בשורה לכל התקועים בדרך ת''א-ירושלים: החל מה-18 לנובמבר, קו 100 הישיר משפירים לקרית הממשלה בירושלים – בתדירות מוגברת

התגבור מבוצע עקב עליה בביקוש לקו • הקו הותאם גם לצרכי העובדים והסטודנטים בקרית הלאום • הקו נוסע דרך הנתיב המהיר ובנתיב ייעודי לתחבורה ציבורית • בלי להתעצבן בפקקים, בלי להוציא כסף על דלק ובלי לחפש חניה • הדרך לירושלים מעולם לא היתה נוחה יותר
משרד התחבורה הודיע אמש (ג) כי החל מ- 18.11 תתוגבר תדירות קו 100 הישיר ממחלף שפירים לקרית הממשלה בי-ם, זאת בעקבות עליה במספר הנוסעים היומיומיים מגוש דן לירושלים למטרות עבודה ולימודים.
קו 100 פועל מזה מספר חודשים ונוסע מחניון הנתיב המהיר בשפירים לאזור קרית הלאום בירושלים ובחזרה, ומשרת את עובדי משרדי הממשלה, רשויות המדינה והסטודנטים בקמפוס גבעת רם, אך גם את תושבי ירושלים העובדים במרכזי העסקים בת"א ובר"ג. בנוסף, הקו מתממשק למערכת התחבורה הציבורית העירונית ולרכבת הקלה בירושלים ובכך מאפשר להגיע לכל נקודה בערי היעד. כעת, בשל עליה בביקוש לנסיעה בקו ובמספר המבקשים לנסוע הלוך ושוב בין גוש דן וירושלים בכל יום, הוחלט לתגברו.
נסיעה חסכונית מדלת אל דלת
יתרונו הגדול של הקו הוא נוחות הנסיעה בו והעובדה שמדובר בשירות מהיר כמעט מדלת אל דלת. לאחרונה הצטברו נתונים בידי משרד התחבורה לפיהם רבים מעובדי קרית הממשלה בירושלים וגם עובדי מרכזי העסקים בת"א ור"ג כבר גילו את הקו ובחרו להשאיר את הרכב בבית.
"הפתרון האמיתי לבעיית הפקקים בין הערים הגדולות הוא תחבורה ציבורית יעילה ונוחה שמתאימה לצרכי הנוסעים. רק כך הנהגים יסכימו להשאיר את הרכב בבית", אומר שר התחבורה ישראל כץ. "זאת אחת המטרות החשובות שהצבנו לעצמנו וקו 100 הוא רק דוגמא אחת לכך ואנחנו מקווים שיותר ויותר נהגים יבחרו בקו 100 כאמצעי הנסיעה שלהם מהמרכז לי-ם", הוסיף כץ.
בנקודת היציאה של הקו – חניון הנתיב המהיר בשפירים – ניתן לחנות חינם ופשוט לעלות על הקו. משם נוסע קו 100 בנתיב המהיר ובהמשך גם בנתיב ייעודי לתחבורה ציבורית, מה שמבטיח נסיעה נוחה יותר ובכביש פתוח. בירושלים עוצר הקו במספר תחנות בכניסה לעיר ובאזור קרית הממשלה והמוזיאונים ובכך חוסך לעובדים ולסטודנטים מעבר לקו אוטובוס נוסף, את החיפוש האינסופי אחר חניה, ואת הוצאות הדלק הכבדות לו היו נוסעים ברכב פרטי.
הקו יפעל מעתה בימים א'-ה' משעה 06:40 לכיוון ירושלים ומשעה 07:00 לכיוון שפירים ועד 20:00 בשני הכיוונים, בתדירות משתנה שבין 15-30 דקות.
כדי לעודד את הנסיעה בקו 100 הוחלט במשרד התחבורה כי עלות הנסיעה בו תהיה 16 ₪ בלבד – פחות מבקווים אחרים.
בנוסף, בימים הקרובים יעלה לאוויר משרד התחבורה, בשיתוף תוכנית אב לתחבורה ירושלים וחברת "אגד", קמפיין פרסומי והסברתי ממוקד לנהגים, לעובדים בקרית הממשלה והמוזיאונים ולסטודנטים בקמפוס גבעת רם, במטרה להוסיף ולעודד אותם להשאיר את הרכב בבית.
פרטים על תחנות וזמני הנסיעה לקו ניתן למצוא במוקד המידע הארצי לתחבורה ציבורית "כל קו" 8787*, באתר משרד התחבורה, או באתר "אגד".
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן