אור ירוק: כ-2,500 בני אדם נפגעים מדי שנה בתאונות דרכים, מאחר ולא שמרו מרחק

שמירת מרחק מכלי הרכב שלפניך היא אחת הפעולות הפשוטות אשר יכולות למנוע תאונות דרכים, במיוחד בימי החורף כאשר הכביש רטוב. 2,437 בני אדם נפגעים בממוצע מדי שנה בתחום העירוני בתאונות חזית-אחור, כך על פי נתוני עמותת "אור ירוק", המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומתייחסים לשנים 2003-2011.
הגשם הראשון מאחורינו והחורף כבר בפתח. כשהכביש רטוב, חשוב מאוד להגדיל את המרחק מכלי הרכב שנמצא לפניכם, מאחר ומרחק העצירה מתארך. מהנתונים עולה, כי בכל שנה נהרגים בממוצע ארבעה בני אדם בתאונות חזית-אחר, ו-45 נוספים נפצעים קשה.
בשנת 2011 נפגעו 1,582 בני אדם בתאונות חזית-אחור בתחום העירוני, חמישה בני אדם נהרגו ו-32 בני אדם נפצעו קשה.
שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "על המדינה לעודד שימוש במערכות בטיחות אשר מונעות תאונות שנגרמות בשל אי שמירת מרחק. ישנן מערכות בטיחות אשר מתריעות בפני הנהג כי הוא קרוב מדי לכלי הרכב שלפניו. בנוסף, ישנן מערכות בטיחות שגורמות לכלי הרכב לעצור, ולמעשה מונעות תאונת דרכים. עידוד שימוש במערכות הבטיחות הללו, באמצעות מיסוי נמוך והכנסתם לחליפת המגן הקבועה לכלי הרכב, יכולה לחסוך בחיי אדם יקרים".
תאונות חזית-אחור במספרים:
238 בני אדם נפגעו בירושלים בתאונות חזית-אחור בשנת 2011.
165 בני אדם נפגעו בתל אביב בתאונות חזית-אחור ואדם אחד נהרג בשנת 2011.
107בני אדם נפגעו בראשון לציון בתאונות חזית-אחור בשנת 2011.
104 בני אדם נפגעו בחיפה בתאונות חזית-אחור בשנת 2011.
67 בני אדם נפגעו ברחובות בתאונות חזית-אחור בשנת 2011.
43 בני אדם נפגעו בחדרה בתאונות חזית-אחור בשנת 2011.
41 בני אדם נפגעו בבאר שבע ופתח תקוה בתאונות חזית-אחור בשנת 2011.
תאונת חזית-אחור נגרמת בשל אי שמירת מרחק מכלי הרכב שנוסע מלפנים. היצמדות לכלי הרכב שלפנים, מונעת את היכולת לבלום בפתאומיות בזמן חירום ולהימנע מהתנגשות. ניתן היה למנוע תאונות רבות באמצעות הוספת מספר מטרים לרווח מהמכונית שלפנים. בתקופת החורף, כשהכביש רטוב והראות לקויה, לשמירת המרחק ישנה חשיבות גבוהה אף יותר ליכולת העצירה.
אחת הדרכים שבאמצעותן ניתן להקטין ולצמצם תאונות חזית-אחור היא על ידי אמצעים טכנולוגים מתקדמים, אשר מתערבים למעשה בנהיגה ועוצרים את כלי הרכב לפני ההתנגשות בכלי הרכב שלפניו. במקביל, על משטרה להגביר את האכיפה בנושא של אי שמירת מרחק בין כלי רכב ועל המדינה להגדיל את ההסברה על הסכנות שבאי שמירת מרחק נכון.
מידע: עמותת אור ירוק.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן