316 סמארטפונים מוברחים נתפסו ביום אחד במכס מרכז

יחידת המכס יצאה במבצע הידוק אכיפה בדואר חבילות ת"א וכך הכניסה למדינה למעלה מחצי מיליון ₪ מִמסים ביום אחד
במבצע אכיפה מוגבר שנערך מוקדם יותר החודש ביחידת מכס מרכז, נתפסו מוברחים 316 סמארטפונים (חלקם חיקויים), 1,240 סיגריות, 10 ק"ג טבק תאילנדי וכן חומרים נוספים שהוברחו ללא אישור ובדיקת משרדי הבריאות והחקלאות – כגון ויטמיני ותוספי מזון מהודו, דגים ובשר מתאילנד שהוחזרו לשולח, מוצרי חקלאות וצמחים שהועברו לבדיקת משרד החקלאות ועוד.
תפיסות אלו נעשו מתוך 2,066 צרורות וחבילות ששוקפו ביום אחד ובעקבות המבצע, נכנסו לקופת המדינה כ-650,000 ש"ח ממסים שנגזרו מערכן האמיתי של החבילות וכן קנסות. האכיפה המוגברת במכס מרכז נובעת מכך שהיחידה פועלת, בין היתר, במתחם דואר חבילות ת"א, שהוא סניף הדואר המרכזי בארץ שקולט את כל המשלוחים וחבילות הדואר המגיעים מחו"ל לישראל, המסתכמים במיליוני משלוחים מדי שנה.
כוחות רבים הובאו למבצע מיחידות רבות המרכיבות את מכס מרכז, כולל חוקרי יס"מ, מודיעין, כלבנים וכן יחידת האכיפה של משרד הבריאות, על מנת לבצע בידוק מעמיק של חבילות דואר בכל אפיקי הייבוא. מטרת המבצע הייתה זיהוי משלוחי דואר חריגים בתחום הצהרות כוזבות על טיב הייבוא או על ערכו ונושא חוקיות ייבוא.
גובה (מנהל יחידת) מכס מרכז, ירדן יופה, הודיע כי לאור העלייה בהברחות, השנה תתוגבר האכיפה גם במרינות של הרצליה ות"א, בטיסות פרטיות וצ'רטרים המגיעים דרך שדה דב וכן, ייבדקו נושא תשלומי המס על ייבוא אישי של יאכטות ומטוסים קלים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן