד כה כ-25 אלף שיחות, כמות השווה לממוצע הארצי היומי. כוחות המשטרה פועלים מסביב לשעון כדי לסייע ללכודים ברחבי ירושלים ובשאר חלקי הארץ.
אנו חוזרים ומדגישים כי בשל מזג האוויר החריג והסכנה יש להימנע מלצאת לכבישים החסומים ולהקשיב להנחיות המתפרסמות על ידי המשטרה בכלי התקשורת.
 

מד"א מטפל במאות קריאות בירושלים המושלגת

בעוד כוחות מד"א פרוסים בכל הארץ ומעניקים סיוע לכל נפגעי הסערה, בירושלים המושלגת הכוננות והפעילות גבוהות במיוחד. החל משעות הבוקר המוקדמות, תוגברה העיר בעשרות אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, שגלגליהן נעטפו בשרשראות ברזל כדי שיוכלו לסייע ולהעניק מענה מלא לכל קריאה וקריאה המתקבלת במוקדי מד"א בעיר.
לצד האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ, מפעיל מד"א בעיר ובאזורים נוספים בארץ גם רכבי 4X4, המסוגלים לנוע גם באזורים מושלגים וחסומים.
משעות הבוקר ניכר עומס רב במוקד המבצעי של מד"א, והציבור מקבל מענה מהיר ויעיל לכל קריאה וקריאה. במד"א ממפים כל העת את הכבישים והנתיבים החסומים בעיר, ודואגים לנתיבים חלופיים מבעוד מועד, על מנת לאפשר העברה מהירה של נפגעים לבתי החולים בעיר.
בנוסף לכוננות הגבוהה בתחנות מד"א, ערוכים גם כונני מד"א בכוננות גבוהה בבתיהם, ונכונים לזנק לכל קריאה.
במד"א מדגישים שוב כי הציבור מתבקש לפנות מיידית למוקד 101 בכל צורך רפואי שמתעורר.
מד"א עומד בקשר רציף עם כלל כוחות החירום הפועלים בעיר, ופועלים עימם בשיתוף פעולה מלא. במד"א מודיעים לציבור כי רכבי 4X4 ימשיכו לעלות לבירה המושלגת גם ממרכז הארץ, על מנת לתגבר את הכוחות הפועלים בעיר ובסביבתה.
מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "כוחות מד"א נערכו לסערה מבעוד מועד, ואנו ממשיכים לפעול כל העת על מנת להגיש סיוע לנפגעים בזמן הקצר ביותר. בשל הדרכים החסומות והנהיגה המסוכנת אני קורא לציבור להישמע להנחיות המשטרה והרשויות לגבי התנועה ברכב בכבישים ולחייג למד"א בטלפון חירום 101 בכל צורך רפואי שמתעורר. אנו ממשיכים לתגבר את כוחות מד"א בעיר, ונמשיך להעניק מענה רפואי מלא בכל קריאה במהלך כל ימי הסערה".
החל מאמש, חברת החשמל פועלת במצב חרום. הוקם חדר מצב במחוז ירושלים והבוקר הוקם חמ"ל ארצי בגוש דן.

תוגברו צוותי חברת החשמל בכל בארץ לסייע לירושלים, תוגברו מרכזי השירות (קווי 103 ועמוד הפייסבוק) וכולם ערוכים לתת מענה ולתקן תקלות באספקת החשמל בהקדם האפשרי.
הבעיה המרכזית כרגע היא בעיית נגישות ועבירות לעשרות אתרים ברחבי ירושלים.
כבישים ונתיבי גישה חסומים בשל גובה השלג הרב, רכבים תקועים שננטשו ע"י בעליהם בצירים מרכזיים, קריסת עצים ועמודי תאורה על הכבישים.
ההערכה היא שנכון לעכשיו יקח זמן להחזיר את אספקת החשמל.
בשל עומס השלג בגובה של למעלה מ 50 ס"מ, עצים רבים קרסו על רשתות החשמל. לא מדובר בבעיית גיזום, שכן עבודת גיזום הענפים נעשתה בטרם החורף.
מאתמול בלילה, מדובר בקריסת עצים של ממש.
במצב של פיקוח נפש ושימוש במכשירי חשמל מצילי חיים, יש לפנות למגן דוד אדום.
חברת החשמל מבקשת מהציבור לא להתקרב לחוטים קרועים ולהתקשר מיידית למרכז השירות 103 או למוקד העירוני.
בכל מידע על תקלות/הפרעות/מפגעים ברשת החשמל נבקש מהציבור לעדכן את מרכז השירות 103 או בדף הפייסבוק של חברת החשמל.
המידע באדיבות דפי הפייסבוק של משטרת ישראל, ואתרי מד"א וחברת החשמל. תמונת הנושא מדף הפייסבוק של משטרת ישראל.
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן