גידול דרמטי במספר המסתננים היוצאים מרצון

שר הפנים גדעון סער הגיע לפי כשבועיים להתרשם מהתנאים במתקן השהייה הפתוח"חולות" שנפתח בדצמבר 2013 בדרום ובו שוהים מסתננים בלתי חוקיים. המסתננים השוהים ב'חולות' הגיעו ממתקן 'סהרונים', וכן מסתננים שהחלו להגיע בשבועות האחרונים ממרכזי הערים לאחר שקיבלו זימון לפני כחודש. במהלך הסיור שוחח השר עם מסתננים השוהים במתקן הפתוח. 

על פי הנתונים שמסר שר הפנים במהלך הסיור, בחודש ינואר יצאו מישראל מרצון 773 מסתננים בלתי חוקיים למדינות מוצאם. זהו נתון הגבוה מכלל נתוני היציאה ברבעון האחרון של שנת 2013. לדבריו של השר סער, בשבוע האחרון בלבד יצאו מישראל 200 מסתננים. על פי הנחיית שר הפנים, עלה המענק הניתן ליוצאים מרצון מ-1,500 דולר ל 3,500 דולר לאדם. הוראת שעה זו תקפה עד סוף חודש מרץ 2014.

נתוני היציאה מרצון שמסר שר הפנים, מצביעים על עליה חדה של מסתננים היוצאים מרצונם מישראל, מהנתונים עולה כי מגמה זו התעצמה כבר בחודש דצמבר, אז יצאו מישראל מרצון 325 מסתננים, לעומת חודש נובמבר, בו יצאו מרצונם 63 מסתננים בלבד. על פי נתונים שפרסמה רשות האוכלוסין וההגירה במהלך שנת 2013 יצאו מרצון 2,612 מסתננים.

שר הפנים סער: "המגמה הברורה היא של גידול דרמטי במספר המסתננים היוצאים מישראל. מגמה זו היא תוצאה של המדיניות הברורה שלנו והאמצעים המשולבים בהם נקטנו – חוק המסתננים החדש, הקמת מרכז השהייה הפתוח ותחילת הזימונים אליו ממרכזי הערים, והגדלת המענק הכספי ליוצאים מרצון. נמשיך לקדם את היעדים שקבענו – עידוד היציאה מרצון של מסתננים מהארץ וצמצום מספר המסתננים בערים".

השבוע פורסם כי הדיון בבג"צ הנוגע לחוק ההסתננות החדש נקבע ל1/4/14 בשעה 9:00 בהרכב שופטים מורחב.

בתוך כך, החליט אמש שר הפנים גדעון סער להעניק מעמד קבע בישראל ל-221 ילדי מהגרי עבודה בני שמונה עד 23, זאת בתום השלמת הליכי ערעור על דחיית בקשתם. רובם המכריע נולדו בארץ ושולבו במערכת החינוך הישראלית. ממשרד הפנים נמסר כי 221 הבקשות משלימות כמעט את כל הטיפול בבקשות של ילדי מהגרי עבודה שהוגשו מאז אוגוסט 2010.

"בהחלטתי לקחתי בחשבון את השיהוי הניכר בטיפול בבקשותיהם של אותם ילדים שגדלו כאן והם למעשה ישראלים", אמר שר הפנים, גדעון סער, "כמו כן ניתן משקל לעובדת אי הרחקתם במהלך השנים, מאז החלטת הממשלה ותום עבודת הוועדה הבין משרדית. ההחלטה מתחייבת מגישה הומנית ושקולה, ושקילת הערכים של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן