מדצמבר חוזרים לגרוט כלי רכב ישנים

פרויקט הגריטה יתחדש ב-2 בדצמבר • כל בעל רכב שיוצר עד 1992 יוכל לקבל 3,000 שקלים בעבור המכונית • תקציב הפרויקט גדל ב-55%
השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "חידוש הפרויקט יאפשר להוריד מהכבישים אלפי רכבים ישנים שמזהמים מאוד את האוויר ופוגעים בבריאות הציבור"
פרויקט הגריטה של המשרד להגנת הסביבה מתניע שוב. מיום ראשון ה-2.12 ניתן יהיה לקבל תשלום כספי של 3,000 שקלים בעבור גריטת כלי רכב בני 20 שנה ומעלה שעדין עובדים. בנוסף, בעל הרכב יקבל גם את ההחזר היחסי של אגרת הרישוי השנתית שלא נוצלה. התשלום יתבצע תוך 45 ימים ממועד הגריטה באמצעות זיכוי חשבון הבנק של בעל הרכב.
מאז שנת 2010, עת התחיל הפרויקט, נמסרו לגריטה כ-25000 כלי רכב ישנים ומזהמים. תקציב הפרויקט גדל השנה ב-10 מיליון שקלים ויעמוד על 28 מיליון שקלים. באמצעות תקציב זה ניתן יהיה לגרוט כמעט 9,000 כלי רכב ישנים נוספים.
מטרת התוכנית הינה להוריד את כלי הרכב הישנים מהכביש ולהפנותם למיחזור. כלי רכב אלו מזהמים עד כדי פי 20 ומעלה לעומת כלי רכב חדשים והינם בטוחים פחות לנסיעה. זיהום אויר מתחבורה הינו הגורם העיקרי לחריגה מתקני איכות אוויר בערים הגדולות בישראל. תוכנית הגריטה הינה חלק משורה ארוכה של פעולות שמוביל המשרד להגנת הסביבה על מנת לשפר את איכות האוויר של תושבי ישראל, כגון פרסום מידת הזיהום של כלי הרכב, אכיפה על מפעלים מזהמים, קידום תוכניות להפחתת זיהום אוויר בערים הגדולות ועוד.
החל מחודש דצמבר ישונו התנאים לגריטת כלי רכב. התנאים המלאים לגריטה הינם:

  • רכב פרטי משנת ייצור 1992 או קודם לכן.
  • רשיון רכב בתוקף במהלך השנה האחרונה
  • על הרכב לא מוטל שעבוד או עיקול
  • על הרכב להגיע לאתר הגריטה על כל חלקיו בנסיעה

השינוי בתנאים נועד למנוע מקרים בהם מגיעים לגריטה כלי רכב שאינם נוסעים בכבישים דרך שיגרה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן