המסתננים מסודן לא יעצרו, ארגוני השמאל והעותרים משכו את העתירה, הדיון בבית המשפט המחוזי בנושא בוטל

בעקבות הודעת פרקליטות המדינה, לפיה, חרף הצהרות השר ישי, אין כל תכנית למעצר המסתננים מסודן, משכו ארגוני השמאל את עתירתם בנושא והדיון שהיה אמור להתקיים מחר בבית המשפט המחוזי בירושלים בוטל.

הבוקר משכו העותרים וארגוני השמאל בינהם – האגודה לזכויות האזרח בישראל, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן – הקליניקה לזכויות מהגרים, מוקד סיוע לעובדים זרים, א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים, המרכז לקידום פליטים אפריקאים וקו לעובד – את עתירתם נגד כליאת מעצר המסתננים מסודן לתקופה בלתי מוגבלת, לאחר שפרקליטות המדינה הבהירה כי לא נתקבלה החלטה על מעצר השוהים הבלתי חוקיים מסודן שבישראל, חרף ההצהרה של שר הפנים.

בתגובה שמסרו העותרים לבית המשפט לאחר הודעת הפרקליטות, כתב עו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח ועו"ד יונתן ברמן מהקליניקה לזכויות מהגרים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן:

"עתירה זו חשפה התנהלות חמורה וחסרת תקדים, שדומה שכמותה לא נגלתה בפני בית המשפט בישראל מעולם. סגן ראש הממשלה ושר הפנים של ישראל פרסם הודעה בדבר החלטה נוראה שקיבל ובדבר הנחייה איומה שנתן, שלא היו ולא נבראו. ההודעה זרעה בהלה ואימה בקרב ציבור, מהמוחלשים בישראל, שרבים ממנו הם קורבנות של הנוראות שבחוויות. הכל סברו שיש יסוד לדבריו של המשיב, ומתי המעט מקרב הרשויות, שידעו כי לא היא, עמדו מנגד והחרישו."

לבקשת העותרים, בית המשפט רשם לפניו, מתוך הודעת הפרקליטות, כי לא ניתנה כל הנחיה אופרטיבית ולכן אין כל שינוי במצב הקיים, וככל שתתקבל החלטה אופרטיבית בנושא, היא תפורסם באתר האינטרנט של רשות האוכלוסין וההגירה, תפורסם בהודעה מטעם דוברת רשות האוכלוסין וההגירה וכן תישלח הודעה לארגונים העוסקים בתחום כדוגמת העותרים, ותחילת ביצועה יושהה לתקופה של 30 ימים.

בית המשפט הורה לפרקליטות להשיב עד לסוף השבוע לדרישת הארגונים לחייב את שר הפנים ואת היועץ המשפטי לממשלה בהוצאות העתירה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן