ארגוני השמאל נגד עסקת הטיעון בפרשת הצתת דירות המסתננים / מאת יהודה פרל

הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם חיים מולא שהואשם בהצתת דירות מסתננים בתל אביב, וזאת לאור קושי ראייתי בתיק הנובע בעיקר משתיקתו של מולא בחקירה. ארגוני שמאל קיצוני דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה לבטל את ההסדר

בתחילת השבוע, ירדה פרקליטות מחוז תל אביב מהעץ עליה תיפסה באישום שהגישה נגד חיים מולא, תושב ת"א בפרשת הצתת דירות מסתננים אפריקאים בדרום תל אביב. האישום תוקן מהצתת הדירות למתן אמצעים לביצוע ההצתה. כעת, עתרה עו"ד גבי לסקי ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה לבטל את הסדר הטיעון עם מולא ולהאשימו בהצתה.

על פי טענתה של עו"ד לסקי, פעילת שמאל קיצוני המסייעת רבות לערבים ומסתננים, לא נמסרה מפרקליטות מחוז תל אביב הודעה למסתננים שנפגעו על העסקה שנחתמה.

בשל כך, טוענת עו"ד לסקי, ניתן לבטל את עסקת הסדר הטיעון ולהאשים את מולא בהצתת הדירות, זאת על אף שלא נמצאו ראיות מספיקות הקושרות אותו למעשה, זאת בעיקר בשל העובדה ששמר על זכות השתיקה.

שלטים שהכינו תושבי דרום תל אביב במסגרת ההפגנות

לאחר ההצתה הגן עבר מקום

האירוע בו הואשם מולא התרחש לפני כשמונה חודשים, כאשר הושלכו שמונה בקבוקי תבערה לעבר חמיש דירות מסתננים, בהן דירה ששימשה כגן ילדים פיראטי לילדי המסתננים. נזק כבד נגרם לדירות אך איש לא נפגע.

התקשורת סערה, ורק מספר ימים לאחר מכן הותר לפרסום כי מספר שעות לפני ההצתה, מסתננים אפריקאים אנסו באכזריות נערה יהודיה בגן לוינסקי. גן המסתננים, אגב, עבר מקום לאור הטראומה שחוו הילדים האפריקאים.

מולא (20) נעצר יומיים לאחר האירוע, כאשר סדין שנמצא בחיפוש בביתו קשר אותו, לפי טענות המשטרה, להכנסת בקבוקי התבערה. מולא הכחיש את המיוחס לו ולאחר מספר ימים הוגש נגדו כתב אישום על הצתה.

לאור הכחשתו של מולא והקושי הראייתי בתיק, נאלצה הפרקליטות להגיע להסדר עם מולא והמיר את עבירת ההצתה, שעונשה יכול להגיע עד 20 שנות מאסר, באישום של מתן אמצעים לביצוע פשע שעונשו יכול להגיע ל 3 שנות מאסר. הפרקליטות צפויה לבקש להשית על מולא שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות.

הכתבה באדיבות האתר "הקול היהודי".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן