עמותת 'רוח נשית' מזמינה לסדרת הרצאות בנושאי: זכויות נשים בעבודה, במשפחה ובביטוח הלאומי

ציבור הנשים מוזמן לסדרת הרצאות חשיפה והעשרה חינמיות לצורך מיצוי זכויות ואשר תועברנה בשבועות הקרובים על ידי עמותת "רוח נשית".

'רוח נשית'

'רוח נשית' היא עמותה ללא מטרות רווח, החותרת לחולל שינוי חברתי לקידום כוחן הכלכלי של נשים נפגעות אלימות בישראל בראייה פמיניסטית, מתוך מחויבות לצדק חברתי ומתוך אמונה כי יציאתן של נשים ממעגלי האלימות כרוכה בביסוס עצמאותן הכלכלית.

'רוח נשית' יוזמת ומפתחת פתרונות מקדמי עצמאות כלכלית שיאפשרו לנשים לקבל הזדמנות שווה לפעול לקדום עתידן הכלכלי, לרכוש כלים מקצועיים ולהשתלב בתעסוקה תוך תכנון קריירה לטווח ארוך, צמיחה והתעצמות.

'רוח נשית' מבססת את פעילותה על יצירת תשתית של שיתוף פעולה וסולידאריות בין נשים נפגעות אלימות לבין הקהילה והעולם העסקי. תשתית זו מבוססת על שורה של פעולות חברתיות שמופעלות על ידי מתנדבות, נשות עסקים ועסקים מקומיים.

נושאי ההרצאות

כחלק מפעילותה השוטפת לקידום כוחן והעצמתן הכלכלית של נשים – ומתוך התפיסה כי 'ידע הוא כוח' וכי קיימת חשיבות מרובה להבנה של נשים את "כללי המשחק" הבירוקרטי ולהנגשתן למערכת המשפט והרווחה – תקיים "רוח נשית" סדרת הרצאות בנושא מיצוי זכויות. ההרצאות מיועדת עבור קבוצות של נשים המעוניינות להיחשף ולהעשיר את ידיעותיהן בתחומים הבאים:

זכויות נשים נפגעות אלימות/ חד הוריות/ זכאיות לקצבאות שונות בביטוח לאומי.

זכויותיהן הכלכליות/ זכויותיהן להגנה/ זכויות ילדיהן של נשים בעת פירוק או יציאה מהתא המשפחתי.

זכויות נשים (אימהות/ בתהליכי פריון וילודה/ בעת פיטורין ועוד) במקום העבודה. 

פירוט על נושאי ההרצאות

  • זכויות נשים בעבודה– בהרצאה יועבר לנשים ידע באשר למערכת חוקי המגן והחקיקה הסוציאלית ,שנועדו לספק לעובדים רשת בטחון, הגנה וזכויות במקום העבודה . יושם דגש על זכויות של נשים במקום העבודה אשר חשופות לפגיעה בזכויותיהן עקב נושאי מגדר, הורות, הטרדה מינית  וכיוצב . הנשים יקבלו כלים חשובים להבנה של מערכת דיני העבודה, "כללי המשחק" הנהוגים בהם וכלים פרקטיים במטרה להבטיח לעצמן סביבת עבודה הוגנת ונגישות לידע ולסיוע משפטי.
  • זכויות נשים בביטוח הלאומי– בהרצאה ילמדו הנשים על הרציונל העומד בבסיס רשת הביטחון הסוציאלית אשר אמורה לעמוד לרשות נשים בצמתים שונים בחייהן. כמפרנסות יחידניות של ילדיהן, בתקופות אבטלה, כשקיים צורך בקצבת נכות ועוד. הנשים תרכושנה ידע לגבי זכויותיהן וכלים פרקטיים לצורך מימוש ומיצוי מיטבי של זכויות אלו.
  • זכויות נשים במשפחה – הנשים ירכשו ידע לגבי זכויותיהן הכלכליות והרכושיות בתוך המערכת הזוגית, זכויותיהן בעת תהליכי פירוד מבן הזוג ובמצבי אלימות ומצוקה בתא המשפחתי. בהרצאה תועבר אינפורמציה וכלים מעשיים לגבי הליכים העומדים לרשותם בבית המשפט למשפחה וברשויות החוק השונות. 

כיצד תועברנה ההרצאות?

מאחר וההרצאות מיועדות לקהל הרחב, בלא כל צורך בידע מוקדם, הן תועברנה בדרך חווייתית ונגישה, בשפה פשוטה ותוך שימוש באמצעים חזותיים וציוריים בליווי מגוון רב של דוגמאות וסימולציות של מצבים מחיי היומיום.

הנשים תקבלנה כלים מעשיים לשימוש בידע המועבר וכתובות רלוונטיות לצורך מיצוי זכויותיהן.

ההרצאות תועברנה על ידי עורכת הדין יעל סגל מקליס שמתמחה בנושאים הנ"ל בשיתוף עם עמותת "רוח נשית".

פרטי ההרצאות ורישום

ב16/10 בשעה 20:00 תתקיים הרצאה בנושא זכויות נשים בביטוח הלאומי

ב23/10 בשעה 20:00 תתקיים הרצאה בנושא זכויות נשים בעבודה

ב30/10 בשעה 20:00 תתקיים הרצאה בנושא זכויות נשים במסגרת המשפחה

כל ההרצאות יתקיימו במחלקה לשירותים חברתיים שפירים- רח' וולפסון 62 קומה 1.

ההשתתפות בחינם, אך מצריכה הרשמה מראש

נשים הרוצות להשתתף בהרצאות או בחלקן – מוזמנות לשלוח מייל עם פרטיהן ופרטי ההרצאה המועדפת לכתובת: olmert_a@mail.tel-aviv.gov.il

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן