מסיבת חנוכה במרכז לחיים עצמאיים בתל-אביב יפו – יום חמישי נר שישי של חנוכה – 13/12 – הציבור הרחב מוזמן

המרכז לחיים עצמאיים מזמין את הציבור הרחב למסיבת חנוכה שתערך ביום חמישי ה-13/12 נר שישי של חנוכה

המסיבה תכלול הדלקת נר שישי של חנוכה, שירה בציבור שירי ארץ ישראל מכול הזמנים בליווי מבחר כלי נגינה (השירים יוקרנו על מסכים גדולים).

הארוע יחל בשעה 20:00 ויתקיים במרכז לחיים עצמאיים – שדרות יד לבנים 13 ת"א.

עלות השתתפות – 20 ש"ח לאדם.

המקום מונגש לכול סוגי הנכויות.

רקע על המרכז לחיים עצמאיים:

"חיים עצמאיים" לאנשים עם נכויות פירושם עצמאות בקבלת החלטות הנוגעות לחיי היומיום שלהם ושל בני משפחתם ובתפקודם היומיומי.
מרכז לחיים עצמאיים הוא מרכז רב שירותי קהילתי המנוהל ע"י אנשים עם מגבלות ומיועד להם. המרכז מלווה את תהליכי החיים ומפעיל תכניות לתמיכה בחיים העצמאיים של אנשים עם מגבלות כגון: ייעוץ עמיתים, מיצוי זכויות, תכניות הכשרה לחיים עצמאיים בתחומים שונים (ניהול תקציב, יזמות עסקית, פעילות יום…-יום, שימוש במחשבים ועוד), הסברה ושינוי עמדות, קבוצות לעזרה עצמית, הפעלת מתנדבים, התאמה והכשרה בשימוש באביזרי עזר, פעילות חברתית.
המרכזים לחיים עצמאיים הוקמו ופותחו ע"י חברי תנועות הנכים במקומות רבים בעולם. המרכז הראשון נפתח בארה"ב, ומאז הוקמו מרכזים רבים בעולם.
בישראל הוקמו עד כה חמישה מרכזים: בירושלים, בבאר שבע, בחיפה, בסח'נין, בגליל העליון וכעת מוקם מרכז בת"א-יפו.
המרכז לחיים עצמאיים לנכים בת"א-יפו הינו פרויקט מיסודו של "בקול"- ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים, מסד נכויות-שותפות לתכנון ופיתוח שירותים לקידום ושילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה מיסודם של ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל, קרן משפחת רודרמן ועיריית תל אביב-יפו.
המרכז הוקם בסיוע הפדרציה היהודים בטיידווטר, וירג'יניה.

המרכז בת"א-יפו מנסה לתת מענה לצרכים שפורטו לעיל בהיותו מרכז של צרכנים המפתח תשתיות לחיים עצמאיים בקהילה, מספק מידע על זכויות ושירותים המבוסס על ידע מקצועי ועל ניסיון חיים של הנכים עצמם.

לאוכלוסיית הנכים בת"א ובאיזורובאזור המרכז יש צורך בנגישות למידע על שירותים נגישים לצרכיהם ועל שירותים המופעלים על ידי נכים בעצמם.

המרכז מיועד לשרת 1,500 אנשים עם נכויות בשנה מאזור תל אביב והמרכז. המרכז פתוח לאנשים עם כל סוגי הנכויות. גיוס הפעילים והלקוחות יעשה על ידי הפנייה של גורמים עירוניים, מידע העובר מפה לאוזן, פרסום בקהילה ובתקשורת.

מטרות המרכז

• לאפשר לאנשים עם נכויות לנהל אורח חיים עצמאי בקהילה ולשלוט בחייהם.
• לסייע לאנשים עם נכויות במיצוי זכויותיהם ובקבלת שירותים
• לייצר דיאלוג ושותפות רב נכותית לקידום מעמדם של אנשים עם נכויות בתל אביב ובאזור המרכז

פעילויות עיקריות

א. יעוץ עמיתים
המרכז יפעיל שירות של יעוץ עמיתים של נכים למען נכים, על בסיס הנסיון ש"בקול" רכש בהפעלת שירותים דומים, כגון: קו המידע והתמיכה של בקול ותחנות המידע ללקויי שמיעה.
פעילות יעוץ העמיתים יכלול: מידע, יעוץ ואינפורמציה לכלל הנכויות במרחב ת"א-יפו ויספק מידע אודות שירותים עירוניים נגישים. הפעילות תהיה בשיתוף המרכזים האחרים לחיים עצמאיים בישראל ובשיתוף ארגוני נכים בתל אביב ובסביבה, כולל הפניות הדדיות.

ב. ריכוז מתנדבים
המרכז יקים תשתית של מתנדבים נכים ולא נכים למען קידום המרכז ולהפעלת פרויקטים שונים כגון: יעוץ עמיתים, קידום נגישות, ומנטורים.

ג. קידום נגישות בקהילה ואישית (אביזרים)
המרכז יפתח קורס יחודי לנכים תושבי ת"א ואיזור המרכז שיעסקו בקידום נגישות לכלל הנכים בעיר. כמו כן, מתנדבי הנגישות ישתלבו בעשיית הפורום לקידום תקנות הנגישות, בתל אביב שיזם ארגון בזכות.
המרכז יעבוד בשיתוף עם מילב"ת לקידום פתרונות מותאמים לצרכים אישיים.

ד. קידום חיים עצמאיים – לווי אישי (מנטורים ) והכשרות
תוכנית ליווי אישי (מנטורים): אנשים עם מוגבלות יחלקו מנסיונם/יחנכו סטודנטים, צעירים שהם לקראת תחילת דרכם המקצועית, או להקים בית מתוך רצון לתת דוגמא להצלחה בקריירה, בחיים המשפחתיים וכד'
הכשרות לחיים עצמאיים: הכשרות בתחומים שונים כגון: ניהול תקציב ביתי, הורות, יציאה לעבודה, מיניות וכד'. ההכשרות יעשו בשיתוף עם ארגונים שיש להם נסיון בתחום כגון: פעמונים (תקציב ביתי), דלת פתוחה (מיניות) וכד'

ה. פעילות חברתית
קידום הנגשת פעילויות חברתיות ברחבי העיר.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן