הפגנת תושבי דרום תל אביב – חסימת כבישים, כוח מופרז מצד שוטרים, חיכוך עם מסתננים

יותר ממאה מתושבי שכונות דרום תל אביב הפגינו הערב בגינת לוינסקי בשכונת נווה שאנן בעקבות מסע הדקירות שביצע היום (ראשון) מסתנן אפריקאי בדרום העיר. במהלך ההפגנה חסמו התושבים את התנועה ברחוב לוינסקי, ופונו בכוחניות על ידי שוטרים רבים ופרשים שהגיעו למקום. 

התושבים, בהם גם חבר הכנסת לשעבר, ד"ר מיכאל בן ארי, החלו להתקבץ בגינת לוינסקי לקראת השעה 19:00 והביעו את מחאתם כנגד הפשע המשתולל באזור.

המפגינים שבו על דרישתם מראש ממשלת ישראל נתניהו ומרשויות המדינה לפעול מידית לפינוי אלפי מסתננים מהשכונות.

לא אחת חזרו המפגינים על הטענה כי משטרת ישראל מפגינה אוזלת יד בכל הקשור לביטחונם האישי ולראיה סיפרו על מקרי האלימות הקשים של הימים האחרונים. לטענתם המצב בשטח הולך ומחמיר ואיבוד השליטה הופך למוחשי יותר ויותר. מקרי התקיפות עולים מדרגה דקירות ושימוש בנשק חם הופכים לדבר שבשגרה.

חלק מהמפגינים הפנו אצבע מאשימה כנגד ראש העיר חולדאי שהפך לדבריהם את דרום תל אביב לבירת המסתננים של ישראל, בה אין דין ואין דיין.

"מה שנראה כעליית מדרגה, מבחינתנו זו שגרת חיים בשנים האחרונות", אמרה מאי, תושבת האזור לעיתונאי האתר YNET, "התחושה שלנו היא שאנחנו נמצאים בשטח הפקר. אין פה ביטחון, אנשים חוששים ללכת ברחוב, ואותם מסתננים אלימים לא צריכים להיות פה. זה מנגנון השמדה עצמי שהופעל על ידי המדינה והולך להתפוצץ בכל רגע".

שפי, תושבת ותיקה באזור, סיפרה ל-YNET כי "עד לפני כמה שנים התעסקנו בחינוך ובתשתיות, וכעת המצב בשכונה הוא מצב חירום מוחלט. איבדנו לגמרי את הביטחון האישי. התחושה שלי כאישה היא בלתי נסבלת, בני בן ה-14 חושש לצאת עם הנייד מהבית מחשש שישדדו אותו. חברים שלי עוזבים. קמנו בוקר אחד ומצאנו את עצמנו בתוך מחנה פליטים. אני לא מתערבת בהחלטה אם הם צריכים להיות בארץ או לא. פשוט זרקו אותם פה והלכו. לא מטפלים בהם ולא מטפלים בנו".

במהלך ההפגנה הערב עמדו מנגד קבוצות של מסתננים וצפו במתרחש. לא אחת היו חיכוכים בין התושבים לבין פעילי שמאל ומסתננים שהקניטו את המפגינים. המשטרה דאגה מבעוד מועד למנוע קרבה ומגע פיזי בין הצדדים ואף הפעילה לשם כך כוח וביצעה מעצרים.

כזכור, מוקדם יותר היום מסתנן אפריקאי דקר עוברי אורח בנווה שאנן בדרום ת"א. שישה אנשים נפצעו בהם מהגרים אפריקאים ויהודים. אחד מהם, יהודי בן 67 נפצע באורח קשה. על פי דיווח המשטרה, המסתנן ניסה לדקור סודאני אחר עמו התווכח ומשניסו עוברי האורח למנוע את הדקירה דקר גם אותם, אולם עדי ראיה לאירוע טוענים כי תיאור המשטרה אינו נכון וכי הסודאני שלף סכין ודקר כל מי שעמד ברחוב עד שנעצר.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן