טרור ברשת – הגשת כתב אישום חמור

היום (חמישי) תגיש פרקליטות מחוז ת"א, כתב אישום חמור נגד שלושה חשודים מרכזיים בגין עבירות מחשב, הטרדה והתנכלות מינית, פגיעה בפרטיות, סחיטה באיומים ועוד.

מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת בהובלת מחלק הסייבר של מחוז ת"א לה היו שותפות יחידות משטרה נוספות ולוותה מראשיתה ע"י פרקליטות מחוז ת"א. חוקרי המשטרה הובילו, יזמו וביצעו פעולות חקירה מורכבות תוך שימוש באמצעים מתקדמים והצליחו לגבש תשתית ראייתי שביססה קשר בין החשודים לעבירות זאת חרף ניסיונות של החשודים לטשטש ולהסתיר את זהותם כמבצעי העבירות.
היקף החשדות וחומרתם הביאה את שופט המעצרים שדן בעניינם של החשודים לציין בעת שהאריך את ימי המעצר כי: "לעיתים פגיעתה של עבירה מסוג זה תהיה קשה ורעה יותר מפגיעתה של עבירת אלימות פיזית".
חקירת המשטרה החלה כחקירה סמויה בעקבות עשרות תלונות של קורבנות מכל רחבי הארץ וממגוון מקצועות שנפלו קורבן למעשי החשודים. במהלך כשנה וחצי של חקירה סמויה אספו חוקרי המשטרה ראיות לכאורה לביצוען של מאות עבירות חמורות ושבאמצעותן ביקשו החשודים להשפיע על קבלת החלטות מצד עובדי ציבור (עו"ד, פרקליטים, שופטים, עובדים סוציאליים ועוד).
חומרי החקירה מצביעים על פעילות רחבת היקף שבמהלכה התקיימה התארגנות שכללה מעורבים רבים בנוסף לשלושת החשודים המרכזיים ואשר להם הייתה נגיעה לביצוע העבירות ברבדים שונים ומגוונים ובכלל זה מתן ייעוץ, הקמת אתרים, כתיבת תוכנות מחשב וכד'. עד כה נאספו מאות(!) תלונות של אנשי ציבור (עו"סים, פרקליטים, שופטים, שוטרים, ועוד) מכל רחבי הארץ אשר נפגעו בידי החשודים, כאשר חלקם נסחטו תוך דרישה לקבלת כסף תמורת הסרת פרסומים פוגעניים נגד הקורבן.
כפי שעולה מחומר החקירה, החשודים פתחו עשרות אתרים וקבוצות פייסבוק, לעיתים בשמות של אחרים ובדויים, במטרה להסתיר את מעורבותם, ובאתרים הללו העלו כתבות פוגעניות תוך שימוש בביטויים כגון "נאצים", "חוטפי ילדים", כינויי גנאי וגידופים במטרה לפגוע בקורבנות. בנוסף, ע"פ החשד, העלו באתרים הללו פרסומים הכוללים פרטים מדיונים חסויים בביהמ"ש, חשיפת פרטי משפחות אומנה ועוד מידע האסור לפרסום.
בתאריך 27.02.17 משטרת ישראל עברה לשלב הגלוי בחקירה עם מעצרם של שלושת החשודים המרכזיים בפרשה ומעצר וחקירה של מעורבים נוספים. במהלך החקירה הגלויה ביצעו חוקרי המשטרה עשרות חיפושים, נתפסו מחשבים, טלפונים סלולאריים, מסמכים רבים וכן נאספו ממצאים מאתרים בהם בוצעו ההפרות: "הורים ישראל", "משפט שקר", "פשעי משרד הרווחה", "מתחנגל" ואתרים נוספים. מן הממצאים שנחשפו בעבודת החקירה המדוקדקת עולה תמונה על פיה החשודים קשרו קשר לביצוע העבירות ואף התגאו בפרסומים ובהשלכות שלהם על הקורבנות ובכלל זה פגיעה ביכולת לאייש משרות מסויימות בשל חשש העובדים מאימת ההכפשות והפגיעה בשמם.
מעצרם של שלושת החשודים המרכזיים הוארך מעת לעת ובאישור היועמ"ש הוארך מעצרם בסה"כ למשך כ – 40 ימים. כאמור, היום מוגש כתב אישום חמור כנגד השלושה ובהמשך צפויים להגיש כתבי אישום כנגד מעורבים נוספים אשר נחקרו ובשלב זה שוחררו בתנאים מגבילים.
ממשטרת ישראל נמסר כי היא תמשיך לפעול באופן נחוש כנגד מבצעי פשעים באשר הם, בין במרחב הפיזי ובין במרחב הוירטואלי. יחידות הסייבר של משטרת ישראל יפעלו בכל האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר על מנת לחשוף, לבסס תשתית ראייתית, לחקור ולהביא לדין את מבצעי הפשעים כנגד קורבנות תמימים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן