קורס ההכשרה לסיירת “הורים ערים” – בשכונות נווה עופר, שפירא וק.שלום – יוצא לדרך!

בסוף חודש מאי נערך בקריית שלום ערב חשיפה וגיוס להקמת סיירת ההורים של רובע דרום בתל אביב שכונות שפירא, קרית שלום ונווה עופר.

“הורים ערים” הוקמה ביוזמת הורים, אומצה ע”י עירית תל-אביב יפו, ומונחית מקצועית גם ע”י מצילה, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול ואל-סם.

הפעילות נועדה למזער תופעות של שתיה בלתי מבוקרת והתנהגויות סיכוניות אחרות, זאת באמצעות שילוב של נוכחות ההורים בשטח, יחד עם הגברת המודעות לתופעה ושיתוף והצגת כלים  להתמודדות.

השבוע פורסמו לוחות הזמנים ומבנה תוכנית קורס ההכשרה שיועבר להורים שיתנדבו לפרויקט. ההכשרה לקבוצה החדשה תחל בשלישי 18.06.2013

ההכשרה כוללת סדרה של ארבעה מפגשים רצופים כפי שיפורט להלן: 

1. יום שלישי – 18.06.13 בשעה 20:00 – מפגש ראשון של ההכשרה – תוכנית הורים ערים.

בערב זה יוסבר להורים מסגרת הפעילות של הפרוייקט.יתקיים מפגש עם הורים מתנדבים ותיקים בתוכנית אשר יספרו מניסיונם, יביאו סיפורים מהשטח ויענו על שאלות ודילמות של מתנדבים חדשים. בנוסף תערך הכרות בין חברי הקבוצה ותאום ציפיות. את המפגש תוביל רותי ליאור, קרימינולוגית קלינית, מטפלת בהורים ומתבגרים.

2. יום ראשון – 23.06.13 – בשעה 20:00- מפגש שני – סדנא בנושא מבוגר משמעותי- עם מוטי אזרד.

מפגש עם מוטי אזרד, מוטי מרצה מבוקש מאוד של נוער בבתי ספר, קידום נוער, אל סם ועוד. במפגשים עם הנוער, כולל נוער שהוא פוגש בגינות, נוער מתנדנד אך לא רק, הוא מפתח את מה שלא הצליח איתו ומהווה להם מבוגר משמעותי.

במפגש יספר מוטי על מפגשים אלו, תקשורת עם בני הנוער והחשיבות של מבוגר משמעותי בחייהם של בני הנוער, אבל זה בחלק השני של המפגש. בחלק הראשון יחלוק עם המשתתפים את סיפורו האישי המרתק, כילד עזוב לתחושתו מגיל 9, עליו אמרו כשהגיע “הנה מגיעה הכבשה השחורה”, כיצד הגיע לתחתית המדרגה (התמכרויות, פשיעה, כליאה וחוזר חלילה) עד שהצליח לצאת לחלוטין מעולם לפני למעלה מעשרים שנה ועכשיו הוא מדריך נוער בכדי למנוע מהם להגיע למקומות בהם היה.

3. יום שלישי 02.07.13- בשעה 20:00 – מפגש שלישי – הורים, ילדים ומה שבינהם*.

במפגש זה יתעמקו המנחים במאפייני גיל ההתבגרות, השינויים שעוברים על הילדים בתקופה זו ועל התנהגויות סיכוניות ונשירה מבית הספר. ידובר על המקום ההורי בתקופה זו ועל מודלים טובים של תקשורת בין הורים למתבגרים – בבית כמו גם בגינות הציבוריות. גם את המפגש הזה תנחה רותי ליאור.

4. יום שלישי – 09.07.13  בשעה 20:000 – מפגש רביעי – היציאה לשטח.

במפגש זה תערכנה סימולציות לקראת היציאה לשטח וההורים ילמדו לזהות “אורות אדומים” ומתי חלה עליהם חובת דיווח. בנוסף, ילמדו ההורים מניסיונם של מתנדבים ותיקים בתוכנית כמו גם מניסיון הורים בשכונה שכבר יצאו לסיורים באופן עצמאי. לסיום תהיה הדרכה על סמכויות המתנדב בסיירת הורים ערים,  אתיקה מקצועית, נהלי יציאה למשמרת ועל הגינות באזור הפעילות.

בסיום ההכשרה ישובצו ההורים המתנדבים במשמרות בימי חמישי או שישי (בממוצע אחת לחודש וחצי לערך), יחד עם הורים ותיקים על מנת שיקבלו הכשרה מעשית בשטח.

יצויין כי הצטרפות לסיירת הורים ערים והביטוח של המתנדבים הינו במסגרת התנדבות במשמר האזרחי. לפיכך על המעוניינים להתנדב להביא תמונת פספורט ובהמשך אישור רפואי שהינם כשירים לפעול כמתנדבים.

מידע אודות מיקום מפגשי ההכשרה ימסר בהמשך.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאור ביגר, רכזת תחום הורים ערים

משרד – 03.544.46.16 – שלוחה 111 / נייד – 054.696.8000 

*יתכן שינוי ביום בשבוע של המפגש השלישי.

לפרטים נוספים – לחצו כאן.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.