לפנות בוקר ב-‘סדום תל אביב’ – קטטה אלימה סמוך לבית כנסת בשכונת נווה שאנן

אלימות לפנות בוקר (לאחר חצות של מוצ”ש) בבית כנסת ברחוב יסוד המעלה בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב. שכנה המתגוררת בסמוך טענה כי ראתה עשרות מסתננים בבית הכנסת, ביקשה להיכנס למתחם ולצלם את המתרחש, במקום התפתחה מהומה וקטטה אלימה שהסתיימה רק כעבור דקות רבות לאחר שהגיע למקום כוח משטרתי שהוזעק על ידי תושביה הישראלים של השכונה. לא ידוע על עצורים.

לפני מספר שבועות כתבה מאי גולן בבלוג האישי שלה “החיים על פי מאי” כי המסתננים משתלטים על בתי כנסת בשכונות דרום תל אביב ועורכים בהם חתונות ומסיבות. כך היא כתבה בבלוג שפורסם ב-16/2 – שבוע 25 – “כולם מדברים על שלום, אף אחד לא מדבר על צדק…” : “רק השבוע נודע לי שהעירייה נתנה אישורים למסתננים סודנים ואריתראים להתחתן בבית כנסת בשכונות הדרום בטקס נוצרי מול היכל הקודש  – ויותר מזה אף פתחה להם את בית הכנסת הנטוש למסיבות ואירועים של אותם “פליטים” אומללים. חלק מהקטעים אף נמצאים ביו טיוב אך העדפתי לא לתת לזה במה כאן. אני לא אתן לזה לקרות בבית הכנסת שלי שבו למדתי – מהי כוחה של תפילה”.

מעט לאחר חצות חבית חומר הנפץ החלה להתלקח. שכנה זיהתה אפריקאים ומסתננים חוגגים בבית הכנסת ויצאה לצלם את המתרחש. החוגגים החלו לתקוף אותה והיא קראה לעזרה והתקשרה למשטרה.

מקום אירועים למסתננים או בית כנסת מקודש ? (google street view)

כך כתבה מאי גולן ברשת הפייסבוק מיד עם היוודע המקרה: “סיוט לילי מתמשך!!! 100 אריתראים בתוך בית כנסת ברחוב יסוד המעלה 60 – טוענים שמותר להם לעמוד ולהתחתן שם- ולעשות ככל העולה על רוחם! כשניסתה תושבת השכונה לצלם – תקפו אותה ורדפו אחריה עד לביתה! כשהגיעו תושבי השכונה ופעילי עוצמה לישראל לעזור לה כלאו האריתראים את אחד הפעילים בפנים ואיימו עליו כשהם שיכורים! כל זה בתוך בית הכנסת בחסות הגבאי – עריית ת”א – מועצת הרבנות – ומדינת ישראל הכופרת! המשטרה שהגיעה אחרי עשרות טלפונים מצאה אותו בתוך בית הכנסת מוקף אריתראים! בנס ניצלו חייו! לא לפני שאיימו על תושבי השכונה שעוד יגמרו איתם את החשבון וכמובן ממשיכים לחגוג בבית הכנסת היהודי כל הלילה! חורבן מדינת ישראל כנראה קרוב מתמיד! הלב עדיין פועם מהר…הפחד בתוך בתינו בתוך ליבנו!”, מרגע זה המצב הלך והתדרדר.

העורף המוכה של הבחור - שעות לאחר המקרה

צעיר ישראלי שהגיע למקום לתעד את המתרחש הותקף ע”י ידי חלק מהחוגגים. “הם קרעו לו את החולצה – היכו אותו נמרצות”, סיפרה עדת ראייה, “בסוף הם הוברחו על-ידי ישראלי, לא פחות ולא יותר, שפינה אותם משם ברגע שישראלים אחרים הגיעו”, הוסיפה.

כך הוא תיאר את שהתרחש: “שניים מהם היכו אותי פיזית, והשלישי בחבורה, חבט בי עם בקבוק זכוכית”. בשלב הזה מצטרף לעימות הפיזי , אדם בעל חזות חרדית שלכאורה סייע למסתננים בארגון הארוע “הוא הציג את עצמו כרב המקום, הוא ניסה למשוך אותי פנימה, אך ברגע האחרון הצלחתי להימלט”, מתאר המותקף.

נראה כי תעשייה משגשגת של כסף מניעה את השכרת בתי הכנסת אף לטובת המסתננים שהפכו את חלקם למקומות אירוע.

בימים הקרובים צפויה במקום משמרת מחאה של תושבי השכונות בקריאה לרשויות המדינה ולראש העיר לשמור על קדושת בתי הכנסת הבודדים שנשארו בדרום העיר.

צילום וידאו של אזרח שהגיע ותיעד את המתרחש:

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.