כוחות מד”א נערכים למרתון תל-אביב 2014

המרתון, שייערך ביום ו’ (28.02) בתל אביב, יוזנק משדרות רוקח בעיר, וצפויים להשתתף בו עשרות אלפי רצים * לאחר שבשנה שעברה העניקו כוחות מד”א טיפול רפואי מקצועי ומציל חיים לרצים רבים שחשו ברע והתמוטטו, גם השנה נערכים במד”א בכוננות מלאה על מנת לאבטח רפואית את המשתתפים הרבים

מרתון תל אביב, על מקציו השונים, יוזנק בשעות הבוקר ביום שישי (28 בפברואר) משדרות רוקח בת”א. אזור זה יהווה גם את נקודת הסיום של המרתון, בו צפויים להתחרות השנה קרוב ל-40 אלף איש. המקצים השונים, בהם מרתון שלם (כ- 42 ק”מ), חצי מרתון (כ- 21 ק”מ), מקצה ריצה ל-10 ק”מ, אופני יד ואפילו מקצה ילדים, יאובטחו רפואית על ידי כוחות מד”א שיעניקו טיפול לפגיעות שונות העלולות להתרחש, דוגמת פציעות, התייבשויות, מכת חום, התקפי לב, ירידה ברמת הסוכר, ועוד.

בשטח האירוע לכל אורך המסלולים, ייפרשו כוחות מד”א באמצעות עשרות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועי מד”א, רכבי טומקאר, אמבולנסים חשמליים, סאגוויי ורכינוע T3 שינועו על המסלולים עצמם לצד הרצים. חוליות מגישי עזרה ראשונה, יסתובבו רגלית לאורך המסלול על מנת להגיש מענה רפואי לכל צורך.

בנקודת סיום המסלול יוקם אוהל-מרפאה עם מיטות-טיפול-נמרץ שיאוייש ע”י חובשים ופאראמדיקים של מד”א ורופאים מבי”ח איכילוב, בנוסף יוקמו 3 אוהלים לטיפול בנפגעים קלים.

יוזכר כי במרתון שנערך בשנת 2013, העניקו כוחות מד”א טיפול לנפגעים רבים, שסבלו מהתייבשות בשל מזג האוויר הקשה והחם ששרר ביום המרתון. מרבית הנפגעים, סבלו מהתייבשויות ומאירועי לב, וכוחות מד”א הרבים שהיו פזורים בשטח האירוע הצליחו להציל את חייהם של רבים.

עבור משתתפי המרתון, מצרף מד”א את המלצותיו לריצה נכונה ובריאה:

– הקפידו לצרוך ארוחת בוקר ביום המרתון: כשלוש שעות לפני הזינוק, מומלץ לאכול כריך עם ביצה או טונה, או צלחת פסטה וחזה עוף. גם קערת דייסת שיבולת שועל (קוואקר) העשויה על בסיס מים עם מעט דבש, תאפשר לרצים ריצה נעימה ולא תכביד על מערכת העיכול.

– בבוקר המרתון מומלץ להימנע מאכילת פירות ומוצרי חלב, שכן מזונות אלה מתעכלים בקושי רב ועלולים לגרום לאי נוחות במערכת העיכול ולכאבי בטן.

– במהלך המרתון, יש להקפיד לאכול ולשתות לפי תזמון מדויק ולא על פי החשק, ובמטרה לספק אנרגיה זמינה לשרירים לאורך כל התחרות ולמנוע התייבשות. למהלך המרתון, יתאימו ג’לים, משקאות איזוטוניים וחטיפי אנרגיה שיספקו לגוף פחמימות ויחזירו מלחים ונוזלים האובדים במהלך הריצה.

מנהל מרחב דן במד”א, מגן יוסי כהן: “בשטח תוואי מרתון תל אביב יתפרסו עשרות פאראמדיקים, ועשרות חובשים בכירים ומגישי עזרה ראשונה. כוחות מד”א נערכים לכל תרחיש, ויעניקו מענה מלא לכל צורך רפואי. אני קורא למשתתפי המרתון במידה ואינם מרגישים טוב להאט ולעצור בצד המסלול ולהזעיק מיידית את כוחות מד”א הפרוסים בשטח.”

מנכ”ל מד”א, רמ”ג אלי בין: “בשנים האחרונות, טיפלו כוחות מד”א במהלך מרתון תל אביב ברבים שהרגישו רע במהלך הריצה, נפצעו, נחבלו ואף הצילו את חייהם של רצים שסבלו ממכות חום, התייבשויות ואוטם בשריר הלב. בשנה שעברה, שבר מרתון תל אביב את שיא הנפגעים, וכוחות מד”א הצליחו להציל את חייהם של רצים רבים. כבכל שנה, אנו מקפידים על היערכות מלאה על מנת להעניק סיוע רפואי מקצועי למי שיזדקק לו במהירות הרבה ביותר האפשרית. גם השנה, כוחות מד”א נערכים בכוננות מלאה ובכוחות מתוגברים על מנת לסייע למשתתפי מקצי המרתון השונים. בכדי להימנע מפגיעות שונות אני פונה למשתתפי המרתון להקפיד על הנחיות הרפואיות והבטיחותיות ומאחל למשתתפים הנאה מלאה ובטוחה”

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.