שר החינוך: “אם יהיו יותר ילדים בתנועות הנוער החברה שלנו תהיה יותר ערכית ופחות אלימה”

על פי התכנית שהציג שר החינוך תקציב תנועות הנוער יגדל באופן משמעותי ויעמוד על תקציב שיא של 85 מיליון ש”ח לאחר גידול תקציבי נוסף של 20 מיליון ש”ח על פי המלצת שר החינוך לוועדת טרכטנברג. תוספת התקציב תיועד להרחבה משמעותית של פעילות תנועות הנוער בפריפריה.

שר החינוך, גדעון סער, אמר: “תנועות הנוער מהוות נדבך מרכזי בחינוך הבלתי פורמאלי במדינת ישראל ויש להן  יכולת לייצר מענה לתרבות פנאי אלטרנטיבית לילדים ולבני נוער”.

“מהיום הראשון שלי בתפקיד הדגשתי את החשיבות שאני רואה בפעילות תנועות הנוער לגווניהן ולסוגיהן ואת מקומן הייחודי והחשוב במערכת החינוך הבלתי פורמאלית” אמר השר סער.

עוד אמר שר החינוך: “אם יהיו יותר ילדים בתנועות הנוער החברה שלנו תהיה יותר ערכית ופחות אלימה. תנועות הנוער מחנכות לערכים והשתתפות ילדים ובני נוער בתנועות הנוער תורמת לחיזוק הסולידריות החברתית וליצירת חברה ערכית יותר”.

שר החינוך ציין, כי מאז כניסתו לתפקיד הוא הגדיל באופן משמעותי את התקציב לטובת פעילות תנועות הנוער, בשל החשיבות הגדולה שהוא מייחס לפעילותן.

בהתאם לכך- בשנת 2009 הגדיל שר החינוך את בסיס תקציב תנועות הנוער ב- 25.3 מיליון ש”ח, מדי שנה זכו תנועות הנוער בתוספות של כ- 7 מליון ש”ח, כאשר ב-2012 יגדל התקציב ב- 20 מיליון ש”ח, כך שתקציב תנועות הנוער בשנת 2012 יעמוד על 85 מליון ש”ח.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.