תושבי דרום תל אביב לרון חולדאי: "החזר לנו את הגינות הציבוריות"

וועד פעילי שכונת קריית שלום בדרום תל אביב פנה אתמול במכתב לראש עיריית תל אביב מר רון חולדאי בבקשה לקבל את תגובתו בנושא הסדר הציבורי בגינות בשכונה.

מזה כמספר שבועות חזר החיוך לאמהות ולילדי שכונת קרית שלום והסביבה. מי שהבחין במתרחש בגינות הציבוריות בשכונה ראה כי התושבים חזרו לבקר בהן וכי השקט, הניקיון והסדר הציבורי ראוי לציון. אולם ככל הנראה מצב זה לא יישאר כך בתקופה הקרובה.

בשבת שעברה הגיעה לביקור בשכונה ענבל בן ברית כהן, תושבת העיר מודיעין, מתנדבת ב-"מרק לוינסקי", הקבוצה שמאכילה את המסתננים השוכנים בגינת לוינסקי בדרום תל אביב, והחליטה לפקוד עם בתה את הגן הציבורי הסמוך ל"מתחם ברנר", על דרך קיבוץ גלויות.

לטענתה (כפי שסוקר בכתבה ברשת YNET), הבחינה כי פקח הסיירת הירוקה של תל אביב פנה למסתנן אפריקאי שהשתמש במתקני המשחקים וביקש ממנו לעזוב את הגינה. בתוך כך היא פנתה לעירייה ואף לתקשורת והתרעמה על שראתה ובהמשך אף פורסמה כתבה בנושא, בה משווה הגברת את מעשה הפקח למעשה הנאצים בשואה : "היחס הזה מאוד הפריע לי", היא אומרת. "זה הזכיר לי את מה שעשו לסבא שלי שהיה אזרח גרמני. החלטתי שמעכשיו אני אגיע לגינה כמה שיותר כדי למנוע את הגועל נפש הזה." (ציטוט מהכתבה). (אגב, תושב השכונה שמצוטט בכתבה הוא לא אחר מאשר אחיה של הגברת בן ברית… נתון שלא נחשף בכתבה המקורית!).

עוד נמסר כי בעקבות המקרה והפרסום, הודיעה העירייה כי: "מדובר בטעות שהעירייה מצרה עליה. לאחר המקרה כינסה העירייה את כל הפקחים למטרת חידוד הנהלים, על מנת שמקרה זה לא יישנה".

בתוך כך, פעילי שכונת קריית שלום חוששים כי המצב שהיה בגינות הציבוריות לפני מספר שבועות עומד לשוב וכי הם שוב עלולים לאבד את הגינות הציבוריות.

אחת מתושבות השכונה ציינה בפנינו כי "בתקופה האחרונה נשמר איזה סטאטוס קוו שהמסתננים לא פוקדים את הגינות בשכונה אלא את הגינות באזור התחנה הישנה (לוינסקי). בעבר, רבות מהאמהות והילדים מהשכונה ומשכונות בסביבה נמענו מלהגיע לגינות בקריית שלום שנתפסו על ידי המוני מסתננים ורק לאחרונה הייתה תחושה שהגינות שוב פנויות לשימוש תושבי המקום. כמות המסתננים אכן פחתה והביטחון האישי חזר למבקרים בגינות. לצערי אני חוששת ששוב אנחנו צפויים להגיע למצב בו הגינות מלאות מסתננים אשר רובצים בהן כל היום".

בהתייחסה למקרה היא מוסיפה ואומרת כי "המקרה המתואר הוא יוצא דופן, כי מזה זמן רב אין המסתננים מגיעים לגינה ולכן היה רק אחד אשר פקד את המתקנים באותה העת. במידה ושוב הם ירגישו חופשיים לפקוד את הגינה אנחנו שוב צפויים להגיע למצב בו רבים מהם מגיעים ולכן אין להסיק מהמקרה על שצפוי לנו בעתיד."

לטענתה, "יש מספיק גינות ציבוריות שנכבשו על ידי המסתננים ואין צורך לתת להם להשתלט גם על הגינה בברנר. גינות שלמות בשכונת שפירא ובנווה שאנן מאכלסות מסתננים, ואמהות וילדים חוששים להגיע ולפקוד אותן. רק לפני מספר שבועות נעצר מסתנן שחשף את איבר מינו בפני ילדות בגינה ציבורית בשפירא (לחצו כאן לכתבה). האם הגברת תושבת מודיעין תסכים שבתה תיחשף לדבר כזה ? אני בטוחה שלא…".

 

 

כאמור בעקבות המקרה והכתבה פנה וועד פעילי שכונת קריית שלום לראש העיר מר רון חולדאי במכתב הרשום מטה, בהמתנה לתשובתו.

האתר הקהילתי פנה אף הוא לקבלת תגובת ראש העיר לנושא.

1/11/12

לכבוד: מר רון חולדאי – ראש עיריית ת"א יפו

הנדון: נוכחות הסיירת הירוקה במתחם ברנר

א.נ

במהלך השנים האחרונות סובלת דרום ת"א יפו מנוכחותם שהלכה והתגברה של זרים יוצאי סודן ואריתראה.

תושבי שכונות דרום ת"א יצאו  בזעקה פעמים רבות  על מצוקתם בעקבות  גלי האלימות והפשיעה שגברו באזור שגרמו לפחד אמיתי קיומי יומיומי לצאת מהבתים ופחד תהומי על כל צעד ושעל שעשו ילדינו.

ב-26/10/12 פורסמה כתבתו של איתי אילנאי בעניין תלונה של גב' בן ברית על כך שלטענתה פקח סיירת הירוקה סילק מהגינה הציבורית ללא סיבה מוצדקת שוהה בלתי חוקי יוצא אפריקה .

במכתבינו זה אנו רוצים לחזק את ידי עיריית ת"א שמבחינתנו בפעם הראשונה מזה שנים עושה פעולת מנע אמיתית .

הנוכחות של הסיירת הירוקה באזור בכלל ובגינה הציבורית בפרט הינה פעולת מנע , מאותו הרגע שהסיירת הירוקה נוכחת בגינה למשטרת ישראל אין אירועי אלימות באזור הזה והפועל היוצא  הוא שתושבי השכונה קיבלו חזרה את הזכות להסתובב בגינה ללא פחד וליהנות בה עם ילדים וקשישים והמשפחות.

חשוב לציין כי לגינה הזו מגיעים גם משכונות דרומיות אחרות על מנת ליהנות עם משפחותיהם מאחר שלגינות מתחת לביתם אינם יכולים ללכת בגלל נוכחותם ההולכת וגוברת של הזרים שם.

לתושבי דרום ת"א יש זכות לקבל שקט וביטחון ולכן אנחנו מבקשים לא לעזוב את האזור ולנטוש אותו , אלא לטפל ולטפח אותו.

חשובה לנו מאוד התייחסותכם לנושא.

בתודה מראש,

פעילי קרית שלום

פקס:037604740

העתקים:

מר מנחם לייבה – מנכ"ל עירייה

מר רובי זלוף – משנה למנכ"ל העירייה

גב' טלי אזולאי – מנהלת רובע דרום

מר קצלניק שמואל – מנהל אגף שיפור פני העיר

האתר הקהילתי של שכונות דרום ת"א

בעקבות הפרסום באתר הקהילתי של שכונות דרום תל אביב בנושא הגינות הציבוריות בדרום תל אביב וכיבושן ע"י המסתננים, מצורף לינק לדיון שנערך בנושא בבוקר 4/11 – בתוכניתו של הראל סגל ברדיו. לחצו PLAY – המתינו לטעינת הקובץ והאזינו החל מדקה 26:40 ולאחר מכן החל מדקה 50:38 !

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן