חגיגות יום ירושלים בדרום תל-אביב ויפו (שני – 6/5)

יום ירושלים שיחוג מחר ברחבי ישראל יצוין השנה גם בחגיגות בדרום העיר במעמד שרים, חברי כנסת ואישי ציבור.

צעדת ריקוד הדגלים תצא בשעה 17:30, מבית הספר יפה נוף, מרחוב נחל שורק 5 ביפו.

האירוע המרכזי, במעמד שרים, חברי כנסת ואישי ציבור יתקיים ברחבת מתנ"ס בית דני בשכונת התקווה בשעה 18:30.

במקום יערכו הופעות לילדים ויהיו דוכני מזון ושתייה.

הכניסה חינם.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר ראש הממשלה:

"אנחנו מציינים את יום ירושלים בהר הרצל, במוזיאון של חוזה המדינה. הרצל אמר: "בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים". בירושלים אנחנו מפתחים את מדינת היהודים ומבטיחים את עתידה.

אני חושב שאין מקום ראוי יותר מלקרוא לאזרחי ישראל, לילדי ישראל לבקר בירושלים, לבוא למוזיאון הזה ולראות את הגדולה של האיש הזה, שהיה אחד מענקי ההיסטוריה, לא רק ההיסטוריה היהודית, אלא ענקי ההיסטוריה. אני חושב שהחזון שלו, שהפיח חיים בעם מפוזר וחלש שלא היה יכול לדאוג לגורלו – החזון הזה והעוצמה הזאת הביאו אותנו לכאן לחיים חדשים.

אני חושב שראוי שכל ילד וילדה בישראל, וגם רבים שמבקרים כאן, יבינו מה השורשים שלנו, מה הקשר שלנו לציון, והמחויבות שלנו להמשיך לפתח את ארצנו במולדתנו, ואת מדינתנו לדורות הבאים.

אני גם שמח לומר שבמעמד הזה, אנחנו יכולים לציין התפתחות גדולה מאד בירושלים בשנים האחרונות, יש תנופה חזקה מאד בכל התחומים, בחינוך, בתרבות, בספורט, בתחבורה, בתיירות, במדע וברפואה. התפתחות גדולה מאד, וירושלים הופכת להיות מטרופולין מודרני עם חיבור חזק מאד לעבר והזנקה לעתיד מאד מבטיח. אגב, זה בדיוק החזון של הרצל, כך הוא כתב על ירושלים, כמו שהוא כתב על ארץ ישראל כולה.

אני שמח שאנחנו משתפים פעולה בדבר הזה, הישיבה הזאת מבטאת את המחויבות של הממשלה להמשיך את התנופה, יחד עם עיריית ירושלים, בכל המשרדים ובכל האפיקים, כדי שהתפנית הזאת תימשך בכל עוצמתה."

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן