הפגנת חירום של תושבי שכונות דרום תל אביב הערב (13/3) בעקבות ניסיון אונס הילדה בשכונת יד-אליהו

הבוקר דווח על מקרה חמור נוסף שארע בשכונת יד אליהו בשעה שמסתנן אפריקאי חדר לבית, ניסה לאנוס ילדה בת 8 ודקר בינוני את אמה שבאה להגן עליה.

כך נכתב בידיעה על הארוע:

"בסביבות השעה 5 לפנות בוקר התפרץ המסתנן לדירה ברחוב בית ירח שבשכונת יד אליהו בתל אביב והחל לבצע מעשים מגונים בילדה בת 8 שישנה בחדרה.

כתוצאה מהמעשים, החלה הילדה לבכות ואמה שישנה בחדר הסמוך התעוררה. כשנכנסה לחדר, הבחינה בפורץ מנסה לבצע בילדה את זממו, ומיהרה לנסות ולעצור אותו. בין השניים התפתח עימות והוא בתגובה דקר את האם, שנפצעה באורח קל-בינוני."

מנתונים שפרסמה המשטרה לפני כשבועיים עלה כי ב-2012 חלה עלייה של למעלה מ-50% בפשיעה בקרב מסתננים אפריקאים שחיים בתחומי מחוז המרכז.

על פי הנתונים שהציג מפקד המחוז ניצב אהרון אקסול, אחת הבעיות הקשות אתה התמודדו במשטרת המחוז בשנה החולפת היא הפשיעה בקרב המסתננים.

בשנה החולפת עצרה המשטרה 1,048 מסתננים מסודן ואריתריאה, לעומת 684 בשנת 2011, עלייה של 53.2%. ב-2012 נפתחו תיקים פליליים כנגד 1,092 מסתננים מאריתריאה וסודן בעוד שבשנת 2011 נפתחו 753 בלבד, עלייה של 45%. הסיבה שנפתחו יותר תיקים ממעצרים בשנה החולפת היא שבמקרים רבים ידוע למשטרה שהפשע נעשה על ידי אזרח סודן או אריתריאה, נפתח לו תיק, אולם הוא לא נעצר.

יו"ר השדולה למען השבת המסתננים לארצם, ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) הגיבה לתקיפה הלילה בדרום תל אביב.

"חיי תושבי דרום תל אביב הפכו כבר מזמן להפקרות, ונסיונות מערכת המשפט לעכב את הפתרונות למסתננים רק מחריפים את הבעיה ומביאים לאירועים קשים כמו זה שארע הלילה. מדינת ישראל לא תוכל לחמוק מלהגביר את מאמציה למצוא למסתננים פתרון בהשבה למדינה שלישית או למדינת האם. אין דרך אחרת".

בעקבות המקרה ולאחר ששופטי בג"ץ הקפיאו אמש את "חוק ההסתננות" כתוצאה מעתירה של ארגוני שמאל, תיערך הערב הפגנת מחאה במקום.

מקום ההתארגנות

" כשאין משטרה כשאין שלטון, רק אנחנו נעצור את האונס הבא. בואו נגן על הסבתא שלנו, על הילדים שלנו, על הנשים והאחיות ועל השכונות שלנו. אנחנו קוראים לכל אזרחי מדינת ישראל, להצטרף אלינו הערב למען הדורות הבאים ! הבעיה היא לא רק של דרום תל אביב ומחר היא תצוף גם בערים אחרות במדינה. זו ההזדמנות לבוא ולסייע לתושבי דרום תל אביב בהפגנת הדדיות."

ההתכנסות תהיה בשעה 19:00 בצומת הרחובות האצ"ל וההגנה בתל אביב (בכניסה לשוק התקווה).

לחצו כאן – לדף האירוע ברשת החברתית פייסבוק.

עד מתי ?
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן