שלמה מסלאווי על מדיניות הממשלה – "אסון לאומי"

בתגובה לפרסום, אודות מדיניות הממשלה שלא להרחיק את רובם המוחלט של המסתננים מאפריקה, אומר חבר מועצת העיר תל אביב שלמה מסלאווי כי מדובר באסון לאומי, ומקווה כי הממשלה החדשה תשנה את ההחלטה

השבוע התפרסם כי בעקבות מדיניות הממשלה, כ- 90% מהמסתננים האפריקאים השוהים בישראל שלא כחוק, אינם ניתנים להרחקה. מסיבה זו גם נמנעת רשות האוכלוסין וההגירה ממבצעים כנגד העסקת מסתננים ומתקן השהייה הגדול שהוקם בדרום עומד שומם.

"אסון לאומי"

פנינו לחבר מועצת העיר תל אביב מטעם הליכוד ביתנו, שלמה מסלאווי, שנדהם מהנתונים ותקף את התנהלות הממשלה ואף את חוסר הטיפול מצד מפלגתו שלו בתופעת המסתננים.

"זה אסון לאומי", אמר מסלאווי לקול היהודי לאחר שנחשף לנתון המדאיג. "זה מנציח את הבעיה ותוקע אותם לעוד הרבה זמן אצלינו".

מסלאווי המכהן כיו"ר ועד פעילי שכונות דרום תל אביב וחווה מדי יום את נזקי המסתננים על בשרו, מאשים את מפלגתו כי שכחה כי עליה לדאו לאזרחים ולבוחרים.

"הממשלה תמיד גילתה רגישות כלפי מה יגידו בעולם ואיך זה יצטייר, אבל הם שכחו את התושבים, שמרביתם היו מצביעי ליכוד ואני לא יודע האם עדיין נשארו מצביעי ליכוד", אומר מסלאווי. "הם האנשים שסובלים ביום יום. לקחו מהם את השכונות, את הבתים, את הצביון היהודי ואת החינוך".

מסלאווי מזכיר כי לפני פחות משנה הוחזרו לסודן כ- 1,500 מסתננים סודנים ושום דבר נורא לא קרה. "הם נשלחו לסודן ולא קרה איתם דבר", הוא אומר. "הרי אם היה קורה משהו מיד היינו שומעים מהאו"ם וארגוני זכויות האדם. להלך אימים שיש שם מלחמות וכדומה זה שקר ענק של ארגוני זכויות האדם. באריתריאה אין מלחמה ורוב מוחלט יכולים לחזור לשם אפילו מחר".

"נכון שיש דיקטטורה, אבל לא מלחמה. גם מבחינה גאוגרפית סודן זו ארץ גדולה פי עשרים מישראל, אז אולי יש איפשהו יש קרב אבל אין בעיה של חזרה לשם", אומר מסלאווי.

"כמו שהעבירו 1500 לסודן, הממשלה יכולה להחליט לקחת את המסתננים ולהעביר אותם למתקני השהייה שהקימו בדרום, לבדוק מעמד פליטות של כולם ומי שלא פליט שיתנו לו אלף יורו ויחזירו לאריתריאה וסודן".

"מקווה שיזכרו אותנו גם אחרי הבחירות" - מסלאווי נושא דברים במצעד האבל

"מקווה שאיילת שקד ויוני שטבון יזכרו אותנו גם אחרי הבחירות"

"אני תולה תקוות בממשלה החדשה וגם בקבוצה של בנט, שם יש את איילת שקד שהיתה איתנו צמודה בפעילות ויוני שטבון", אומר מסלאווי. "אני מקווה שכמו שהם היו איתנו לפני הבחירות כך הם גם יהיו אחרי הרכבת הממשלה. לצערי הסיעה שלי, הליכוד ביתנו, לא הצליחה לדאוג להחזיר את המסתננים או להעביר אותם למתקן שהייה. אני מקווה שסיעות אחרות כמו בנט ולפיד יעזרו".

למסלאווי יש גם פתרון זמני שיסייע לשכונות. "עד שיחליטו האם להחליט בכל עניין המסתננים, לפחות שיעשו מה שאני מכנה צדק חלוקתי, ויקחו את המסתננים מהשכונות שלנו ויפזרו אותם ברחביה, בקיסריה ובמקומות החזקים בתל אביב כדי להקל עלינו את החיים בשכונות".

הכתבה באדיבות האתר "הקול היהודי".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן