משרד התחבורה נערך להחמרה במזג האוויר: השר כץ הורה לפתוח מיידית חדר מצב בבית דגן בעקבות מזג האוויר הסוער

חדר המצב ייתן מענה בין היתר לשיבושים הצפויים בהמראות ונחיתות של מטוסים בשדות התעופה בישראל ובכללם בנתב"ג וכן בנמלי הים.
בעקבות מזג האוויר הסוער. שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הורה למנכ"ל משרדו עוזי יצחקי, לפתוח מיידית חדר מצב בשירות המטאורולוגי בבית דגן, שיערך לקראת ההחמרה הצפויה במזג האוויר.
חדר המצב יכלול נציגים של כל הגופים וחברות התחבורה שבאחריות משרד התחבורה, ביבשה, באוויר ובים, וייתן מענה מיידי לשיבושים העלולים להיגרם, בטיסות הנכנסות והיוצאות בנתב"ג ובשאר שדות התעופה בישראל וכן בנמלי חיפה ואשדוד.
חדר המצב התבקש להערך למציאת חלופות לנחיתה של מטוסים ישראלים וזרים בשדות תעופה אחרים במידה ומזג האוויר לא יאפשר זאת. חדר המצב יספק גם פתרונות אפשריים לתחבורה ציבורית, בעקבות חסימה והצפה של כבישים ומסילות ברזל.
מהשירות המטאורלוגי נמסר כי ממטרים וסופות רעמים ימשיכו במהלך היום ויתפשטו בהדרגה אחר הצהריים גם לנגב. צפויים עשרות רבות של מילימטרים וייתכן שבאופן מקומי יצטברו במהלך יום זה באזורים מסוימים בצפון ובמרכז כ- 100 מילימטרים. ביום רביעי ימשיכו ממטרי גשם ויצטברו עוד עשרות מילימטרים נוספים. עיקר הגשם ביום זה יהיה בהרי המרכז. חשש להמשך הצפות ושיטפונות. הגשם יחלש ביום חמישי.
החל מהלילה בין שלישי לרביעי צפוי שלג בהרי הצפון, כולל צפת. השלג באיזור זה ימשך במהלך כל יום רביעי ועשוי להוביל לחסימת הדרכים בגליל העליון ובצפון רמת הגולן. במהלך יום רביעי צפוי להתחיל שלג גם בהרי המרכז, כולל ירושלים. הסיכוי קיים משעות הבוקר של יום רביעי והוא הולך וגדל לקראת ערב. בלילה בין רביעי לחמישי וביום חמישי בבוקר סיכוי משמעותי לשלג בירושלים. בלילה זה (בין רביעי לחמישי) קיים סיכוי לשלג גם בהר הנגב, באזור מצפה רמון.
רוחות ערות של כ 40-50 קמ"ש ומשבים של 60-70 קמ"ש ימשיכו לנשוב במהלך יום שלישי. ביום רביעי תתחזק שוב הרוח לעצמת סערה וצפויות רוחות של כ 60 קמ"ש ומשבים 80 קמ"ש. השילוב הצפוי ביום רביעי של רוח חזקה וירידה בטמפרטורות, יגרום לעומסי קור בכל האזורים ובמיוחד בהרים. במהלך יום חמישי הרוח תחלש. השילוב של רוחות חזקות וענני סערה ככל הנראה לא יאפשר הפעלה של שדות התעופה הפנים-ארציים ביום רביעי ועשוי לשבש את לוחות הזמנים של ההמראות והנחיתות בנתב"ג.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן