עיריית תל אביב-יפו: מספר שיא של יחידות דיור ברות השגה בהגרלה אחת

נפתחה ההרשמה להגרלת 84 דירות להשכרה במחיר מוזל בחמישה פרויקטים באזורי ביקוש שונים בתל אביב-יפו

עיריית תל אביב-יפו ממשיכה להוביל את תחום דיור בר ההשגה בישראל ופותחת היום (17/2) את ההרשמה להגרלת 84 יחידות דיור ברות השגה.

במסגרת ההרשמה יוצעו יחידות דיור להשכרה במחירים מוזלים בחמישה מיזמי נדל"ן – בפרויקט "WE", בשכונת גני שפירא, ביד אליהו, ביסוד המעלה ובפרויקט מידטאון. הזוכים יזכו לחוזי שכירות יציבים למשך שלוש שנים, עם אופציה להארכה לשנתיים נוספות. כלל הזכיות כפופות לחתימת המתמודדים מול היזמים ובעמידה בקריטריונים שקבעה מועצת העירייה.

חברת "עזרה ובצרון" המשמשת כזרוע הביצועית של עיריית תל אביב-יפו בתחום הבינוי הציבורי וכן מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בעיר, אמונה על ניהול הפרויקטים.

ההרשמה תתקיים בתאריכים 17/2/19 – 7/4/19 וההגרלה תתקיים ב-14 באפריל 2019.

לאחר ההגרלה תתבצע בדיקת זכאות למועמדים והתקדמות עם הזכאים לבחירת דירה, לפי סדר עלייתם בהגרלה.

הפרויקטים המשתתפים:

פרויקט WE – מתחם עירוני חדש הסמוך לדרך השלום ולמגדלי עזריאלי (רחוב מנחם בגין 150), כולל 10 יחידות דיור בנות 2-3 חדרים. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ- 4,300 ₪ לדירת 2 חדרים וכ- 5,000 ₪ לדירת 3 חדרים.

פרויקט גני שפירא – הוקם בשנת 2013 באמצעות חברת "עזרה ובצרון" ובמימון עיריית תל אביב-יפו באופן ייעודי לדיור בר השגה והביא להתחדשות של השכונה הדרומית. במהלך קיץ 2019 יוקצו בפרויקט 53 יחידות דיור בנות 3-5 חדרים לדיירים חדשים.  השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,500 ₪ לדירת 3 חדרים, 3,900 לדירת 4 חדרים, 3,700-3,900 ₪ לדירת גן בעלת 3-4 חדרים, כ- 4,200 ₪ לדירת פנטהאוז בעלת 4 חדרים וכ- 4,600 ₪ לדירת פנטהאוז בעלת 5 חדרים.

פרויקט מידטאון תל אביב – סמוך למתחם שרונה ולמגדלי עזריאלי (רחוב מנחם בגין 144), כולל 3 יחידות דיור בנות 3 חדרים. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ- 5,040 ₪ .

פרויקט יד אליהו – שישה מבנים ברחבי שכונת יד אליהו, כוללים 17 יחידות דיור בנות 1-2 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על כ-1,100-1,600₪ לדירת חדר עד חדר וחצי, וכ- 1,500-2,700 ₪ לדירת חדר וחצי עד 2 חדרים.

פרויקט יסוד המעלה – ממוקם בלב שכונת נווה שאנן (רחוב יסוד המעלה 33-35), כולל דירה אחת בת 2 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,100 ₪.

הקריטריונים לקביעת הזכאות הומלצו על ידי הוועדה לדיור בר השגה של העירייה, והינם פועל יוצא של שיקולי מדיניות ובראשם הגדרת זוגות ומשפחות בתחילת דרכן ממעמד הביניים כקהל היעד המרכזי. עם זאת, לאור הביקוש, בשנה שעברה הורחבו הקריטריונים וכעת תנאי הסף כוללים שישה קריטריונים, בהם: היעדר בעלות על דירה, תושבות בתל אביב יפו (במשך שלוש השנים האחרונות לפחות או במשך ארבע שנים לפחות מתוך עשר השנים האחרונות שקדמו למועד הקובע), גיל שאינו עולה על 45 או מעל גיל 45 ובלבד שבמשק הבית יש ילד אשר גילו עד גיל 12 שנים במועד הקובע. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי הכנסה המדורגת בעשירונים ראשון עד שביעי (עם אפשרות לסטייה של עד 10 אחוזים מעל הסכום הקבוע ברף העליון של העשירון השביעי בהתאם לפרסומי הלמ"ס).

מעבר להרחבת הקריטריונים, על מנת להקל על התושבים, המתמודדים לא ידרשו להמציא את כל המסמכים בשלב הרישום, אלא רק לצרף צילום תעודת זהות ולחתום על הצהרה שהם קראו על הפרויקט, מעוניינים בו, קראו את הקריטריונים ועומדים בהם. רק נרשמים אשר יעלו בהגרלה יידרשו להמציא את המסמכים לעזרה ובצרון. 

מנכ"ל חברת עזרה ובצרון, אלי גינזברג: "כחברה ציבורית הפועלת לרווחת התושבים, אנו רואים חשיבות עליונה בפרויקטים של דיור בר השגה, כחלק מכלל פעולות ההתחדשות העירונית שאנו מבצעים בתל אביב-יפו. עזרה ובצרון הציבה לעצמה השנה תכנית שאפתנית לניהול חמישה פרויקטים גדולים של דיור בר השגה הכוללים יחד למעלה מ- 80 דירות באזורי ביקוש שונים. עובדי החברה שמחים לקחת חלק במימוש חזון העירייה ולסייע לזוגות ולמשפחות בתחילת דרכן מכל שכבות האוכלוסייה, לגור בתל אביב-יפו במחירים ברי הישג וליהנות מהאפשרויות ומההזדמנויות הרבות שהעיר מציעה".

לפרטים מלאים על הפרויקטים ורשימת תנאי הזכאות המלאה: tlv4less.co.il

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן