"חולדאי, העבר את האוהלים לכיכר המדינה!" – הסתיימה הפגנת תושבי דרום תל אביב בגינת לוינסקי

כפי שדיווחנו אמש באתר, התקיימה הערב הפגנת מחאה ספונטנית של תושבי דרום תל אביב כנגד החלטתה של עיריית תל אביב והעומד בראשה מר רון חולדאי להקים אוהלי מחסה למסתננים בגינת לוינסקי בשכונת נווה שאנן.

וועד הפעולה של תושבי דרום תל אביב בשיתוף וועדי שכונת קריית שלום ושפירא ותנועת "עוצמה לישראל" ארגנו את ההפגנה בקריאה לרון חולדאי להעתיק את האוהלים צפונה מגינת לוינסקי.

עשרות אנשים נענו לקריאת המארגנים והגיעו לגינה למחות על מעשיה של העירייה שקבעה מצידה עובדות בשטח והקימה 2 אוהלים גדולים במרכזה של הגינה בלב ליבה של שכונת נווה שאנן.

חבר הכנסת ד"ר בן ארי נשא דברים בפני התושבים וכלי התקשורת הרבים שנכחו במקום.

לדבריו מעשיה של העירייה נוגדים כל חוק. האוהלים לא עומדים בתקנים של כיבוי או תברואה ואין לעירייה כל זכות להשתמש במרחב הציבורי של תושבי שכונת דרום תל אביב לטובת המסתננים. בן ארי קרא לרון חולדאי ולעמותת מרק לוינסקי להעביר את האוהלים צפונה לכיכר המדינה. "מרק כיכר המדינה" לדבריו יהיה הרבה יותר טעים ממרק לוינסקי.

במהלך ההפגנה נרשמו מספר עימותים בין המפגינים לבין אנשי שמאל קיצוני שהגיעו למקום על מנת להתעמת ולצלם את המתרחש. כוחות משטרה שנכחו במקום שמרו על הסדר ומנעו כל חיכוך.

המארגנים הבטיחו כי לא נאמרה המילה האחרונה בנושא וכי בכוונתם לבקש אישור ולהקים אוהלי מחסה בצפון העיר, במקביל מתארגנת פניה למערכת המשפט כנגד קביעת העובדות של עיריית תל אביב בדרום העיר המנוגדות לחוקי הרישוי של העירייה עצמה.

אגב, בעבר כבר פורסם באתר מאמר היוצא נגד הצביעות והמוסר הכפול בו נוהגת העירייה כאשר מדובר ביחסה המפלה בין דרום העיר לצפונה – לחצו כאן לקריאת המאמר.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן